Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 sierpnia 2017 r.
7:17

Minister o satanistach, wojewoda o lewakach, ksiądz o "ekologistach"

800 184 A A
Uczestnicy konferencji: od lewej ks. Tadeusz Guz, Przemysław Czarnek, Sławomir Mazurek<br />
Uczestnicy konferencji: od lewej ks. Tadeusz Guz, Przemysław Czarnek, Sławomir Mazurek
(fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

Miała to być konferencja naukowa – było spotkanie ideologiczne. – O ochronę przyrody walczą nie ekologowie lecz ekologiści, czyli przywódcy światowego lewactwa występujący przeciwko nauce Kościoła katolickiego – przekonywał na Roztoczu wojewoda lubelski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poniedziałkową konferencję w Zwierzyńcu zapowiadano jako promocję zrównoważonych relacji pomiędzy człowiekiem i przyrodą. Organizował ją minister środowiska i Roztoczański Park Narodowy.

Minister środowiska na Roztocze w końcu jednak nie dojechał. Jego referat odczytał podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek. Obecni na sali leśnicy usłyszeli m.in., że „zakaz wycinki drzew i zakaz zabijania zwierząt kreowany jest przez ruchy satanistyczne”

Pod nazwiskiem – z obawy o utratę pracy – leśnicy nie chcą sprawy komentować.

– To była jedna wielka krytyka ekologów, manifest polityczny i religijny – uważa jeden z nich. – Mimo, że pochodzę z rodziny rozmiłowanej w myślistwie potrafię być obiektywny. Okazuje się, że minister tego nie potrafi – komentuje leśnik.

Kontrowersje wywołał także ks. Tadeusz Guz, wykładowca Katedry Kształtowania Przestrzeni KUL, który stwierdził, że z wycinką lasów walczą ekologiści, a nie prawdziwi ekolodzy. Ze stwierdzeniem tym zgodził się też wojewoda lubelski, który wielokrotnie podkreślał, że prawdziwymi ekologami są leśnicy.

– Przedstawiciele wszystkich partii „zielonych”, czyli ekologiści to są przywódcy światowego lewactwa. Już nawet nie lewicy. Lewactwa, które jednocześnie wyklucza człowieka z przyrody zaprzeczając Panu Bogu jako stwórcy tego świata. Występuje totalnie i frontalnie przeciw nauce Kościoła katolickiego i przeciwko chrześcijaństwu – twierdzi wojewoda Przemysław Czarnek. – Ekologizm właśnie na tym polega, że wyklucza się człowieka, doprowadza się do jego animalizacji i humanizacji roślin, zwierząt i całej przyrody. Naturalny porządek rzeczy polega na tym, że jest człowiek i przyroda, a nie przyroda i człowiek.

Wojewoda przekonywał, że jako urzędnik widzi wiele przykładów takiego traktowania przyrody.

– Nie wolno nam wyciąć drzew na międzywalu wiślanym dlatego, że są siedliskiem różnego rodzaju ptaków. To, że przyjdzie wysoka fala, którą drzewa spiętrzą i zagrożą ludziom to jest dla ekologistów całkowicie drugorzędna rzecz – mówił. – To, że nie można nam pogłębić koryta Wisły to też zasługa tych ekologistów, którzy mówią, że zamuli się wtedy ryba boleń. To, że człowiek ucierpi w przypadku gdyby przyszła fala powodziowa, to dla ekologistów nie ma najmniejszego znaczenia.

