wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Kup sobie szkołę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2007, 16:28

Od wielu lat budynki szkół w Brodach Dużych i Szczebrzeszynie stoją puste. Samorząd nie ma pieniędzy na ich remonty. Dlatego chce je sprzedać

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do kasy Szczebrzeszyna trafi w tym roku co najmniej ponad 600 tys. zł. Ani złotówka ma się nie zmarnować. - Potrzeb jest bardzo wiele. Część pieniędzy ze sprzedaży tych nieruchomości przeznaczymy na remonty funkcjonujących szkół i np. urządzanie w nich pracowni komputerowych - zapewnia Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna. Zdradza, że w planach jest także adaptacja wiejskich remiz na centra kultury oraz budowa chodników czy dróg.
Wcześniej jednak muszą znaleźć się chętni do kupienia wystawionych na sprzedaż nieruchomości. Właścicielem budynku na działce o powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych w Brodach Dużych można zostać już za trochę ponad 320 tysięcy złotych. - Przetarg już został ogłoszony. Ale oferentów jeszcze nie ma - zastrzega Maria Loc-Oczkoś, sekretarz gminy Szczebrzeszyn. Nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że zainteresowany nabyciem tej nieruchomości jest jakiś Australijczyk polskiego pochodzenia. Podobno chciałby tam otworzyć hotel.
- Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby w Brodach zainwestowała gmina i zaadaptowała tamten budynek np. na mieszkania socjalne, bo tych jest u nas zdecydowanie za mało - przekonuje Jerzy Bizior ze Szczebrzeszyna. - Na hotel lepiej by się nadawała dawna szkołą w Szczebrzeszynie przy ul. Zamojskiej. To piękny, zabytkowy budynek.
Na dodatek również przeznaczony do sprzedaży. Ta nieruchomość, wchodząca kiedyś w skład kompleksu szkół im. Zamoyskich, położona na 30-arowej działce została wyceniona na nieco ponad 270 tys. zł. Na co mogłaby zostać zaadaptowana? - To świetny lokal na zorganizowanie muzeum albo na przeniesienie domu kultury - podpowiada szczebrzeszynianka pani Teresa. - Ostateczną decyzję o przeznaczeniu podejmie przyszły właściciel - mówi Loc-Oczkoś. A burmistrz Mazur dodaje: - Chcemy stawiać na rozwój turystyki. Dlatego trzeba zmienić wizerunek miasta, stworzyć właściwą infrastrukturę, czyli np. bazę noclegową albo jakąś działalność gastronomiczną. Na pewno nie pozwolimy, by zabytki były wykorzystywane w sposób niewłaściwy. Nie ma obaw, że w którejś ze sprzedawanych szkół powstanie np. hurtownia - obiecuje Mazur.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!