Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 czerwca 2010 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Mobbing na poczcie w Hrubieszowie? Sprawę bada inspekcja pracy

0 14 A A

Pracownicy urzędu pocztowego w Hrubieszowie uważają, że w ich firmie dochodzi do mobbingu. Nowy naczelnik ma ich m.in. przymuszać do kupowania prenumerat pism, zaciągania pożyczek w Banku Pocztowym, strasząc przy tym zwolnieniem z pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W urzędzie pracuje ok. 30 osób. Pracownicy poskarżyli się na zachowania przełożonego do Biura Kontroli Centrum Poczty w Warszawie.

– Kontrola nie potwierdziła zarzutów, a to oznacza, że nie naruszono zasada współżycia – informuje Ireneusz Godzisz, dyrektor Centrum Poczty w Zamościu.

Pracownicy nie są do niczego zmuszani. To, że zakładają konta w Banku Pocztowym lub wykupują prenumeraty jest zachowaniem godnym pochwały i – według dyrektora Godzisza – dowodem na to, że utożsamiają się z celami i zadaniami firmy.

Naczelnik jest na stanowisku od września ub. roku. – To młody człowiek, po studiach, ambitny i wymagający – chwali go Godzisz.

Podkreśla, że naczelnik poprzeczkę wysoko zawiesił nie tylko dla podwładnych, ale i dla siebie.

– Styl zarządzania jest odmienny od tego, który preferował jego poprzednik, stąd może powstały niedociągnięcia w komunikacji – dodaje dyrektor zapewniając, że obecnie hrubieszowski urząd bardzo dobrze wywiązuje się z realizacji zadań i osiąga coraz lepsze wyniki.

Ale sprawę dalej badają inspektorzy pracy.

W poniedziałek w Hrubieszowie ma się pojawić ich psycholog, który zaproponuje pracownikom udział w anonimowej ankiecie.

– Wnikliwie badamy sprawę – powiedział nam Piotr Skwarek, dyrektor Państwowej Inspekcji Pracy w Zamościu. – Rozmawiamy zarówno z pracodawcą i związkami zawodowymi, jak i pracownikami poszczególnych jednostek organizacyjnych poczty. Pracodawca ma za zadanie przeciwdziałać mobbingowi i zapewnić dobrą atmosferę w pracy.

Według Kodeksu pracy mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Jedynie sąd może konstytutywnie ocenić, czy doszło do mobbingu, zarządzając pokrzywdzonemu pracownikowi zadośćuczynienie lub odszkodowanie.

OSA w Zamościu

Z ankiet, które przeprowadziło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Antymobbingowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zamościu, wynika, że występuje tam mobbing. Przedstawiciele OSA zajęli się sprawą po interwencji prezydenta Zamościa, do którego trafiła skarga dwóch pracownic. Dyrektor – jak podało Radio Lublin – miał krzyczeć na pracowników bez powodu, wyrażać się wulgarnie i kazać wykonywać zajęcia, które nie należały do ich obowiązków. Sprawą – pod kątem znęcania się psychicznego i uporczywego naruszania praw pracowniczych – zajmowała się zamojska prokuratura. Śledczy odmówili wszczęcia postępowania, bo nie dopatrzono się znamion przestępstwa.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alka / 8 maja 2014 o 19:08

Cóż ja wróciłam na swój stary urząd w gminie Wejherowo, mając konkretne ostrzeżenia co do naszej tzw. św.  trójcy (naczelnik , kierownik i 1 kontrola).Teraz wiem, że ostrzeżenia były słuszne. Mobbing, zastraszanie , poniżanie, niszczenie dóbr osobistych pracowników ( min. wyrzucanie kubków z pomieszczenia o przeznaczeniu kuchennym), celowe skłócanie tak by nikt nikomu nie ufał, powszechne donosicielstwo byle odwrócić daleko od siebie gniew naczelnej, fałszowanie pracowniczych list obecności ( nasza pani naczelna oszukuję , podpisując listę obecności a fizycznie nie ma jej w pracy), naczelnik zezwala na spożywanie alkoholu podczas pożegnań osób odchodzących na PDO i jednocześnie sama pije alkohol, każe zakładać pracownikom konta w pocztowym a potem zwraca im do ręki po 5 zł za prowadzenie konta zupełnie się z tym nie kryjąc jakby było to coś normalnego , byle tylko był wykonany plan, zmusza pozostałych pracowników by brali kredyty i po 2 tyg. rezygnowali a koszty prowizji każe dzielić na pracowników okienkowych i ekspedycyjnych oraz do brania kart kredytowych. Właśnie się dowiedziałam, że była nasza pracownica (ma tytuł magistra) była na rozmowie z Panią Dyrektor w Gdańsku, no cóż jest załamana i nie trudno się domyśleć dlaczego. Pewnie to: przyjaciółka, ciocia, matka, kochanka.....etc  etc naszej naczelnej...  co komu na myśl przyjdzie. Jak długo jeszcze niekompetentni i tak podli ludzie bez wykształcenia i predyspozycji będą nami zarządzać, niech się douczą bo jak widać pozostali w epoce głębokiego komunizmu.

