Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 grudnia 2010 r.
12:51
Edytuj ten wpis

Krynice: Weszli na plebanię, związali proboszcza i gospodynię

0 8 A A

Policja cały czas szuka sprawców brutalnego napadu na plebanię w Krynicach na Zamojszczyźnie. Napastnicy sforsowali drzwi balkonowe, a potem skrępowali sznurem 58-letniego proboszcza i jego gospodynię. Zabrali ponad 20 tys. złotych w gotówce oraz broń gazową. Poszkodowani dochodzą do zdrowia, parafianie są w szoku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bo takiego napadu, jak żyję, jeszcze u nas nie było – mówi 65-letni pan Stanisław.

Podobnie jak inni parafianie, nie chce podawać nazwiska. – Bandyci mogą się mścić, a mi życie miłe – wyjaśnia. – Nie chcę, żeby mnie spalili.

Do napadu doszło w Wigilię ok. godz. 3 nad ranem. – Sprawcy sforsowali drzwi balkonowe plebani, a potem skrępowali sznurem proboszcza i jego gospodynię – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Bili oboje, przeszukali plebanię, a następnie zrabowali 26 tys. złotych oraz broń gazową. Policja ustaliła, że napastników było trzech lub czterech. Na głowach mieli kominiarki. Mundurowi użyli psów tropiących, ale nie udało się ich zatrzymać. Odjechali samochodem w nieznanym kierunku.

Pasterkę i nabożeństwa w pierwszy i drugi dzień świąt odprawił ksiądz z sąsiedniej parafii. O napadzie wspomniał mimochodem odczytując życzenia dla wiernych od proboszcza, które zostały napisane – jak to określił – przed "ostatnimi wydarzeniami”. – Proboszcz dochodzi do siebie na plebani – powiedział nam duchowny po sobotniej mszy.

Poszkodowany ma obrażenia głowy i podbite oko. Założono mu kilka szwów. Jego 52-letnia gospodyni wyszła z opresji ze złamaniem ręki. Oboje mają świadomość, że mogli zginąć.

W parafii dobrze działa poczta pantoflowa. – Widziałem w Wigilię kilkunastu policjantów z psami – mówi pan Jan. – Sąsiadka mówiła, że ktoś napadł na proboszcza.

Parafianie zwracają uwagę na tupet bandytów. Plebania znajduje się nie na odludziu, ale przy ruchliwej drodze krajowej nr 17. Nikt jednak nic nie widział, nic nie słyszał. Żałują swojego księdza, który od kilkunastu lat jest proboszczem. – To porządny człowiek, wszystkich traktuje jednakowo – mówi pani Maria. – Nie zdziera opłat, przyjmuje "co łaska”.

Nie wiadomo, czy zrabowana gotówka to były prywatne oszczędności kapłana czy datki wiernych.
Za rozbój sprawcom grozi do 12 lat więzienia, ale wcześniej trzeba ich zatrzymać.

Przypomnijmy, że 12 grudnia w nocy próbowano włamać się do plebani w Nieliszu (pow. zamojski). Sprawca nawiercił otwory w ramie okiennej, wypchnął okno, ale nie wszedł do środka, bo spłoszył go alarm.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 o 11:19
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 o 23:52
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 22:17
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 o 17:03
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 15:13
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 14:34
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:31
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 o 13:31
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
Avatar
Zamoscianin / 27 grudnia 2010 o 11:19
Słyszeliście coś o porwaniu 4-latki w Carrefourze?
Avatar
qwt53 / 26 grudnia 2010 o 23:52
to razem z gosposia go zwiazali? no ladnie pewnie na pasterce ja zagadal;)
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 22:17
[quote name='Tomasz' timestamp='1293379382' post='411510']
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
[/quote]

