niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Miasto handlem stoi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2006, 19:36

Wyrastają jak grzyby po deszczu. W ciągu kilku ostatnich lat w Zamościu przybyło kilkanaście marketów. To swoisty fenomen zważywszy na fakt, że miasto do najbogatszych nie należy, a mieszkańców, czyli potencjalnych klientów systematycznie ubywa.

W tym tygodniu byliśmy świadkami wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Handlowe Carrefour – „Galeria Lwowska” przy ulicy Lwowskiej. Będzie to jedyny, jak do tej pory, hipermarket francuskiej sieci, wybudowany w mieście liczącym mniej niż 100 tys. mieszkańców. Przewiduje się, że pracę znajdzie tu ponad 300 osób, a planowana powierzchnia handlowa to 6 tys. metrów kwadratowych. Gdy dojdą do tego galerie handlowe z ponad 20 butikami, parking i stacja benzynowa, uzbiera się 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni. To dwa razy więcej, niż zajmuje obecnie największa w Zamościu Hypernowa przy ul. Dzieci Zamojszczyzny.
Mimo to, spółka Ahold, która oprócz Hypernowej jest właścicielem położonego przy ul. Prymasa Wyszyńskiego Alberta, nie wpada w panikę.
– Działając w tej branży, nie unikniemy konkurencji. Trzeba z nią współistnieć i rywalizować. My to potrafimy. Poza tym, każda uczciwa konkurencja jest z pożytkiem dla klientów, czyli dla mieszkańców Zamościa – mówi Dominika Kosman, rzecznik prasowy Ahold Polska.
Jeszcze kilka lat temu dużych marketów bali się właściciele małych sklepów spożywczych. Teraz to się zmieniło. – Nie jest łatwo walczyć o klienta z marketami, bo tam zawsze będą niższe ceny. Ale zawsze będzie sporo ludzi, którzy wolą robić zakupy blisko domu – mówi ze stoickim spokojem Janina Słupska, właścicielka kiosku spożywczego położonego nieopodal budowanego centrum Carrefoura.
Dane statystyczne potwierdzają jej opinię. Chociaż w Zamościu upada kilkadziesiąt sklepów rocznie, w ich miejsce powstają nowe. – Nasycenie obiektami handlowymi w Zamościu jest zaskakująco duże. Ale być może jest tak dlatego, że na zakupy do miasta przyjeżdżają sąsiedzi zza wschodniej granicy i mieszkańcy okolicznych miejscowości – analizuje sytuację Waldemar Lalik, który w zamojskim magistracie odpowiada za wpisy do ewidencji gospodarczej.
Być może na to właśnie liczą firmy inwestujące w kolejne markety. Bo Carrefour nie jest jedynym powstającym w Zamościu sklepem o dużej powierzchni. Miasto wydało już pozwolenia na budowę marketów sieci Plus przy ul. Wyszyńskiego i Kaufland przy ul. Prostej. A niewykluczone, że na tym nie koniec. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!