poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Lekarz chirurgii skazany za łapówki na 2 lata w zawieszeniu

  Edytuj ten wpis

Jeśli wyrok się uprawomocni, oskarżony o przyjęcie 18 łapówek chirurg przez 6 lat nie będzie mógł zajmować stanowiska ordynatora. – Dodatkowo orzeczono przepadek 2,9 tys. zł korzyści majątkowych – mówi Marta Łacińska, prezes Sądu Rejonowego w Hrubieszowie.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2005 roku. Wtedy do hrubieszowskiego szpitala trafiła ze złamaniami nogi i ręki 90-latka spod Chełma. W zamian za opiekę ordynator miał przyjąć od jej córki 600 zł łapówki w czterech ratach. Sprawa wyszła na jaw po wypisaniu pacjentki ze szpitala bez przeprowadzenia operacji, o co miała pretensje córka. Ale biegły z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nie miał zastrzeżeń do sposobu i wyników leczenia. Sprawą zainteresowała się za to zamojska prokuratura. Oskarżyła ordynatora o przyjęcie łapówki i przedstawiła mu 4 zarzuty.

W ub. roku sąd skazał 54-letniego Stanisława D. na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz 2 tys. zł grzywny. Ale wyrok został zaskarżony. – Po rozpatrzeniu apelacji uchylono wyrok i przekazano sprawę do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji – poinformował nas Jerzy Rusin, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Zamościu.

Przed hrubieszowskim sądem Stanisław D. usłyszał już 18 zarzutów, bo znaleźli się pacjenci lub członkowie ich rodzin, którzy przyznali się do wręczenia mu kopert. Miał przyjmować łapówki od 50 do 300 złotych.

Stanisław D. nadal jest ordynatorem oddziału chirurgii. Nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. Twierdzi, że to pomówienia, ale nie wie czy będzie się odwoływać. – Za długo to się wałkuje przed sądem i za dużo zdrowia mnie to kosztuje – powiedział nam Stanisław D.

Dalej będzie kierował oddziałem? – Za wcześnie na podejmowanie jakichkolwiek decyzji – mówi Teresa Futyma, rzecznik prasowy hrubieszowskiego szpitala.

Bo wyrok nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bolo
ya
michał 23
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bolo
bolo (14 listopada 2009 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w Radzyniu biorą łapówki nawet po 20 zł i ile kto da .Są też wyjątki co NIE BIORĄ to są zacni lekarze .
Rozwiń
ya
ya (29 października 2009 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to jest skandal?
Rozwiń
michał 23
michał 23 (29 października 2009 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chory na umyśle odłam organu państwowego,wydał chory wyrok.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!