środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Kto leci na śmieci?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2005, 20:29
Autor: Justyna Lulka

Administrowaniem i zarządzaniem hrubieszowskim składowiskiem odpadów stałych będzie zajmowało się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Klamka zapadła na ostatniej sesji Rady Miasta.

Wybudowane 11 lat temu przy ul. Gródeckiej składowisko znajdowało się do tej pory pod zarządem Miejskiej Służby Drogowej. Władze miasta zaproponowały zmianę obsługi, poprzez przejęcie go od MSD na rzecz PGKiM. Ten pomysł musiał zyskać aprobatę Rady Miasta. Podczas ostatnich obrad zdania radnych były podzielone, choć otwarcie wypowiedziało się w tej kwestii kilku z nich. Byli to głównie przeciwnicy zmiany.
Jako pierwszy zabrał głos radny Reginald Kawalec (LPR), który powiedział, że nie ma sensu niszczyć tego, co jest dobre. – Ceny śmieci w Hrubieszowie są najniższe w stosunku do miast sąsiednich – przekonywał. – Jeśli składowisko przejmie spółka prawa handlowego, to wcześniej czy później powróci do zasady, że musi wypracować zyski.
Jego wypowiedź poparł Romuald Kaszyński (do RM wszedł z listy SLD-UP).
– Nie ma merytorycznej podstawy, by twierdzić, że po objęciu administrowania śmietniskiem przez PGKiM coś się polepszy dla mieszkańców – stwierdził.
Podobnego zdania był również przewodniczący Komisji Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta. – Na podstawie sprawozdania z wykonania budżetu miasta za 2004 r., MSD dobrze prosperuje – mówił Józef Baczewski (LPR). – Gospodarka jest prawidłowo prowadzona, a cena odpadów jest najniższa w okolicy. – Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu – spuentował wypowiedzi przedmówców radny Józef Bojarczuk (LPR).
Z drugiej strony barykady wystąpił Zygmunt Pa­-
luch (SLD). Radny zauważył m.in., że w następstwie przeprowadzonej zmiany organizacyjnej żadna z dotychczas zatrudnionych osób nie może stracić pracy. – PGKiM powinno rozbudować selektywną zbiórkę odpadów na składowisku znajdującym się przy ul. Gródeckiej oraz uruchomić kompostownię przy tym wysypisku – wskazał radny Paluch.
Ostatecznie za zmianą zarządcy składowiska opowiedziało się 11 radnych. Przeciw było 9, a radny Jerzy Czerw wstrzymał się od głosu. Głosowanie mogło się zakończyć patem (10:10), gdyby z opozycyjnej dziesiątki rajców nie wyłamał się radny Waldemar Kasperkiewicz. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!