piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Mieszkańcy zadecydują, czy Adam Kuśmierz nadal będzie rządził gminą Tereszpol

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2004, 08:42

Wczoraj do zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego wpłynął wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta gminy Tereszpol. Pod wnioskiem podpisało się 414 mieszkańców gminy.

– Od tego momentu komisarz wyborczy będzie miał 30 dni na sprawdzenie podpisów. W tym przypadku ustalane jest, czy podpisy na pewno złożyły osoby, które są wyborcami w gminie Tereszpol – informuje Anna Chrzan, dyrektor delegatury KBW w Zamościu.
Kiedy może dojść do referendum? – Myślę, że po świętach wielkanocnych – mówi dyrektor Chrzan.
Przeciwnicy Adama Kuśmierza zarzucają mu m.in. nieudolność w kierowaniu gminą, niegospodarność, zaniedbywanie obowiązków służbowych oraz złe traktowanie interesantów. Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej, która chce doprowadzić do referendum jest Edward Furlepa. Wójt gminy Tereszpol mówi, że wysuwane zarzuty są nieprawdziwe.
Przypomnijmy, że do podobnego referendum doszło niedawno w Zwierzyńcu. Burmistrz roztoczańskiego miasteczka zachował stanowisko, a referendum – ze względu na niską frekwencję – uznano za nieważne. Do urn poszło zaledwie 8,37 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Zwierzyniec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!