Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 marca 2013 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Kto otruł myszołowy w gm. Potok Górny?

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 24 A A
 (Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne)
(Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne)

W lesie w pobliżu miejscowości Lipiny (gm. Potok Górny, powiat biłograjski) natrafiono na 6 martwych myszołowów zwyczajnych. Ptaki miały objawy silnego zatrucia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, które bije na alarm. - Ptaki znaleziono w odległości kilkunastu metrów od padłej świni koło ambony myśliwskiej. Wszystkie ptaki miały wydzielinę wokół dziobów - poinformowało LTO.

Padlina została zabezpieczona, a sprawę zgłoszono na komisariat policji w Potoku Górnym oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Do podobnej sytuacji doszło na początku 2009 roku, gdy w tym samym powiecie znaleziono martwe lisy, kruka oraz bieliki.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga supernowa / 20 maja 2013 o 22:32
Ja wiem i jestem pewna bo nieraz widziałam jak chodowcy gołębi zabijają jastrzębie a w tej gminie jest ich troche wiec wcale mnie to nie dziwi szkoda ptaków są piękne.
Avatar
LTO / 1 kwietnia 2013 o 21:46
Słuchajcie bardzo dobre wieści !
... sytuacja z zatrutymi myszołowami rozwija się.
W dniu dzisiejszym, mimo trwających świąt Wielkiej Nocy, na miejscu zdarzenia, celem podjęcia dalszych czynności pojawiła się policja (łącznie z wydziałem dochodzeniowym), służby weterynaryjne oraz myśliwi. Ptaki oraz świnia zostały zabezpieczone, prawdopodobnie w celu wykonania stosownych badań.
Wszystkim służbom dziękujemy, i liczymy na zaangażowanie w sprawę.
Udało się !!!
dziękujemy czytelnikom !
LTO
Avatar
mordotymoja / 1 kwietnia 2013 o 18:56
Szpiedzy donoszą, że świnka mogła być naszprycowana furaginem od plantatorów tytoniu.
Avatar
wiejski mieszczuch / 31 marca 2013 o 23:22
Jeszcze dodam.No tak zgadzam się z wami,ale tylko w tym zakresie,że lisów się namnożyło zbyt wiele.Skutkuje to brakiem drobnej zwierzyny :kuropatwy,bażanty,zające.... One były zawsze na naszej polskiej wsi..Gdzie się podziały???.To jest błędna polityka-Nikt dzisiaj nie kontroluje populacji lisów.Cieszy mnie natomiast liczba saren.Kiedy przyjeżdżam przyjazną porą do swojego dawnego siedliska ,a one chodzą w pobliżu-są to widoki miłe.Krążący na niebie jastrząb to też piękny widok.Czy powinienem truć tych" mniejszych braci"??.Jeśli powiesz tak-to coś mi zaczyna zalatywać rasizmem.
Jeszcze dodam.No tak zgadzam się z wami,ale tylko w tym zakresie,że lisów się namnożyło zbyt wiele.Skutkuje to brakiem drobnej zwierzyny :kuropatwy,bażanty,zające.... One były zawsze na naszej polskiej wsi..Gdzie się podziały???.To jest błędna polityka-Nikt dzisiaj nie kontroluje populacji lisów.Cieszy mnie natomiast liczba saren.Kiedy przyjeżdżam przyjazną porą do swojego dawnego siedliska ,a one chodzą w pobliżu-są to widoki miłe.Krążący na niebie jastrząb to też piękny widok.Czy powinienem truć tych" mniejszych braci"??.Jeśli po... rozwiń
Avatar
Obiektywny / 31 marca 2013 o 23:10
[quote name='wieś' timestamp='1364738645' post='752325']
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany i żeby dalej tak robił. Jesteśmy z Tobą sercem i duszą. Może wtedy ktoś coś zrozumie!!!
[/quote]

Dawniej chamy oddawały cześć Bogu i dziesięcinę do dworu, a teraz mają internet i prawa wyborcze, jak tu żyć?
