poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Zamość

Młodzież ze Starej Wsi pod Frampolem ma żal do urzędników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2009, 11:15

Plany mieli ambitne. Wykalkulowali, że potrzeba na ich realizację 12 tys. zł. Ale magistrat odrzucił wniosek. -W naszej wsi dalej nic się nie będzie działo - mówią z żalem młodzi mieszkańcy Starej Wsi.

W ciągu 5 lat samorządowi miasteczka udało się pozyskać z Unii Europejskiej ponad 350 tys. złotych, w tym 310 tys. złotych z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

- Reakcją na gminną strategię rozwiązywania problemów społecznych, takich jak np. ograniczony dostęp do dóbr kultury oraz infrastruktury sportowej, była inicjatywa młodzieży ze Starej Wsi i okolicznych wiosek - mówi Dariusz Białas, lektor języka angielskiego i jeden z założycieli Stowarzyszenia "Stara Wieś”.

Plany były ambitne. - Zamierzaliśmy organizować m.in. turnieje sportowe, wycieczki oraz spotkania integracyjne - opowiada 21-letni Kamil Saj.

Młodzież złożyła w magistracie wniosek o przyznanie 12 tys. złotych dotacji. Realizacją projektu miało zająć się Powiatowe Zrzeszenie LZS w Biłgoraju. Ale ich oferta została odrzucona. Powód? - Nie podano merytorycznych przesłanek - twierdzi Białas.

Burmistrz Frampola widzi to inaczej. - Wniosek można było poprawić, ale nie było dalszego pola dyskusji, bo naszej korespondencji nikt nie odbierał - mówi Tadeusz Niedźwiecki. - Nie było odwołania, dlatego przeznaczyliśmy dotację na udostępnienie dzieciom dostępu do logopedy.

Zachęca, aby w przyszłości spróbować. Ale młodzież sceptycznie podchodzi do kolejnych inicjatyw. - Bo wszystko wydaje się za piękne, żeby było prawdziwe - mówią z rezygnacją.

Pan Dariusz pracuje w biłgorajskim Centrum Języków Obcych "Lider”. - W ramach unijnego programu uczymy języka angielskiego dzieci z podkarpackich Harasiuk - mówi. - Próbowałem przekonać do programu władze Frampola, ale spotkała mnie obojętność. Odsyłano mnie od Annasza do Kajfasza.

Dodaje, że fundusze z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich należy przeznaczyć m.in. na odnowę i ożywienie remiz strażackich.

Burmistrz podnosi, że inwestycji w gminie nie brakuje. Niedawno- za ponad 16 tys. złotych - wymieniono dach na remizie OSP w Starej Wsi. Najważniejsza powinna się rozpocząć.

- Ogłaszamy przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej we Frampola, na którą otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu ponad 2 mln złotych - mówi Niedźwiecki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!