piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Miasto za to zapłaci

Dodano: 12 lipca 2007, 17:28
Autor: Anna Szewc

Na wakacyjne remonty i inwestycje jest do wydania ponad 3 mln zł. Samorząd zlecił prace, a na ich wykonanie dał czas do końca sierpnia.

Przedszkole Miejskie nr 2 w Zamościu na gruntowny remont czekało bardzo długo. Wreszcie się doczekało. Wczoraj trafił tu transport nowych okien. Za jakiś czas zacznie się także wymiana drzwi. - Nasza placówka ma już 60 lat, więc łatwo sobie wyobrazić, że rzeczywiście wymaga odnowienia - mówi dyrektor "dwójki” Grażyna Madeja. - Do tej pory sami staraliśmy się w miarę możliwości odświeżać budynek. W tym roku mamy zapewnioną sporą pomoc ze strony władz miasta.
Na gruntowną modernizację tego przedszkola w budżecie miasta zarezerwowano około 100 tys. zł. Na wszystkie tegoroczne inwestycje i remonty w placówkach oświatowych pójdzie znacznie więcej. - Dokładnie 3 mln 236 tys. 270 zł - informuje Jerzy Michalski z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość. - To wydatki zaplanowane na cały rok, ale wiadomo, że większość pieniędzy zostanie wykorzystana w czasie wakacji, kiedy w szkołach i przedszkolach nie ma wychowanków.

Na jednym z korytarzy w Zespole Szkół nr 1 kończy się już kładzenie nowej podłogi z płytek. Później przyjdzie czas na łazienki. We wrześniu miło będzie wejść także do toalet w Gimnazjum nr 2. Na ścianach pojawi się nowa glazura, na podłogach terakota, wymieniona zostanie cała ceramika sanitarna. - Za to płaci samorząd. Na remont schodów wejściowych i posadzek w dwóch salach lekcyjnych na piętrze wygospodarowaliśmy pieniądze we własnym budżecie - mówi Wiesława Kierepka, księgowa z "dwójki”.
Na ten rok zaplanowano także rozpoczęcie kilku "grubszych” inwestycji oświatowych. - Chodzi o budowę kolektora słonecznego przy Bursie nr 2 oraz sal gimnastycznych dla Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 5 oraz SP 9 i G 6, a także bloku rehabilitacyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - dodaje Michalski. Zastrzega, że 400 tys. zarezerwowane na ten cel w tegorocznym budżecie wystarczy najwyżej na przygotowanie dokumentacji. - Bo inwestycje mają być realizowane do 2009 roku.
Swój wkład w wakacyjne odświeżanie szkół mają także rodzice. - Pomagają z reguły w jakieś drobnych inwestycjach. Finansują np. odmalowania ścian w konkretnych salach, zakup firanek, czy vertikali - mówi Wiesława Kierepka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!