A największym szkodnikiem jest chłop miłujący swoją ziemię, szkoda tylko że żałuje 50 zeta na wywóz śmieci i wyp.... dala je do lasu.
[quote name='wieś' timestamp='1364738645' post='752325']
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany... rozwiń
Avatar
wiejski mieszczuch / 31 marca 2013 o 22:53
No dobrze ,rozumiem,że mieszkańcy wsi ponoszą koszty utrzymania tej dzikiej zwierzyny.
Nie rozumiem tylko dlaczego....dlaczego...,jesli ktoś jest głodny (np: bezdomny,,bez pracy,,proszący o jakieś wsparcie,,grzebiący w śmietniku ) to należy go otruć,,wyeliminować!!!.Przecież można było tego "kabana" podrzucić do lasu -nie zadając sobie trudu zatrucia tego żeru.Gdyby tak wszyscy myśleli to powinni przed wyrzuceniem do śmietnika zatruwać żywność--Pytam was czy to byłoby zgodne ,poprawne,katolickie działanie.NAKARMIŁEŚ GŁODNEGO TRUCIZNĄ--JESTEŚ WYZNAWCĄ CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO???.Przystępujesz do komunii,nic nie masz na sumieniu??.Proponuję wszystkim myślącym jak ten "zbrodniarz"-płytko myślącym,aby przy wspieraniu potrzebujących dodawali truciznę-a co..więcej już nie będą potrzebowali,żebrali..Idąc dalej takim tokiem myślenia -należy też eliminować ludzi starych,niepracujących,nie przynoszących zysków,niepełnosprawnych.No więc ta droga prowadzi gdzie??.Trucicielu-życzę ci aby ta trucizna dotknęła osobiście ciebie.Jutro przystąp do komunii.Zmartwychstały JEZUS kiedyś cię rozliczy.Podobny jesteś do Judasza i tak pewnie skończysz. Zdrowych- nie zatrutych świąt życzę wszystkim-podobnym(którzy chcieliby wyeliminować wokół siebie innych tzw.mniejszych braci).Dolejcie sobie oleju do "baniaczków"-nawet tego zużytego.Jest taka zasada (moim zdaniem-nie wiem czy to mądre-zaliczam się do moherów-a dzisiejsza młodzież myśli..myśli innymi kategoriami),Że,zanim coś zrobię ,napiszę-najpierw spokojnie posiedzę i pomyślę.Najpierw myślenie a potem jakiekolwiek działanie.
No dobrze ,rozumiem,że mieszkańcy wsi ponoszą koszty utrzymania tej dzikiej zwierzyny.
Nie rozumiem tylko dlaczego....dlaczego...,jesli ktoś jest głodny (np: bezdomny,,bez pracy,,proszący o jakieś wsparcie,,grzebiący w śmietniku ) to należy go otruć,,wyeliminować!!!.Przecież można było tego "kabana" podrzucić do lasu -nie zadając sobie trudu zatrucia tego żeru.Gdyby tak wszyscy myśleli to powinni przed wyrzuceniem do śmietnika zatruwać żywność--Pytam was czy to byłoby zgodne ,poprawne,katolickie działanie.NAKARMI... rozwiń
Avatar
Franek Piejo kury Piejo / 31 marca 2013 o 18:09
Powiat biłgorajski;wskazuję sprawcęJanusz Pa -lis
Avatar
ja / 31 marca 2013 o 16:07
Brawo "wieś" popierał w całej rozciągłosci i zgadam się z tym zdaniem. Ja z kur musze wykarmic rodzinę dzieci a nie stadko jastrzębi czy lisów bo nikt tego nie dokarmia.
P.S. powienni być takim ludziom wdzięczni, chodź raz jastrzębie nie czóły głodu i już nie poczują
Avatar
wieś / 31 marca 2013 o 16:04
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany i żeby dalej tak robił. Jesteśmy z Tobą sercem i duszą. Może wtedy ktoś coś zrozumie!!!
Avatar
Lutek / 31 marca 2013 o 16:01
Znów wyjdzie niska szkodlowość czynu.Kto może ocenić wysokość szkodliwości czynu?.Zwykły sąd musi powołać biegłych w tej dziedzinie.To no nie są zwykłe kury..
