Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 października 2009 r.
13:26
Edytuj ten wpis

Mieszkaniec Szczebrzeszyna walczy ze spółdzielnią o parking

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Ta inwestycja narusza przepisy, zagraża moim budynkom i została wykonana, żeby zrobić mi na złość – przekonuje Henryk Bielecki. Zdaniem spółdzielni, wszystko jest w porządku, bo kłopotliwy parking, to…nie parking.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna jest właścicielem domu przy ul. Zielonej w Szczebrzeszynie. Jego działka przylega do terenów należących do miejscowej spółdzielni mieszkaniowej. To utrapieniem pana Henryka.

Dlaczego? Uważa, że ten sąsiad jest złośliwy i uciążliwy.

– Mam dwa wyjazdy z działki, jeden od strony gruntów spółdzielni – tłumaczy Henryk Bielecki. – Jakiś czas temu zastawiono mi go kontenerami na śmieci. To była czysta złośliwość! Starałem się, żeby je odstawili. Interweniowałem gdzie się dało. W końcu kontenery przesunięto… o trzy metry.

Spółdzielnia dopatrzyła się też, że blaszany garaż mężczyzny stoi zbyt blisko należących do niej gruntów. Zażądała jego usunięcia.

– Co im to przeszkadzało? – dziwi się Bielecki. – Jednak garaż przeniosłem na drugą stronę działki. Także dlatego, że SM zagroziła mi mandatem w wysokości 50 tys. zł. I co? Teraz spółdzielnia sama naruszyła przepisy. Brak na to słów.

Chodzi o parking, który wybudowano właśnie wzdłuż płotu pana Henryka. Mężczyzna twierdzi, że według przepisów, powinien powstać nie bliżej niż trzy metry od jego posesji. A jest zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

– To nie wszystko – denerwuje się Bielecki. – Spadek wody z parkingu liczącego ok. 440 mkw. urządzono w taki sposób, że wszystko będzie płynęło do mnie. Na mojej działce i tuż obok niej, będą się tworzyły prawdziwe jeziora. Zagrożony jest nie tylko mój płot, ale nawet dom. To wszystko będzie podtopione. Tej inwestycji nikt ze mną nie konsultował. Skandal!

Dlatego nasz Czytelnik domaga się rozebrania parkingu. Pisał w tej sprawie już m.in. do Starostwa Powiatowego i inspektora nadzoru budowlanego.

– A jeśli to nic nie da, ta sprawa znajdzie się w sądzie! – zapewnia Bielecki. – Postawię na swoim!

Adam Czechoński, wiceprezes SM w Szczebrzeszynie oraz jednocześnie… prezes SM w Bodaczowie i miejscowy radny zapewnia, że wszystkie zarzuty Bieleckiego są bezpodstawne.

– Wszystko zrobiono zgodnie z przepisami – zapewnia. – Bo nie wybudowaliśmy parkingu, a tylko utwardziliśmy teren. Dlatego jest to tak blisko płotu.

Ale na tym utwardzonym terenie parkują samochody. Został on wybrukowany kostką i łudząco przypomina właśnie parking…