Cóż ja wróciłam na swój stary urząd w gminie Wejherowo, mając konkretne ostrzeżenia co do naszej tzw. św.  trójcy (naczelnik , kierownik i 1 kontrola).Teraz wiem, że ostrzeżenia były słuszne. Mobbing, zastraszanie , poniżanie, niszczenie dóbr osobistych pracowników ( min. wyrzucanie kubków z pomieszczenia o przeznaczeniu kuchennym), celowe skłócanie tak by nikt nikomu nie ufał, powszechne donosicielstwo byle odwrócić daleko od siebie gniew naczelnej, fałszowanie pracowniczych list obecności ( nasza pani naczelna oszukuję , podpisując... rozwiń

Avatar
bezpartyjny / 30 czerwca 2010 o 17:51
pracownicy może trochę przesadzają ale to że naczelnik poczty z Hrubieszowa członek partii platformy obywatelskiej ma poparcie swojego dyrektora szefa partii platformy obywatelskiej w Zamościu , to fakt autentyczny. Inni naczelnicy bezpartyjni w podobnych sytuacjach nie mogą liczyć na poparcie swego dyrektora.
chciałbym zwrócić uwagę Inspekcji Pracy w Zamościu na inny przykład mobbingu na poczcie w Zamościu otóż mobbing jest stosowany przez kierownictwo Poczty w stosunku do naczelników podczas narad służbowych przeprowadzanych co miesiąc.
W celu sprawdzenia tego faktu należałoby przeprowadzić anonimową ankietę wśród naczelników obecnych na naradzie służbowej i zapytać o ich opinię na ten temat.
z poważaniem bezpartyjny
pracownicy może trochę przesadzają ale to że naczelnik poczty z Hrubieszowa członek partii platformy obywatelskiej ma poparcie swojego dyrektora szefa partii platformy obywatelskiej w Zamościu , to fakt autentyczny. Inni naczelnicy bezpartyjni w podobnych sytuacjach nie mogą liczyć na poparcie swego dyrektora.
chciałbym zwrócić uwagę Inspekcji Pracy w Zamościu na inny przykład mobbingu na poczcie w Zamościu otóż mobbing jest stosowany przez kierownictwo Poczty w stosunku do naczelników podczas narad służbowych przeprowadzanych co mie... rozwiń
Avatar
listosz / 29 czerwca 2010 o 22:23
kierownik z Hrubieszowa ma zajebiste plecy wystarczy sprawdzić jego ZWIĄzki rodzinne ze zwierzchnikami , jeżeli stwierdzi że to nie prawda niech TO WYRAZI NA PISMIE
Avatar
pogromca frajer1 / 29 czerwca 2010 o 22:16
no nie ten frajer naczelniczek nie ma pojęcia że doprowadzi którąś z dziewczyn do samobójstwa
Avatar
inspektor / 23 czerwca 2010 o 23:28
dobre - "kontrola nie wykazała" - może niech pan gODZISZ powie o niej coś więcej - w jaki sposób została przeprowadzona i jakie konsekwencje wyciągnięto wobec pracowników za nie podpisanie pisma pokontrolnego z Warszawy - może niech pochwali się "anonimowymi" ankietami, które wypełnili pracownicy podczas kontroli Cyt. Inspektora kontroli "jeżeli podpiszecie ankiety będą one bardziej wiarygodne i nikt poza działem kontroli nie będzie miał do nich dostępu" Cyt. gODZISZA na spotkaniu z pracownikami "widziałem ankiety i na razie nie będę wyciągał konsekwencji wobec pracowników" - to słynne "na razie" się skończyło i akcja "miotła" ruszyła całą parą. Jenak co się odwlecze to ........
dobre - "kontrola nie wykazała" - może niech pan gODZISZ powie o niej coś więcej - w jaki sposób została przeprowadzona i jakie konsekwencje wyciągnięto wobec pracowników za nie podpisanie pisma pokontrolnego z Warszawy - może niech pochwali się "anonimowymi" ankietami, które wypełnili pracownicy podczas kontroli Cyt. Inspektora kontroli "jeżeli podpiszecie ankiety będą one bardziej wiarygodne i nikt poza działem kontroli nie będzie miał do nich dostępu" Cyt. gODZISZA na spotkaniu z pracownikami "widziałem ... rozwiń
Avatar
Druzus / 23 czerwca 2010 o 10:49
Podaję adres bo ten wyzej się nie wyświetla prawidłowo [url="######www.wzzpp.pl/forum/"]######www.wzzpp.pl/forum/[/url]
Avatar
Druzus / 23 czerwca 2010 o 10:46
Drodzy Pocztowcy wasz temat poruszyliśmy na Forum Pocztowym WZZPP podaje adres [url="######www.wzzpp.pl/forum/"]Forum WZZPP[/url]
Avatar
stefann / 22 czerwca 2010 o 08:38
Gość napisał:
do Stefann :Ty to normalnie piszesz jakbys był tym naczelnikiem z Hrubieszowa... twoj profil psychologiczny pasuje do niegi jak ulał! nie rozumiem tylko po co podpisujesz się stefan a nie swoim prawdziwym imieniem???
pozdrowienia dla wszystkich listonoszy z Hrubieszowa! wasz stary kumpel Zbyszek