Avatar
aga supernowa / 20 maja 2013 o 22:32
Ja wiem i jestem pewna bo nieraz widziałam jak chodowcy gołębi zabijają jastrzębie a w tej gminie jest ich troche wiec wcale mnie to nie dziwi szkoda ptaków są piękne.
Avatar
LTO / 1 kwietnia 2013 o 21:46
Słuchajcie bardzo dobre wieści !
... sytuacja z zatrutymi myszołowami rozwija się.
W dniu dzisiejszym, mimo trwających świąt Wielkiej Nocy, na miejscu zdarzenia, celem podjęcia dalszych czynności pojawiła się policja (łącznie z wydziałem dochodzeniowym), służby weterynaryjne oraz myśliwi. Ptaki oraz świnia zostały zabezpieczone, prawdopodobnie w celu wykonania stosownych badań.
Wszystkim służbom dziękujemy, i liczymy na zaangażowanie w sprawę.
Udało się !!!
dziękujemy czytelnikom !
LTO
Avatar
mordotymoja / 1 kwietnia 2013 o 18:56
Szpiedzy donoszą, że świnka mogła być naszprycowana furaginem od plantatorów tytoniu.
Avatar
wiejski mieszczuch / 31 marca 2013 o 23:22
Jeszcze dodam.No tak zgadzam się z wami,ale tylko w tym zakresie,że lisów się namnożyło zbyt wiele.Skutkuje to brakiem drobnej zwierzyny :kuropatwy,bażanty,zające.... One były zawsze na naszej polskiej wsi..Gdzie się podziały???.To jest błędna polityka-Nikt dzisiaj nie kontroluje populacji lisów.Cieszy mnie natomiast liczba saren.Kiedy przyjeżdżam przyjazną porą do swojego dawnego siedliska ,a one chodzą w pobliżu-są to widoki miłe.Krążący na niebie jastrząb to też piękny widok.Czy powinienem truć tych" mniejszych braci"??.Jeśli powiesz tak-to coś mi zaczyna zalatywać rasizmem.
Jeszcze dodam.No tak zgadzam się z wami,ale tylko w tym zakresie,że lisów się namnożyło zbyt wiele.Skutkuje to brakiem drobnej zwierzyny :kuropatwy,bażanty,zające.... One były zawsze na naszej polskiej wsi..Gdzie się podziały???.To jest błędna polityka-Nikt dzisiaj nie kontroluje populacji lisów.Cieszy mnie natomiast liczba saren.Kiedy przyjeżdżam przyjazną porą do swojego dawnego siedliska ,a one chodzą w pobliżu-są to widoki miłe.Krążący na niebie jastrząb to też piękny widok.Czy powinienem truć tych" mniejszych braci"??.Jeśli po... rozwiń
Avatar
Obiektywny / 31 marca 2013 o 23:10
[quote name='wieś' timestamp='1364738645' post='752325']
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany i żeby dalej tak robił. Jesteśmy z Tobą sercem i duszą. Może wtedy ktoś coś zrozumie!!!
[/quote]

Dawniej chamy oddawały cześć Bogu i dziesięcinę do dworu, a teraz mają internet i prawa wyborcze, jak tu żyć?
A największym szkodnikiem jest chłop miłujący swoją ziemię, szkoda tylko że żałuje 50 zeta na wywóz śmieci i wyp.... dala je do lasu.
[quote name='wieś' timestamp='1364738645' post='752325']
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany... rozwiń
Avatar
wiejski mieszczuch / 31 marca 2013 o 22:53
No dobrze ,rozumiem,że mieszkańcy wsi ponoszą koszty utrzymania tej dzikiej zwierzyny.
