czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Marcin Zamoyski: Nigdy nie współpracowałem z SB

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2009, 09:59

Oświadczenie wydane dziś przez prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego, którego nazwisko pojawiło się na liście IPN. Instytut podał, że Zamoyski był zarejestrowany jako TW Hrabia.

Poniżej treść oświadczenia

W związku z pojawieniem się w dniu wczorajszym, na stronach internetowych Instytut Pamięci Narodowej informacji o dokumentach wytworzonych przez organy bezpieczeństwa kategorycznie zaprzeczam, abym kiedykolwiek współpracował z jakimikolwiek organami bezpieczeństwa PRL.

Nie miałem również wiedzy ani świadomości, iż kiedykolwiek zostałem zarejestrowany w dokumentach bezpieki jako tajny współpracownik.

Zainteresowanie służb bezpieczeństwa moja osobą mogło wynikać z faktu, iż w latach 70-tych i 80-tych pracowałem dla zachodnioniemieckiej stacji telewizyjnej ARD 1.

W tym okresie utrzymywałem wiele kontaktów z działaczami opozycji oraz z dziennikarzami między innymi krajów Europy zachodniej, których interesowała działalność opozycyjna w Polsce.

Jestem zaskoczony, że moje nazwisko znalazło się na liście Instytutu Pamięci narodowej, tym bardziej, że w styczniu 2008 złożyłem Wojewodzie Lubelskiemu oświadczenie lustracyjne, które nie zostało zakwestionowane.

Prezydent Miasta Zamość
Marcin Zamoyski

Zamość, 7 stycznia 2009 roku

(ak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Alan
INNA BABA
baba ze wsi
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Alan
Alan (12 maja 2010 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="######www.tygodnikzamojski.pl/tz.php?get=dzial,16450"]######www.tygodnikzamojski.pl/tz.php?get=dzial,16450[/url] Zamojski chce ustąpienia populistów i ciemniaków.
Rozwiń
INNA BABA
INNA BABA (7 stycznia 2009 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech się Pan nie przejmuje, Panie prezydencie. Byłoby dziwne, gdyby syn TAKICH Rodziców nie figurował. Sbecja wszystkich zacnych ludzi rejestrowała. Dla prestiżu. Za intelektualistę mieli wyższe premie. Poczekajmy chwilę. Niedługo na "liście IPN" znajdzie się Pan Radek Sikorski. Wszak ma szanse na ważne stanowisko, więc czym prędzej trzeba go zdyskredytować, bo może mu się udać... Ot, jakiej Polski się doczekaliśmy.
Rozwiń
baba ze wsi
baba ze wsi (7 stycznia 2009 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Marcin Zamoyski zawsze był zwolennikiem lustracji. Byli TW nalleżą do grona jej przeciwników. Ja panu Zamoyskiemu wierzę, znam człowieka.
Rozwiń
Radek
Radek (7 stycznia 2009 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
no właśnie, - ostatnio wydarł 17 mln za Kozłówkę.

Durnoto ty niedoinformowana... Jakże mi cię żal! Toż ty nawet linii Kozłowieckiej od Ordynackiej Zamoyskiej nie odróżniasz... Ludzie mają imiona. Zwróć łaskawie uwagę, że Kozłówka NIE NALEŻAŁA DO ZAMOYSKICH Z ZAMOŚCIA i to nie oni procesowali się o - bądź co bądź - własny majątek. Tamci wyjechali z Polski i mieszkają w ... ale co cię to obchodzi? Przecież i tak wiesz lepiej, Gościu! Zanim się stwierdzi, że dzwonią, dobrze najpierw sprawdzić, w którym kościele... Ale w końcu Kowalskich też trochę, więc wszystko jedno, który ukradł krowę. Na wszelki wypadek wsadźmy wszystkich do więzienia!
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2009 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
. napisał:
Ty możesz nie wierzyć, ja mu wierzę. Zapewne znasz tego człowieka jeno z fotografii i gazet. Całą wiedzę którą posiadasz na jego temat wynosisz z publikacji prasowych. Przeczytaj ile ten człowiek dokonał dobrego w swoim życiu i to nie tylko dla siebie. Jeżeli te informacje Ciebie przekonały, że był TW, to żeby kogoś oskarżyć wymagasz niewielu dowodów. Byłbyś świetnym prokuratorem oskarżającym ludzi po poszlakach. Ja uwierzę że był TW jeżeli będą na to niezbite dowody. IPN mylił się nieraz, szczególnie ostatnimi czasy. Pozdrawiam.no właśnie, - ostatnio wydarł 17 mln za Kozłówkę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!