niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Ksiądz molestował uczennicę podczas przygotowań do pierwszej komunii?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2015, 12:00

Ksiądz uczący w jednej z podstawówek w gm. Skierbieszów miał molestować uczennicę. Dziewczynka opowiedziała o tym matce. Sprawą zajęła się prokuratura, sąd przesłuchał więcej dzieci

- Prowadzimy postępowanie w sprawie dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej, poniżej 15 roku życia - mówi Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu. - Sprawa dotyczy szkoły w Sulmicach. Przesłuchujemy świadków. Jest zbyt wcześnie, by stawiać zarzuty konkretnej osobie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to ksiądz uczący w szkole miał molestować dzieci. We wrześniu ubiegłego roku uczennica trzeciej klasy opowiedziała o tym matce. Do molestowania miało dojść na lekcji religii. Rodzice dziewczynki powiadomili o sprawie prokuraturę.

Matka zeznaje

Sprawa nabrała rozgłosu, kiedy jesienią śledczy zaczęli rozsyłać rodzicom innych dzieci wezwania do prokuratury. - Do tej pory przesłuchaliśmy kilkanaście osób. Sąd w obecności psychologa przesłuchał również dzieci - dodaje Pizun.

Ksiądz, który miał dopuścić się molestowania jest proboszczem jednej z parafii niedaleko Sulmic. Przed laty robił karierę naukową. Zdobył tytuł doktora, wykładał na uczelni. Później trafił do małej wsi w naszym regionie.

Śledztwo dotyczy tylko jednej dziewczynki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że oskarżeń jest więcej. M.in. matka innej z uczennic miała zeznać, że podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej ksiądz wkładał jej córce rękę pod bieliznę. Dziewczynka opowiedziała o tym dopiero niedawno. - Oczywiście, jeśli podczas przesłuchań ujawnimy kolejne przypadki molestowania, włączymy je do obecnego śledztwa - zapewnia Pizun.

Szkoła milczy

Dyrekcja szkoły, w której uczy proboszcz nie zdradza, czy ksiądz nadal ma kontakt z dziećmi. W takim przypadku mógłby np. wywierać wpływ na uczniów. - Do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę nie będę zabierała głosu w tej sprawie - usłyszeliśmy od dyrektor szkoły w Sulmicach.

Do Kuratorium Oświaty w Lublinie nie trafiło żadne zawiadomienie dotyczące oskarżeń wysuwanych pod adresem księdza. Dyrektor szkoły w Sulmicach nie informowała również o sprawie władz gminy, na terenie której działa placówka. - Jeszcze dzisiaj lub w poniedziałek ma dostarczyć stosowne zgłoszenie - powiedział nam w piątek Jacek Smusz, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Skierbieszowie. - Wcześniej poprosiliśmy o informacje na ten temat.

Z oskarżanym o molestowanie proboszczem nie udało nam się porozmawiać. Nie odbierał telefonu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła Skierbieszów ksiądz Sulmice
Użytkownik niezarejestrowany
ktoś
Lusia
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 stycznia 2018 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aktualnie ten zboczeniec siedzi w więzieniu, jednak na PISowskiej liście "Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym" próżno go szukać. Równi i równiejsi...
Rozwiń
ktoś
ktoś (23 września 2015 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie jestem katolikiem ale szanuję inne wyznania - w odróżnieniu od mędrców w tym wątku. Za pedofilię powinni wieszać. Jeżeli jednak by to była prawda z tym księdzem - wszystkie media trąbiłyby o tym 24/dobę. Ale raczej nie pojmą tego hejterzy - im fakty nie są potrzebne - byle temat był. Nie sprawdziłeś informacji - nie rzucaj oskarżeń.

Rozwiń
Lusia
Lusia (2 marca 2015 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na stronie szkoły podstawowej molestanta stoi że religii nauczał i nadal naucza ks. Stanisław Górnik - kolega ks. Natanka.

Rozwiń
O_Onufry
O_Onufry (2 marca 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy to może występujący w gronie pedagogicznym szkoły - ks. Stanisław Górnik z bożej łaski doktor KUL-u specjalista od mistyczek i różnych mistyfikacji?

Rozwiń
hana
hana (26 lutego 2015 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to obmacywanie dzieci trwało od kilku lat ....To wszystko się działo za wiedzą i zgodą dyrektorki szkoły a ksiądz miał skłonności tylko do małych dziewczynek do określonego wieku "pewnie studiował psychologię dziecięcą" nawet utworzył grupę ministrantek zwykle w kościołach są ministranci......

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!