środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Łaszczów: Polała się krew. Honorowo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2012, 10:06
Autor: (lew)

Tradycyjnie udział w akcji wziął burmistrz Łaszczowa Cezary Girgiel (Straż Graniczna)
Tradycyjnie udział w akcji wziął burmistrz Łaszczowa Cezary Girgiel (Straż Graniczna)

Strażacy ochotnicy, licealiści, pogranicznicy oraz mieszkańcy Łaszczowa i okolic, wzięli udział w wiosennej akcji honorowego oddawania krwi. Zebrano 11 litrów życiodajnego płynu.

Nie zawiedli druhowie.

– Strażacy mają wpisaną w mentalność pomoc innym i jest to wyrazem naszej więzi z potrzebującymi. W obliczu różnych sytuacji życiowych nie można pozostać obojętnym. Właśnie w ten sposób strażacy ochotnicy z terenu gminy Łaszczów chcieli przekazać, że są zawsze do dyspozycji dla innych – powiedział druh Arkadiusz Huk, główny koordynator akcji.

Chętni mogli oddać krew w siedzibie LO w Łaszczowie i jak zapewnia dyrektor placówki Artur Bednarski, na pewno akcje będą kontynuowane, zwłaszcza przed wakacjami. – To dla młodzieży doskonały przykład dzielenia się z innymi – dodał dyrektor Bednar-ski.

Akcja została zorganizowana przez Zarząd Gminny OSP, burmistrza Łaszczowa, Placówkę Straży Granicznej w Łaszczowie z siedzibą w Lubyczy Królewskiej oraz dyrekcję szkoły ponagimnazjalnej przy współpracy z tomaszowskim oddziałem Re-gionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczestniczyło w niej 28 osób.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18–65 lat, który waży nie mniej niż 50 kilogramów.

Przed oddaniem 450 ml krwi trzeba się dobrze wyspać, a przed wyjściem z domu zjeść posiłek. Na miejscu jest kawa, herbata, sok i woda mineralna. W ramach rekompensaty utraconych kalorii krwiodawca otrzymuje kilka tabliczek dobrej czekolady.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!