profil psychologiczny, no, no.... pojechałeś....profil... aż się uśmiechnąłem...
Nie, nie jestem naczelnikiem z Hrubieszowa. Nie życzę wam mobbingu, ale na szczęście daleko wam do niego.
Powodzenia życzę - masówka, Lublin 2.

profil psychologiczny, no, no.... pojechałeś....profil... aż się uśmiechnąłem...
Nie, nie jestem naczelnikiem z Hrubieszowa. Nie życzę wam mobbingu, ale na szczęście daleko wam do niego.
Powodzenia życzę - masówka, Lublin 2. rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2010 o 12:08
do Stefann :Ty to normalnie piszesz jakbys był tym naczelnikiem z Hrubieszowa... twoj profil psychologiczny pasuje do niegi jak ulał! nie rozumiem tylko po co podpisujesz się stefan a nie swoim prawdziwym imieniem???
pozdrowienia dla wszystkich listonoszy z Hrubieszowa! wasz stary kumpel Zbyszek
Avatar
stefann / 21 czerwca 2010 o 09:49
mobbing, proszę nie rozśmieszajcie mnie. Na poczcie mobbing, wolne żarty. Drodzy pocztowcy (14 lat pracowałem na poczcie - w urzędzie 4 lata), macie (jeszcze) super warunki pracy. Pełen szacunek przełożonych, waleczne związki zawodowe, pełen socjal. A, że trzeba pracowac ? No po prostu trzeba. Jak szefostwo daje zadanie to wykonujemy je. Jak nie sprzedasz kartek, czy proszku, to nie dostaniesz premii. TYLKO premii. I to pewnie tylko CZĘŚCI premii. Pensja jest święta. W terminie. Przypominam, że za niewiele ponad trzy miesiące łącznościówka (dla niewtajemniczonych - 13 pensja). No i wakacje idą, więc dopłata z socjalnego do wczasów, kolonii, obozów. Acha, i jeszcze impreza w październiku z okazji Dnia Łącznośckiowca. Może bony na święta będą ? Na poczcie nie ma lekkiej pracy, to fakt, ale gdzie tu mobbing ? Sfrustrowanych zapraszam do pracy poza pocztę. Nie musi by hipermarket, wystarczy przedstawiciel handlowy. Pozdro dla pocztówek i poczteksów.
mobbing, proszę nie rozśmieszajcie mnie. Na poczcie mobbing, wolne żarty. Drodzy pocztowcy (14 lat pracowałem na poczcie - w urzędzie 4 lata), macie (jeszcze) super warunki pracy. Pełen szacunek przełożonych, waleczne związki zawodowe, pełen socjal. A, że trzeba pracowac ? No po prostu trzeba. Jak szefostwo daje zadanie to wykonujemy je. Jak nie sprzedasz kartek, czy proszku, to nie dostaniesz premii. TYLKO premii. I to pewnie tylko CZĘŚCI premii. Pensja jest święta. W terminie. Przypominam, że za niewiele ponad trzy miesiące łącznościówka (... rozwiń
Avatar
alka / 8 maja 2014 o 19:08