Nie rozumiem tylko dlaczego....dlaczego...,jesli ktoś jest głodny (np: bezdomny,,bez pracy,,proszący o jakieś wsparcie,,grzebiący w śmietniku ) to należy go otruć,,wyeliminować!!!.Przecież można było tego "kabana" podrzucić do lasu -nie zadając sobie trudu zatrucia tego żeru.Gdyby tak wszyscy myśleli to powinni przed wyrzuceniem do śmietnika zatruwać żywność--Pytam was czy to byłoby zgodne ,poprawne,katolickie działanie.NAKARMIŁEŚ GŁODNEGO TRUCIZNĄ--JESTEŚ WYZNAWCĄ CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO???.Przystępujesz do komunii,nic nie masz na sumieniu??.Proponuję wszystkim myślącym jak ten "zbrodniarz"-płytko myślącym,aby przy wspieraniu potrzebujących dodawali truciznę-a co..więcej już nie będą potrzebowali,żebrali..Idąc dalej takim tokiem myślenia -należy też eliminować ludzi starych,niepracujących,nie przynoszących zysków,niepełnosprawnych.No więc ta droga prowadzi gdzie??.Trucicielu-życzę ci aby ta trucizna dotknęła osobiście ciebie.Jutro przystąp do komunii.Zmartwychstały JEZUS kiedyś cię rozliczy.Podobny jesteś do Judasza i tak pewnie skończysz. Zdrowych- nie zatrutych świąt życzę wszystkim-podobnym(którzy chcieliby wyeliminować wokół siebie innych tzw.mniejszych braci).Dolejcie sobie oleju do "baniaczków"-nawet tego zużytego.Jest taka zasada (moim zdaniem-nie wiem czy to mądre-zaliczam się do moherów-a dzisiejsza młodzież myśli..myśli innymi kategoriami),Że,zanim coś zrobię ,napiszę-najpierw spokojnie posiedzę i pomyślę.Najpierw myślenie a potem jakiekolwiek działanie.
No dobrze ,rozumiem,że mieszkańcy wsi ponoszą koszty utrzymania tej dzikiej zwierzyny.
Nie rozumiem tylko dlaczego....dlaczego...,jesli ktoś jest głodny (np: bezdomny,,bez pracy,,proszący o jakieś wsparcie,,grzebiący w śmietniku ) to należy go otruć,,wyeliminować!!!.Przecież można było tego "kabana" podrzucić do lasu -nie zadając sobie trudu zatrucia tego żeru.Gdyby tak wszyscy myśleli to powinni przed wyrzuceniem do śmietnika zatruwać żywność--Pytam was czy to byłoby zgodne ,poprawne,katolickie działanie.NAKARMI... rozwiń
Avatar
Franek Piejo kury Piejo / 31 marca 2013 o 18:09
Powiat biłgorajski;wskazuję sprawcęJanusz Pa -lis
Avatar
ja / 31 marca 2013 o 16:07
Brawo "wieś" popierał w całej rozciągłosci i zgadam się z tym zdaniem. Ja z kur musze wykarmic rodzinę dzieci a nie stadko jastrzębi czy lisów bo nikt tego nie dokarmia.
P.S. powienni być takim ludziom wdzięczni, chodź raz jastrzębie nie czóły głodu i już nie poczują
Avatar
wieś / 31 marca 2013 o 16:04
I bardzo dobrze tak się robi w ważdej polskiej wsi truje się lisy, dziki, jastrzębie tzw szkodniki leśnicy są mądrzy napuszczą i raz czy dwa razy do roku odstrzelą pare sztuk a reszta czasu to mekka. Jak ktos mieszka przy lesie to jeastąb bierze kury z przed domu wcale sie nie boi lis podgryzał kury miedzy sztachetami jak tu żyć, dziki pustoszą uprawy bo leśnicy nie pomyśleli o tym bo dokarmiać w ziemie. Życze temu kto to zrobił by nigdy nie został złapany i żeby dalej tak robił. Jesteśmy z Tobą sercem i duszą. Może wtedy ktoś coś zrozumie!!!
Avatar
Lutek / 31 marca 2013 o 16:01
Znów wyjdzie niska szkodlowość czynu.Kto może ocenić wysokość szkodliwości czynu?.Zwykły sąd musi powołać biegłych w tej dziedzinie.To no nie są zwykłe kury..
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!