– To nic – zapewnia wiceprezes. – Nie ma w tym nic złego. Panu Bieleckiemu na pewno nie dzieje się krzywda.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kruk / 14 listopada 2009 o 11:12
Panie Bielecki!!!
Niech Pan nie przejmuje się dennymi wpisami numer nr."2" "6" "7". Tchórz i szur to gryzoń, nie podpisze się pod swoim tekstem. Muchy najwięcej bzyczą jak zdychają. Żmije gdy czują zagrożenie atakują. Wpisem numer 6 powinna zająć się policja z uwagi na treść ( zastraszanie). Pozdrawiam!!
Avatar
elcka / 12 listopada 2009 o 09:58
w końcu dzieje sie w szczebrzeszynie coś pozytywnego a tu facet daje takie problemy. W miecie jest ładniej i tak być powinno. Co do "parkingu" - z tego co pamiętam od zawsze stały tam samochody. problemem było to, iż stały w błocie, dziurach itp. - wyjezdzając spod bloku robiły paskudny bałagan w okolicach. popieram utwardzenie tego terenu
Avatar
szczebrzeszak / 2 listopada 2009 o 18:25
Panie Bielecki mniej pazernosci.Siostre, brata Pan wydziedziczył i mało i mało a sam Pan niedawno smierci z pod kosy uciekł zajmij się soba mniej chytrości na Boga!!!!
Avatar
100 g. / 22 października 2009 o 09:23
urzędnik za nic nie odpowiada i wszystko olewa. Jego jedynym zadaniem jest oczekiwanie na wypłatę.
Avatar
eko / 22 października 2009 o 07:30
Parking to parking. Nad czym się tu zastanawiać?
Avatar
brak słów / 21 października 2009 o 23:53
Pan Henryk ma racje. Zarząd spółdzielni bezprawnie i złośliwie robi z niego głupka. Każdy zarząd SM to złośliwe i wredne towarzystwo. A sądy tu nie pomogą. To jest jedno komusze towarzystwo!
Avatar
rozśmieszony / 21 października 2009 o 22:15
Po co to głupkowate gadanie Pana Henryka, jak jest pewien swego niech idzie do sądu ?
Ale coś mi się widzi że niekoniecznie wygra. Niczego niezgodnego z przepisami prawa na granicy działki spóldzielnia nie postawiła, zatem nie wiem o co temu Panu chodzi.
Ale jak jest pewien niech podaje spółdzielnię do sądu, po co o tym pisać w gazetach - to zupełnie prywatna sprawa.
Avatar
Dok / 21 października 2009 o 15:25
Ze spółdzielniami trzeba zrobić porządek! Zarządy tych molochów są jak bogowie, a lokatorzy którzy dają im pracę są niczym.
Avatar
Kruk / 14 listopada 2009 o 11:12
Panie Bielecki!!!
Niech Pan nie przejmuje się dennymi wpisami numer nr."2" "6" "7". Tchórz i szur to gryzoń, nie podpisze się pod swoim tekstem. Muchy najwięcej bzyczą jak zdychają. Żmije gdy czują zagrożenie atakują. Wpisem numer 6 powinna zająć się policja z uwagi na treść ( zastraszanie). Pozdrawiam!!
Avatar
elcka / 12 listopada 2009 o 09:58
w końcu dzieje sie w szczebrzeszynie coś pozytywnego a tu facet daje takie problemy. W miecie jest ładniej i tak być powinno. Co do "parkingu" - z tego co pamiętam od zawsze stały tam samochody. problemem było to, iż stały w błocie, dziurach itp. - wyjezdzając spod bloku robiły paskudny bałagan w okolicach. popieram utwardzenie tego terenu
Avatar
szczebrzeszak / 2 listopada 2009 o 18:25
Panie Bielecki mniej pazernosci.Siostre, brata Pan wydziedziczył i mało i mało a sam Pan niedawno smierci z pod kosy uciekł zajmij się soba mniej chytrości na Boga!!!!
Avatar
100 g. / 22 października 2009 o 09:23
urzędnik za nic nie odpowiada i wszystko olewa. Jego jedynym zadaniem jest oczekiwanie na wypłatę.
Avatar
eko / 22 października 2009 o 07:30
Parking to parking. Nad czym się tu zastanawiać?
Avatar
brak słów / 21 października 2009 o 23:53
Pan Henryk ma racje. Zarząd spółdzielni bezprawnie i złośliwie robi z niego głupka. Każdy zarząd SM to złośliwe i wredne towarzystwo. A sądy tu nie pomogą. To jest jedno komusze towarzystwo!
Avatar
rozśmieszony / 21 października 2009 o 22:15
Po co to głupkowate gadanie Pana Henryka, jak jest pewien swego niech idzie do sądu ?
Ale coś mi się widzi że niekoniecznie wygra. Niczego niezgodnego z przepisami prawa na granicy działki spóldzielnia nie postawiła, zatem nie wiem o co temu Panu chodzi.
Ale jak jest pewien niech podaje spółdzielnię do sądu, po co o tym pisać w gazetach - to zupełnie prywatna sprawa.
Avatar
Dok / 21 października 2009 o 15:25
Ze spółdzielniami trzeba zrobić porządek! Zarządy tych molochów są jak bogowie, a lokatorzy którzy dają im pracę są niczym.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!