wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Młodzież ze Starej Wsi pod Frampolem ma żal do urzędników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2009, 11:15

Plany mieli ambitne. Wykalkulowali, że potrzeba na ich realizację 12 tys. zł. Ale magistrat odrzucił wniosek. -W naszej wsi dalej nic się nie będzie działo - mówią z żalem młodzi mieszkańcy Starej Wsi.

W ciągu 5 lat samorządowi miasteczka udało się pozyskać z Unii Europejskiej ponad 350 tys. złotych, w tym 310 tys. złotych z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

- Reakcją na gminną strategię rozwiązywania problemów społecznych, takich jak np. ograniczony dostęp do dóbr kultury oraz infrastruktury sportowej, była inicjatywa młodzieży ze Starej Wsi i okolicznych wiosek - mówi Dariusz Białas, lektor języka angielskiego i jeden z założycieli Stowarzyszenia "Stara Wieś”.

Plany były ambitne. - Zamierzaliśmy organizować m.in. turnieje sportowe, wycieczki oraz spotkania integracyjne - opowiada 21-letni Kamil Saj.

Młodzież złożyła w magistracie wniosek o przyznanie 12 tys. złotych dotacji. Realizacją projektu miało zająć się Powiatowe Zrzeszenie LZS w Biłgoraju. Ale ich oferta została odrzucona. Powód? - Nie podano merytorycznych przesłanek - twierdzi Białas.

Burmistrz Frampola widzi to inaczej. - Wniosek można było poprawić, ale nie było dalszego pola dyskusji, bo naszej korespondencji nikt nie odbierał - mówi Tadeusz Niedźwiecki. - Nie było odwołania, dlatego przeznaczyliśmy dotację na udostępnienie dzieciom dostępu do logopedy.

Zachęca, aby w przyszłości spróbować. Ale młodzież sceptycznie podchodzi do kolejnych inicjatyw. - Bo wszystko wydaje się za piękne, żeby było prawdziwe - mówią z rezygnacją.

Pan Dariusz pracuje w biłgorajskim Centrum Języków Obcych "Lider”. - W ramach unijnego programu uczymy języka angielskiego dzieci z podkarpackich Harasiuk - mówi. - Próbowałem przekonać do programu władze Frampola, ale spotkała mnie obojętność. Odsyłano mnie od Annasza do Kajfasza.

Dodaje, że fundusze z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich należy przeznaczyć m.in. na odnowę i ożywienie remiz strażackich.

Burmistrz podnosi, że inwestycji w gminie nie brakuje. Niedawno- za ponad 16 tys. złotych - wymieniono dach na remizie OSP w Starej Wsi. Najważniejsza powinna się rozpocząć.

- Ogłaszamy przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej we Frampola, na którą otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu ponad 2 mln złotych - mówi Niedźwiecki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!