wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Kuria nie komentuje czarnej listy księdza

  Edytuj ten wpis

Deszkowice. Parafianie chcą, by biskup doprowadził ich proboszcza do porządku. Chodzi o kontrowersyjną listę ponad 150 nazwisk dłużników, wywieszoną w przedsionku kościoła.

Kuria sprawy komentować nie chce.

- Jeśli ci wierni mają jakiś żal do księdza, powinni skontaktować się ze swoim dziekanem lub biskupem - mówi jedynie Adam Firosz, kanclerz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Potrzeby parafii w Deszkowicach są niemałe. Buduje się parking, trzeba ogrzewać kościół… Dlatego Piotr Lenart, miejscowy proboszcz, ustalił, że każda rodzina powinna co miesiąc dawać na ten cel po 10 zł. Wierni nie kwapią się jednak
do płacenia. Dlatego proboszcz wywiesił listę dłużników. Znalazło się tam ponad 150 nazwisk, a przy nich kwota zaległości. Ksiądz wyliczył, że wierni są mu winni ponad 13 tys. zł!

Szalę goryczy przelały nietuzinkowe kazania księdza. Przez dwie niedziele milczał zamiast głosić kazania, a ostatnio wymachiwał oprawionym w złote ramki krytycznym artykułem na temat swoich poczynań.

Sprawę opisaliśmy dzisiaj.

Na reakcję nie trzeba było czekać. - Ksiądz wytyka ubogich ludzi - oburza się Jan Godzisz z miejscowości Rozłopy, który zalega z wpłatą 20 zł. - Powinien go za to upomnieć biskup.

76-letni Andrzej Zych uważa się za dobrego parafianina, ale i on jest na liście (nie zapłacił 20 zł). - Przykro, że proboszcz mnie tak traktuje - tłumaczy. - Płaciłem, ile mogłem.

Proboszcz nie ma sobie nic do zarzucenia. - Wywiesiłem listę. I co w tym złego? - pyta retorycznie.

Działaniami księdza jest zaskoczony wójt gminy Sułów, w której leżą Deszkowice.

- Ludzie są u nas biedni - mówi Tomasz Pańczyk. - Wiele osób zalega np. z podatkami. Jednak wieszać ich nazwisk na listach nie wypada. Zabrania tego Ustawa o ochronie danych osobowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kazimierz
antyobrońcakrzyża
łosiek
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazimierz
Kazimierz (1 września 2011 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smiechu warte...
Rozwiń
antyobrońcakrzyża
antyobrońcakrzyża (30 sierpnia 2011 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='' timestamp='1223318133' post='57712']
ODCZEPCIE SIE OD NASZEGO PROBOSZCZA!,JEST ON BARDZO DOBRYM CZŁOWIEKIEM POPIERAM JEGO ZACHOWANIE DAJCIE MU WREŚCIE SPOKÓJ,A DŁUŻNICY NIECH WREŚCIE UREGULUJĄ ZOBOWIĄZANIA.POZDRAWIAM KSIĘDZA PROBOSZCZA NIECH SIE TYMI BZURAMI I OSZCZERSTWAMI NIE PRZEJMUJE.JESTEŚMY Z TOBĄ WIERNI PARAFIANIE.
[/quote]
Tak, nich wyłudza pieniądze od biednych ludzi. Tylko później nich się nikt nie dziwi, że tyle osób odchodzi od kościoła. Większość ludzi woli ciężko zarobione pieniądze przeznaczyć na własne utrzymanie. Niech ksiądz sam sobie zarabia i wydaje te pieniądze na co chce, zamiast siedzieć, nic nie robić i żyć z datków ludzi. A jak nie umie o siebie zadbać to co z niego za ksiądz. Czy aby przypadkiem nie powinien dawać ludziom dobrego przykładu?
Rozwiń
łosiek
łosiek (30 sierpnia 2011 o 05:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No ja tego nie rozumiem - dlaczego dalej łażą do kościoła i się przejmują??? Co za głupi katole! Kler trzeba na widłach wygnać z tego kraju!!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2011 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komuna miała rację że trzymała kler za mordy krótko . Dzisiaj klechy i władza trzymają się za ręce i robią z ludżmi co chcą .
Rozwiń
a mi tam rybka
a mi tam rybka (1 lipca 2011 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Janosik' timestamp='1309514640' post='496459']
Bynajmniej nic zabawnego w poruszonym temacie się nie znajduje.Należy raczej ubolewać nad postępowaniem Kleru w Polsce.Dobrze jednak będzie pamiętać o tym co było by w razie konieczności zareagować szybciej i skuteczniej w razie wystąpienia problemu w następnej parafii.
P.S.
Witamy w Chodywańcach.
[/quote]

Ja nie ubolewam z tego powodu ,ale przezorność nie zaszkodzi...

P.S. Dzięki,za to powitanie,ale nie mam zielonego pojęcia gdzie jest ta miejscowość.Zaraz przechodzę do mapy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!