sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Marszałek zapłaci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2006, 19:44

Nowy aparat USG kosztuje tyle, co dom pod Zamościem, a za analizator parametrów krytycznych trzeba zapłacić jak za dobry samochód. Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczy prawie 1,4 mln zł na zakup aparatury medycznej dla zamojskiego szpitala „papieskiego”.

– Nie ma lepszego szpitala w regionie – uważa Krzysztof Kłus z Zawalowa (gm. Miączyn), którego wczoraj spotkaliśmy w kolejce do jednej z poradni szpitala „papieskiego”. – Jeżeli trafi tu nowy sprzęt, to będzie jeszcze lepiej.
Tajemnicą poliszynela jest, że w specjalistycznej placówce przy Alejach Jana Pawła II wiele urządzeń medycznych jest już poważnie wyeksploatowanych i wymaga wymiany.
– Przyłóżkowy aparat rentgenowski pracuje 13 lat – pokazuje lek. med. Marek Figarski, kierownik Zakładu Radiologii. – Stosowany jest u pacjentów po zabiegach, głównie na oddziałach kardiochirurgii i noworodków. Dziennie robionych jest nim około 10 zdjęć. To mobilny sprzęt, dlatego zużyciu ulegają nie tylko części elektroniczne, ale i mechaniczne. Jego awaryjność jest coraz większa.
A to jedyny egzemplarz. Nowy aparat potrzebny jest więc natychmiast. Podobnie jest z innym sprzętem medycznym: trzeba go koniecznie wymienić. Ale skąd wziąć 200 tys. zł na USG, czy 150 tys. zł na aparat do znieczulania? Dyrekcja zamojskiego szpitala zwróciła się do Zarządu Województwa Lubelskiego o sfinansowanie zakupu aparatury niezbędnej do zapewnienia prawidłowego przebiegu leczenia pacjentów. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.
W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel dokładnie 1382 tys. zł. Prawie 1 mln zł zostanie przeznaczony na zakup m.in. aparatu USG, aparatu do hemodializy, bronchofiberoskopu, przyłóżkowego aparatu RTG, monitorów zwiotczenia mięśniowego, kardiomonitora, aparatu do znieczulania, urządzenia do ogrzewania pacjenta, wózków anestezjologicznych i analizatora parametrów krytycznych. – Nowy przyłóżkowy aparat RTG na pewno ułatwi nam pracę – cieszy się Figarski.
Za resztę dyrekcja doposaży poradnie okulistyczne. Kiedy sprzęt trafi do zamojskiej placówki? – Z chwilą otrzymania pieniędzy szpital rozpocznie procedury przetargowe, które mają wyłonić dostawców – informuje Jerzy Zarębski, rzecznik prasowy szpitala „papieskiego”. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!