Komentarze 184

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 4 sierpnia 2017 o 15:26
+1
Pan Czarnek znowu obraża ludzi ! Ciekawe czy będąc pracownikiem katolickiej uczelni też tak epatową pogardą i nienawiścią do ludzi którzy mają inne poglądy niż on. Jako urzędnik państwowy powinien szanować wszystkch obywateli, bo wszyscy obywatel składają się na jego wynagrodzenie. A Pan Wojewoda, zdaje się być tylko wojewodą lepszego sortu, np. chłopców z ONR pod sztandarami któych maszerował przez Lublin! A ekolodzy i obrońcy demokracji to gorszy sort który można obarażać i wyzywać od najgorszy. Jak to się ma do deklarowanej przynależności do Kościoła Katolickiego, czy Pana Czarnak nie obowiązuje przykazanie miłości? Wstyd mi, że Lubelskie ma takiego wojewodę. 
Pan Czarnek znowu obraża ludzi ! Ciekawe czy będąc pracownikiem katolickiej uczelni też tak epatową pogardą i nienawiścią do ludzi którzy mają inne poglądy niż on. Jako urzędnik państwowy powinien szanować wszystkch obywateli, bo wszyscy obywatel składają się na jego wynagrodzenie. A Pan Wojewoda, zdaje się być tylko wojewodą lepszego sortu, np. chłopców z ONR pod sztandarami któych maszerował przez Lublin! A ekolodzy i obrońcy demokracji to gorszy sort który można obarażać i wyzywać od najgorszy. Jak to się ma do deklarowanej przynależności... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2017 o 15:14
+1
Wojewodo z nadania nie pieprz bez sensu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
nic ponad to / 4 sierpnia 2017 o 14:23
+1
undefined napisał:
Panie Wojewodo, z pełnym szacunkiem, ale takie gadanie to jest " sranie w banie", jest tylko pytanie, czy musi pan to robić, czy robi pan to z przyjemnością i przekonaniem
 Pan każe sługa musi.
Avatar
puk puk / 4 sierpnia 2017 o 14:20
+1
undefined napisał:
Pełna zgoda. Ekolog walczy o przyrodę, ale ekologista pojawia się tam gdzie można zrobić zadymę, awanturę i zgarnąć jeszcze kasę (okup) a następnie dopiero pozwoli działać. Jak więc można ich nazwać ekologami? Wolą pozwolić aby całą puszczę wpieprzyły korniki niż pozwolić na wycinkę małej części drzew...
 1/3 puszczy to mala część drzew?
Avatar
xyz / 4 sierpnia 2017 o 14:16
+1
undefined napisał:
Panie Wojewodo, z pełnym szacunkiem, ale takie gadanie to jest " sranie w banie", jest tylko pytanie, czy musi pan to robić, czy robi pan to z przyjemnością i przekonaniem
 Kasa misiu ,kasa.
Avatar
normalny / 4 sierpnia 2017 o 14:13
+1
undefined napisał:
Q... szok!! Że tacy ludzie są na świecie, to nie dziwne, ale że ktoś na nich głosuje, to już jest tragedia dla tego kraju.
 Nikt na wojewodę nie głosuje to namiestnik Szydło i Kaczyńskiego.Tam na zdjęciu ludzie tęskniący za rozumem.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2017 o 13:37
+1
PISo bolszewizm w pełnej krasie
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2017 o 12:55
+1
To proste. Kto ma inne zdanie niż wojewoda jest satanistą i lewakiem. To w pewnym sensie bardzo "ułatwia" życie osobie dotkniętej takim urojeniem. Porządkuje świat i dodaje pewności siebie. Problem w tym, że taki stan ducha wskazuje na poważne zaburzenia. Urojenia są w pewnym sensie zaraźliwe. Mogą się udzielać innym osobom. To się nazywa urojeniami indukowanymi. Oby leśnicy obecni na konferencji nie zaczęli wszędzie widzieć satanistów i lewaków.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2017 o 12:33
+1
konferencja naukowa z szamanem. Takie rzeczy możliwe tylko w polsce.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2017 o 12:33
+1
I chyba jest z siebie dumny i zadowolony. Powinien stanąć w jednym szeregu z szyszką. Wycięliby wszystko i wtedy zostanie człowiek, bez przyrody. Taki partyjny i ideologiczny - humanoPIS.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2017 o 23:56
"Bo dobry Bóg zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca!" I fachury poprawiają "naturalny porządek" - musiał się "staruszek Bóg" pomylić w kolejności tworzenia. "Coście najmniejszemu z moich stworzeń uczynili, mnie'ście uczynili" to przecież podstawowe założenie satanizmu, pierwszego ruchu "prolife" na świecie, założonego przez "biedaczyne", zwanego przez pomyłkę Sw. Franciszkiem. Że się ośmiaszenia siebie i Polski nie boją, to już dawno udowodnili, ale że wierza, że nawet przed kara Boska ich guru z Torunia obroni, to już coś nowego. "Przestańcie chłopcy, bo się źle bawicie...."
