niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Mimo sprzeciwów władz Zamościa i kupców firma Echo-Investment z Kielc rozpoczęła budowę supermarketu w centrum miasta. Przeciwnicy inwestycji liczą, że jeszcze uda się ją zatrzymać.
Marek Grzelaczyk, prezydent Zamościa, podczas jednego z publicznych wystąpień powiedział, że podpisał wszystkie dokumenty uniemożliwiające rozpoczęcie budowy supermarketu. Wcześniej miasto i protestujący kupcy przegrali sprawy odwoławcze w sądach.

Ciągnąca się od lat sprawa dotyczy budowy supermarketu przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu. Inwestor wygrał w NSA wszystkie sprawy wytoczone przez zwolenników opóźnienia lub wstrzymania budowy. We wrześniu 2000 r. uprawomocniła się decyzja o warunkach zabudowy, a w listopadzie Echo wystąpiło o pozwolenie na budowę. Władze miasta grały na zwłokę. Najpierw odmówiono wydania pozwolenia. Tę decyzję uchylił wojewoda. Towarzystwo Zamojskich Kupców wniosło kolejną skargę do NSA i w maju przegrało. W sierpniu br. - jak poinformował nas Zbigniew Jendrzejczak, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego i Budownictwa UM w Zamościu - miasto wydało pozwolenie na budowę z tzw. rygorem natychmiastowej wykonalności. Budowa ruszyła. Tymczasem tworzone przez grupę lokalnych kupców Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Gospodarczych w Zamościu odwołało się do wojewody. Z. Jendrzejczak przypuszcza, że decyzja zostanie utrzymana. Jedynie rygor natychmiastowej wykonalności może zostać uchylony.
Czy zniecierpliwione Echo zagroziło miastu wystąpieniem o odszkodowanie? - Nie zamierzamy występować o odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści. Poniesione dotychczas straty też jesteśmy w stanie przełknąć. Jednak pod warunkiem, że inwestycja nie zostanie zablokowana. Podpisane są już kontrakty z wykonawcami, wydaliśmy ogromne pieniądze. Gdyby inwestycja została zatrzymana, nie wykluczam takiej możliwości - mówi Piotr Gromniak, członek zarządu spółki Echo-Investment.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!