sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Kryłów: Wieś broni oskarżonego pedagoga

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2008, 18:34

Nie wierzą w jego winę. Mieszkańcy Kryłowa i sąsiednich wiosek solidaryzują się z nauczycielem matematyki.

Pegadog został oskarżony o wykręcenie palca gimnazjaliście. Lista poparcia powinna trafić dziś na biurka kuratora, wójta gminy Mircze i wojewody lubelskiego.

W piątkowym wiecu poparcia wzięło udział blisko 200 mieszkańców m.in. z Kryłowa, Kolonii Kryłów, Małkowa, Kolonii Małków, Prehoryłego, a nawet z leżącego w sąsiedniej gminie Kosmowa.

- Wierzymy w niewinność naszego nauczyciela - mówi Adela Stankiewicz, przewodnicząca rady rodziców Zespołu Szkół w Kryłowie. - To bardzo dobry pedagog. Dzięki jego zaangażowaniu nasze gimnazjum osiągnęło drugi wynik w powiecie pod względem wyników nauczania. Znamy go dwadzieścia kilka lat, to bardzo ambitny i zrównoważony człowiek.

Zastrzeżeń do jego pracy nie miały także władze gminy.

- Nie mieliśmy wcześniej żadnych skarg - przyznaje Lech Szopiński, wójt gminy Mircze. - To ceniony i lubiany pedagog.

Mieszkańcy Kryłowa i okolicznych wiosek solidaryzują się z nauczycielem, który jest zarazem zastępcą dyrektora szkoły. - Zbieramy podpisy poparcia, oddzielnie na listę wpisują się rodzice, absolwenci i mieszkańcy - wskazuje pani Adela.

Dzisiaj listy powinny trafić do kuratorium, wójta i wojewody lubelskiego.

Dariusz D. odpowie przed sądem za uszkodzenie ciała. - Oskarżyliśmy go o to, że chwycił 14-letniego ucznia za palec prawej ręki, wygiął go, powodując skręcenie, czym spowodował u pokrzywdzonego rozstrój zdrowia poniżej 7 dni - poinformowała nas Jadwiga Lachowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która w zeszłym tygodniu skierowała do sądu akt oskarżenia.

Grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo nauczyciel może być pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej. - Po otrzymaniu decyzji z prokuratury dyrektor szkoły będzie mógł złożyć wniosek o przeprowadzenie postępowania dyscyplinarnego - mówi Marian Szostak, zastępca dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu.

Tym zajmuje się Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy wojewodzie lubelskim. Katalog kar jest szeroki. - Jeżeli zostałby zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków, to byłaby katastrofa - mówi przewodnicząca rady rodziców. - On na to nie zasłużył, dlatego będziemy go bronić.

Przypomnijmy. W marcu po powrocie do domu 14-letni uczeń uskarżał się na ból palca. Powiedział matce, że nauczyciel matematyki najpierw rozdzielił szarpiących się podczas przerwy kolegów, a później złapał go za rękę i wykręcił palec. Rodzice zawieźli go do lekarza, trzeba było założyć gips. Matka poszkodowanego domagała się od dyrektora szkoły wyjaśnień, o incydencie powiadomiła też samorząd, kuratorium i prokuraturę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wujo
ktos
Kryłowianin
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wujo
wujo (26 stycznia 2009 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O, ciotko!
Rozwiń
ktos
ktos (26 stycznia 2009 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O matko!
Rozwiń
Kryłowianin
Kryłowianin (23 listopada 2008 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumna matko!-straciłaś całkowicie rozum jak i twoj pedagog sadysta
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2008 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha .Jak małe dzieci. Powinien p Druzic zapłacić p Krukom za winę i byłoby po sprawie.A teraz chowa się za kieckami dewotek.I właśnie to mnie zniechęca do tej waszej religii katolickiej -fałsz i zamęt,brak spójności.Po co w tę sprawę mącić papieża.

No no. MYślę, że te filmy, które kiedyś nas szokowały, a dotyczyły zachowań dzieci w amerykańskich szkołach stały się jawą w naszej rzeczywistości. Na co jeszcze zezwolimy dzieciom? I do czego to doprowadzi? Dziecko wychowywane bezstresowo = dziecko myślące tylko o sobie. Panie pedagog jestem z panem.
Matka rozumna.
Rozwiń
Kryłowianin
Kryłowianin (23 listopada 2008 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłem mieszkańcem Kryłowa i widzę obłudę i zakłamanie moich byłych sąsiadów.Boją się /większość/o swoje dzieci i wnuki,a starsza część społeczeństwa wcale nie wie o co chodzi,ale jak większość podpisuje to, wcale nie wiedząc o co chodzi..Gdy pytałem strszych sąsiadów co podpisywali -to nie mieli pojęcia pod jakim dokumentem złożyli podpis.Moji dawni sąsiedzi ,gdy wytłumaczyłem im co podpisali,bardzo żałowali tego a nawet chcieli wycofać się,ale bali się mgr matematyki i pani lekarz stomatolog,że może im wyrwać zdrowego zęba zamiast chorego.Podobno masówka zwołana w Kryłowie przeciwko rodzinie Kruk a za poparciem nauczyciela sadysty przypominała wiece poparcia dla towarzyszy Gomułki czy Gierka za czasów komuny.Brakowało tylko tam klakiera i okrzyków POMOŻEMY MAGISTRZE.
Mieszkańcy Kryłowa -musicie zrozumieć,że każde zło,przewinienie musi według prawa być ukarane.To przewinienie ,które wyrządził dziecku wykształcony nauczyciel i do tego wicedyrektor szkoły, musi przez prawo RP i władze Ministerstwa Oświaty dokładnie być przeanalizowane a winny przykładnie ukarany tak aby kryłowskie dzieci nie bały się chodzić do szkoły,bo mogą znów być nieodpowiednio potraktowane przez zdenerwowanego pana mgr matematyki.
KRYŁOWIACY żyjecie w 21 wieku-nie dajcie się manipuloować i zastraszać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!