niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Miękkie lądowanie prezesa. Ze stadniny w Janowie do Zamojskich Zakładów Zbożowych

Dodano: 2 września 2016, 06:49

Fot. x-news
Fot. x-news

Były prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Skomorowski został prezesem Zamojskich Zakładów Zbożowych

Zamojskie Zakłady Zbożowe to jeden z największych zakładów w Zamościu. Zajmują się głównie produkcją mąki, ale prowadzą też m.in. badania laboratoryjne ziarna. W 2004 r. zakłady zostały przejęte przez państwową spółkę zbożową Elewarr. Elewarr należy do podległej ministrowi rolnictwa Agencji Rynku Rolnego.

W maju odwołani zostali zasiadający w radzie nadzorczej przedsiębiorstwa działacze PSL. Ich miejsca zajęły osoby związane z PiS. Przewodniczącym został były senator i radny sejmiku województwa Lucjan Cichosz, który w ostatnich wyborach bezskutecznie walczył o mandat poselski. Funkcję wiceprzewodniczącego otrzymał działający w NSZZ Rolników Indywidualnych Ziemi Radomskiej Zygmunt Jakubczak. Członkiem rady został także Marek Walewander, miejski radny PiS z Zamościa.
Na początku sierpnia ogłoszono konkurs na stanowiska w zarządzie spółki. Został rozstrzygnięty w połowie miesiąca.

– O fotel prezesa ubiegała się tylko jedna osoba, którą był pan Marek Skomorowski. Był jeszcze jeden kandydat, jednak wycofał się tuż przed rozpoczęciem postępowania – mówi Lucjan Cichosz. Jak dodaje, powodów takiej decyzji nie zna.

Jednomyślnie wybrano Skomorowskiego, który formalnie urzęduje już od 22 sierpnia. Wiceprezesem został Dariusz Danilewicz, wyłoniony spośród czterech kandydatów.

– Pan Skomorowski jest merytorycznie przygotowany do pełnienia tej funkcji. Ma odpowiedni staż pracy, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Skończył ekonomię, pracował w rolnictwie, był m.in. zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR – argumentuje przewodniczący rady nadzorczej.

W lutym Marek Skomorowski został powołany na stanowisko prezesa Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Działacz związany z Solidarną Polską zastąpił w tej roli wieloletniego szefa stadniny Marka Trelę.

– Z hodowlą koni arabskich styczności zawodowej nie miałem. Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością – mówił nam wówczas.

W Janowie długo miejsca nie zagrzał. W kwietniu po serii przypadków śmierci cennych koni podał się do dymisji. W czerwcu nowym prezesem został prof. Sławomir Pietrzak z Katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego.

Z Markiem Skomorowskim nie udało nam się wczoraj skontaktować.

zamościanin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(55) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zamościanin
zamościanin (19 stycznia 2018 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a niech wynosi się ten oszust z zamościa
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2016 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po-zsl obiecywała zlikwidować biurokrację. W REALU ZWIEKSZYLI ILOSC BIUROKRACJI ZEBY MIEC WYBORCÓW.NIKT NIE ZWIĘKSZYŁ ETATÓW, TAK JAK ONI. Pracowały tam całe rodziny, czysty nepotyzm! Teraz trzeba to powoli wygaszacze. A unijne czubki patrzą i prawo pracy też zwolnionych urzedasow chroni
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2016 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ciekawy, owszem, nawet bardzo ciekawy news. Zastanawiam się jednak, gdzie to wyląduje obecny prezydent Białej Podlaskiej, jak się skończy jego kadencja, która się już kompletnie rozjechała z jego deklaracjami w wyborach samorządowych." A TO JUŻ PYTANIE DO SENATORA
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2016 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawy, owszem, nawet bardzo ciekawy news. Zastanawiam się jednak, gdzie to wyląduje obecny prezydent Białej Podlaskiej, jak się skończy jego kadencja, która się już kompletnie rozjechała z jego deklaracjami w wyborach samorządowych.
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2016 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis, psl, po oni wszyscy sa tacy sami, niczym sie nie roznia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (55)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!