Tomasz jak w Ewangelii, musi zobaczyć, bo nie uwierzy? Gdyby Twojego Ojca tak związali i skatowali, byś wyklinał zbójów na maxa, a kiedy dotyczy to ojca naszej wiary, to nic się nie dzieje, bo nie ma go kto bronić. Żal
Avatar
Tomasz / 26 grudnia 2010 o 17:03
Związali ich jendym sznurem w jednym łóżku. Po prostu ekonomia.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2010 o 15:13
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomyslec po ludzku i zrozumiec ze krew nie woda
[quote name='Soul' timestamp='1293370454' post='411460']
Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
[/quote]
ojojo odrazu wulgarne słowa,tak nie wypada,a co robiła gosposiaaaa?o 3 rano?toz musiała uszykowac sniadanie na godz 6 rano i co w tym złego? no co? odrazu jakies podejrzenia domysły sprosne słowa,a czy ksiedzu sie nie chce spac?bezpieczniej jak jest ktos na plebanii?juz takjakos nie mozecie pomy... rozwiń
Avatar
Soul / 26 grudnia 2010 o 14:34
[quote name='adfa' timestamp='1293366661' post='411436']
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????
[/quote]

Nie Twój interes. ciekawość to pierwszy stopień do piekła A przypuszczam, że gospodyni nie zagląda na forum, więc po co deb***nie się pytasz
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:31
Daleko nie trzeba szukać. Pewnie to miejscowe ćwoczki zrobiły
Avatar
adfa / 26 grudnia 2010 o 13:31
biedna plebania a ksiądz ma 26 tyś plus broń gazowa???? a po drugie: co robiła gosposia o 3 nad ranem na plebani????????

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 0 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 0 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu 11 1

27 kwietnia w Tarasach Zamkowych oficjalnie zostanie otwarta pierwsza w Lublinie restauracja Jumi Zumi.

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac 0 0

Trwa poremontowe sprzątanie wnętrza Dużej Synagogi. Teraz ekipa budowlana ma się zająć wymianą dachu nad babińcami i remontem zewnętrznej elewacji.

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej 0 0

Kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski wykonany! Górnik Łęczna pokonał w środę drużynę Medyka Konin 3:2 i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do dziewięciu punktów

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo]
galeria
film

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo] 6 2

Policjanci ustalili właśnie kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. To część dużej akcji prowadzonej od ubiegłego roku przez CBŚP i KSP. W akcji brali udział także policjanci z lubelskiego CBŚP.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
27 kwietnia 2018, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 2 0

Co Gdzie Kiedy. Wystawa, wykłady, spotkania i spacery - Muzeum na Majdanku włącza się w akcję Sezon Lublin, w ramach której w najbliższym okresie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia dla zwiedzających.

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego 1 0

Sześć milionów złotych unijnego dofinansowania otrzymają w tym roku cztery gminy powiatu puławskiego na rozwój swoich sieci wodno-kanalizacyjnych.

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat
galeria

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat 3 1

Podstępem wywabili 16-latka z domu, a następnie pobili i ukradli mu rower oraz telefon komórkowy.

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki 1 0

Nasz czytelnik alarmuje o rozbiórce zabytkowego ogrodzenia prawosławnej kapliczki w Sycynie (gm. Biała Podlaska). Sołtys wsi tłumaczy, że ogrodzenie jest stare i trzeba je wymienić.

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi 5 0

Minutą ciszy rozpoczęła się w środę sesja Rady Miasta Świdnik. W ten sposób radni uczcili pamięć swojego tragicznie zmarłego kolegi, pediatry z wieloletnim stażem – Wojciecha B. Tabliczka z imieniem i nazwiskiem radnego Platformy Obywatelskiej, stojąca przy miejscu, na którym siedział została przewiązana żałobną wstążką.

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków”

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 0 0

W czwartek (26 kwietnia) można odwiedzić Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” przy Zespole Szkół w Dęblinie. Jedna z większych placówek w powiecie zorganizuje dzień otwarty.

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo]
film

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo] 18 4

W środę po południu przez Puławy w kierunku Zakładów Azotowych przejechała kolumna prezydenta Etiopii, który odwiedził puławskie przedsiębiorstwo chemiczne.

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo]
film

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo] 13 26

– Skorzystałem z uprawnień, jakie dają mi przepisy prawa – tak Krzysztof Żuk tłumaczy swój dzisiejszy wniosek, który uniemożliwił ogłoszenie wyroku w sądowym sporze o pozbawienie go stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda zarzucił mu tchórzostwo. Co na to Żuk? – To ja dwukrotnie stawiłem się na rozprawach, a pan wojewoda Czarnek nigdy.