niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Ktoś tu musi zainwestować

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2006, 16:32
Autor: Julia Okoń

Nieważne, że w Biłgoraju działają tacy potentaci jak fabryka mebli Black-Red-White czy firma Model-Opakowania. Jeżeli powiat chce zostać włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu, musi poszukać przedsiębiorcy, który zechce tutaj inwestować.

Po przyłączeniu na pewno powstałyby nowe miejsca pracy. Z ulg podatkowych mogliby skorzystać również już działający na lokalnym rynku przedsiębiorcy. Jeżeli powiat biłgorajski chce funkcjonować w ramach mieleckiej strefy ekonomicznej, musi spełnić jeden warunek: znaleźć nowego inwestora. - Bo to dla niego właśnie dokonuje się włączenia danego obszaru - wyjaśnia Danuta Borowiec, kierownik biura Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu SA w Mielcu. - W innym przypadku szans na włączenie nie ma. Dlatego Biłgoraj na razie nie wchodzi w grę. Nie jest jeszcze gotowy.

To nie zniechęca jednak samorządowców. - Pełnimy rolę koordynatora. Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami strefy mieleckiej. Teraz zasięgniemy opinii wójtów i burmistrzów, porozmawiamy z lokalnymi przedsiębiorcami - mówi Stanisław Dzido, sekretarz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy te zamierzenia uda się wprowadzić w życie. Pewne jest, że warto. Bo przedsiębiorcy działający w ramach strefy są zwalniani z podatku CIT (do 65 procent kosztów inwestycji w przypadku zakładu zatrudniającego do 250 osób i 50 proc., gdy dają pracę większej liczbie ludzi), a niezależnie od tych ulg mogą korzystać ze środków pomocowych.
- To dotyczy głównie tych nowych inwestorów, ale także dotychczasowych, o ile poszerzą swoją działalność, zainwestują w coś nowego - wyjaśnia Ingmar Wyczałek z ARP w Mielcu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!