wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Zamość

Ksiądz molestował uczennicę podczas przygotowań do pierwszej komunii?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2015, 12:00

Ksiądz uczący w jednej z podstawówek w gm. Skierbieszów miał molestować uczennicę. Dziewczynka opowiedziała o tym matce. Sprawą zajęła się prokuratura, sąd przesłuchał więcej dzieci

- Prowadzimy postępowanie w sprawie dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej, poniżej 15 roku życia - mówi Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu. - Sprawa dotyczy szkoły w Sulmicach. Przesłuchujemy świadków. Jest zbyt wcześnie, by stawiać zarzuty konkretnej osobie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to ksiądz uczący w szkole miał molestować dzieci. We wrześniu ubiegłego roku uczennica trzeciej klasy opowiedziała o tym matce. Do molestowania miało dojść na lekcji religii. Rodzice dziewczynki powiadomili o sprawie prokuraturę.

Matka zeznaje

Sprawa nabrała rozgłosu, kiedy jesienią śledczy zaczęli rozsyłać rodzicom innych dzieci wezwania do prokuratury. - Do tej pory przesłuchaliśmy kilkanaście osób. Sąd w obecności psychologa przesłuchał również dzieci - dodaje Pizun.

Ksiądz, który miał dopuścić się molestowania jest proboszczem jednej z parafii niedaleko Sulmic. Przed laty robił karierę naukową. Zdobył tytuł doktora, wykładał na uczelni. Później trafił do małej wsi w naszym regionie.

Śledztwo dotyczy tylko jednej dziewczynki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że oskarżeń jest więcej. M.in. matka innej z uczennic miała zeznać, że podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej ksiądz wkładał jej córce rękę pod bieliznę. Dziewczynka opowiedziała o tym dopiero niedawno. - Oczywiście, jeśli podczas przesłuchań ujawnimy kolejne przypadki molestowania, włączymy je do obecnego śledztwa - zapewnia Pizun.

Szkoła milczy

Dyrekcja szkoły, w której uczy proboszcz nie zdradza, czy ksiądz nadal ma kontakt z dziećmi. W takim przypadku mógłby np. wywierać wpływ na uczniów. - Do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę nie będę zabierała głosu w tej sprawie - usłyszeliśmy od dyrektor szkoły w Sulmicach.

Do Kuratorium Oświaty w Lublinie nie trafiło żadne zawiadomienie dotyczące oskarżeń wysuwanych pod adresem księdza. Dyrektor szkoły w Sulmicach nie informowała również o sprawie władz gminy, na terenie której działa placówka. - Jeszcze dzisiaj lub w poniedziałek ma dostarczyć stosowne zgłoszenie - powiedział nam w piątek Jacek Smusz, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Skierbieszowie. - Wcześniej poprosiliśmy o informacje na ten temat.

Z oskarżanym o molestowanie proboszczem nie udało nam się porozmawiać. Nie odbierał telefonu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła Skierbieszów ksiądz Sulmice
ktoś
Lusia
O_Onufry
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ktoś
ktoś (23 września 2015 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie jestem katolikiem ale szanuję inne wyznania - w odróżnieniu od mędrców w tym wątku. Za pedofilię powinni wieszać. Jeżeli jednak by to była prawda z tym księdzem - wszystkie media trąbiłyby o tym 24/dobę. Ale raczej nie pojmą tego hejterzy - im fakty nie są potrzebne - byle temat był. Nie sprawdziłeś informacji - nie rzucaj oskarżeń.

Rozwiń
Lusia
Lusia (2 marca 2015 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na stronie szkoły podstawowej molestanta stoi że religii nauczał i nadal naucza ks. Stanisław Górnik - kolega ks. Natanka.

Rozwiń
O_Onufry
O_Onufry (2 marca 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy to może występujący w gronie pedagogicznym szkoły - ks. Stanisław Górnik z bożej łaski doktor KUL-u specjalista od mistyczek i różnych mistyfikacji?

Rozwiń
hana
hana (26 lutego 2015 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to obmacywanie dzieci trwało od kilku lat ....To wszystko się działo za wiedzą i zgodą dyrektorki szkoły a ksiądz miał skłonności tylko do małych dziewczynek do określonego wieku "pewnie studiował psychologię dziecięcą" nawet utworzył grupę ministrantek zwykle w kościołach są ministranci......

Rozwiń
Katolik
Katolik (25 lutego 2015 o 01:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, seksualnych dewiantów i zbrodniarzy, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, wtajemniczonych w niepokalane poczęcie i wieczne dziewictwo, którzy na twarzach noszą o wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego:
„Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

PS: (Tłumaczenie współczesne z Ewangelii św. Marka (Mk 12,38-40))
"Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pożerają domy moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok."

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!