piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski spotka się z miłośnikami teatru

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2009, 12:08
Autor: (LEW)

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przyjeżdża w czwartek do Zamościa. Wieczorem obejrzy przygotowaną przez Teatr Performer sztukę "Wołanie z głębi serca płynące” i spotka się z czytelnikami.

Sztukę według "Księgi śpiewów żałobliwych” św. Grzegorza z Nareku obejrzeć będzie można o godz. 18 w sali widowiskowej Klubu Garnizonowego przy ul. Piłsudskiego. Na scenie pojawią się Bożena Dudzińska, Anna Maria Jędrzejewska, Bogdan Kasprowicz, Paweł Dudziński, Seweryna Dudzińska, Michał Dudziński, Sambor Dudziński i Robert Jędrzejewski. Wstęp wolny.

Żyjący w X wieku św. Grzegorz z Nareku to jeden z największych poetów i uczonych ormiańskich. Nic dziwnego, że słowo wstępne przed spektaklem wygłosi ks. Isakowicz-Zaleski, w którego żyłach płynie ormiańska krew. Podobnie rzecz ma się z rodziną Dudzińskich.

- Mamy ormiańskie korzenie - przyznaje Bożena Dudzińska z domu Kasprowicz.

Jej brat, Bogdan Kasprowicz, poprowadzi w piątek spotkanie "Szablą, piórem, modlitwą - patriotyzm Ormian polskich” z ks. Isakowiczem-Zaleskim. Początek - godz. 15 w Galerii Ekslibris Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego przy ul. Kamiennej. Wiadomo, że duchowny opowie m.in. o ludobójstwie dokonanym 65 lat temu przez nacjonalistów ukraińskich z UPA na Polakach i Ormianach w Kutach nad Czeremoszem.

Zamość przed wiekami był jednym z bardziej znaczących ośrodków osadnictwa ormiańskiego. Ormianie zajmowali się głównie handlem. Do tej pory w mieście nad Łabuńką są ormiańskie kamienice i ulica.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Tomaszowiak
rydzykant
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomaszowiak
Tomaszowiak (23 lutego 2009 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wręcz przeciwnie! Od tego duchownego inni księża powinni się uczyc poszanowania dla prawdy i walki o nią. Ksiadz Tadeusz Isakowicz-Zaleski walczy jak"ostatni Mohikanin", wbrew wszelakim przeciwnościom, przeciwko frontowi kłamców, agentów i gloryfikatorów ukraińskiego nazizmu. Należy mu się za to chwała i jak największy szacunek !
Rozwiń
rydzykant
rydzykant (19 lutego 2009 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten duchowny powinien mieć zakaz wstępu na teren diecezji naszej i sąsiedniej
za oczernianie dostojników kościelnych !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!