"Bo dobry Bóg zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca!" I fachury poprawiają "naturalny porządek" - musiał się "staruszek Bóg" pomylić w kolejności tworzenia. "Coście najmniejszemu z moich stworzeń uczynili, mnie'ście uczynili" to przecież podstawowe założenie satanizmu, pierwszego ruchu "prolife" na świecie, założonego przez "biedaczyne", zwanego przez pomyłkę Sw. Franciszkiem. Że się ośmiaszenia siebie i Polski nie boją, to już dawno udowodnili, ale że wierza, że nawet prze... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 23:06
Rak ogarnia organizm. Jak można nie rozumieć zależnaści między człowiekiem a przyrodą. Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie co przeżyje bez czego... dłużej. Tak mu blisko do Boga? To niech przeczyta pismo jeszcze raz wnikliwie, to się dowie czemu został wygnany z raju!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 12:33
Te czerwone lewaki - ekoterorystyczne szaleją - a jedno zarażone drzewo może zabić hektar lasu. Kto dobrał się do władzy w Polsce w latach 2007 - 2015 (tzw, PO/PSL) !! Tragedia !!!! Dobrze że już ich nie ma !!!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 12:32
Niemcy nas mordowali, Ruscy nas mordowali. Ukraińcy nas mordowali, a winni jesteśmy my POLACY , jak o tym głośno mówimy. CO JEST QRW NIE TAK Z TA UNIJNA POPRAWNOŚCIOWA POLITYCZNA ???
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 12:32
No prawdę powiedzieli o co chodzi?
Avatar
Kazik / 6 sierpnia 2017 o 08:59
Czy może mi ktoś wskazać na konkretne zdanie wojewody, w którym mówi nieprawdę? Oczywiście nie dyskutujmy na temat wiary, bo przecież nik nikomu nie broni być niewierzącym.  Wojewoda wg mnie uderzył w sedno. Z pewnością nie jeden ekologista czy lewak poczuł ból. To dobry objaw. Prawda ma boleć.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 06:26
Te pisowskie ryje nie grzeszą rozumem, to widać po tych pewnych siebie spojrzeniach - tak patrzą generyczni debile, którym się wydaje, że są inteligentni.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 15:47
No prawdę powiedzieli o co chodzi?
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 13:46
PILSUDSKI – Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytutą. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest do prostituty. Pierdel, serdel, burdel – AKTUALNE DO DZISIAJ
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 13:33
Niemcy nas mordowali, Ruscy nas mordowali. Ukraińcy nas mordowali, a winni jesteśmy my POLACY , jak o tym głośno mówimy. CO JEST QRW NIE TAK Z TA UNIJNA POPRAWNOŚCIOWA POLITYCZNA ???
Zobacz wszystkie komentarze 184

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy?
galeria

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy? 0 0

Lubelski przedsiębiorca szykuje się do wyburzenia budynków stojących obok pedetu. Do Urzędu Miasta złożył wnioski o pozwolenie na rozbiórkę. Nie ma jednak mowy o burzeniu domu towarowego, który wcale nie musi być zrównany z ziemią. Miejska uchwała pozwala wkomponować go w nową zabudowę

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość 18 13

Zakończyły się postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z puławskiej komendy, którzy w kwietniu tego roku zabronili swoim podwładnym stosowania pouczeń. Kazali wlepiać kierowcom mandaty. Szef miejscowej drogówki oraz zastępca komendanta otrzymali „ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby”.

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy
galeria
film

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy 102 39

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy 5 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Na zakończenie rozgrywek rezerwy Azotów Puławy pokonały Glorię Katowice i zakończyły sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 249 46

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 45 7

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty 0 1

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 2 6

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 20 5

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 2

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 16 3

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 4 4

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 5

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 5 2

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.