Cóż ja wróciłam na swój stary urząd w gminie Wejherowo, mając konkretne ostrzeżenia co do naszej tzw. św.  trójcy (naczelnik , kierownik i 1 kontrola).Teraz wiem, że ostrzeżenia były słuszne. Mobbing, zastraszanie , poniżanie, niszczenie dóbr osobistych pracowników ( min. wyrzucanie kubków z pomieszczenia o przeznaczeniu kuchennym), celowe skłócanie tak by nikt nikomu nie ufał, powszechne donosicielstwo byle odwrócić daleko od siebie gniew naczelnej, fałszowanie pracowniczych list obecności ( nasza pani naczelna oszukuję , podpisując listę obecności a fizycznie nie ma jej w pracy), naczelnik zezwala na spożywanie alkoholu podczas pożegnań osób odchodzących na PDO i jednocześnie sama pije alkohol, każe zakładać pracownikom konta w pocztowym a potem zwraca im do ręki po 5 zł za prowadzenie konta zupełnie się z tym nie kryjąc jakby było to coś normalnego , byle tylko był wykonany plan, zmusza pozostałych pracowników by brali kredyty i po 2 tyg. rezygnowali a koszty prowizji każe dzielić na pracowników okienkowych i ekspedycyjnych oraz do brania kart kredytowych. Właśnie się dowiedziałam, że była nasza pracownica (ma tytuł magistra) była na rozmowie z Panią Dyrektor w Gdańsku, no cóż jest załamana i nie trudno się domyśleć dlaczego. Pewnie to: przyjaciółka, ciocia, matka, kochanka.....etc  etc naszej naczelnej...  co komu na myśl przyjdzie. Jak długo jeszcze niekompetentni i tak podli ludzie bez wykształcenia i predyspozycji będą nami zarządzać, niech się douczą bo jak widać pozostali w epoce głębokiego komunizmu.

Cóż ja wróciłam na swój stary urząd w gminie Wejherowo, mając konkretne ostrzeżenia co do naszej tzw. św.  trójcy (naczelnik , kierownik i 1 kontrola).Teraz wiem, że ostrzeżenia były słuszne. Mobbing, zastraszanie , poniżanie, niszczenie dóbr osobistych pracowników ( min. wyrzucanie kubków z pomieszczenia o przeznaczeniu kuchennym), celowe skłócanie tak by nikt nikomu nie ufał, powszechne donosicielstwo byle odwrócić daleko od siebie gniew naczelnej, fałszowanie pracowniczych list obecności ( nasza pani naczelna oszukuję , podpisując... rozwiń

Avatar
bezpartyjny / 30 czerwca 2010 o 17:51
pracownicy może trochę przesadzają ale to że naczelnik poczty z Hrubieszowa członek partii platformy obywatelskiej ma poparcie swojego dyrektora szefa partii platformy obywatelskiej w Zamościu , to fakt autentyczny. Inni naczelnicy bezpartyjni w podobnych sytuacjach nie mogą liczyć na poparcie swego dyrektora.
chciałbym zwrócić uwagę Inspekcji Pracy w Zamościu na inny przykład mobbingu na poczcie w Zamościu otóż mobbing jest stosowany przez kierownictwo Poczty w stosunku do naczelników podczas narad służbowych przeprowadzanych co miesiąc.
W celu sprawdzenia tego faktu należałoby przeprowadzić anonimową ankietę wśród naczelników obecnych na naradzie służbowej i zapytać o ich opinię na ten temat.
z poważaniem bezpartyjny
pracownicy może trochę przesadzają ale to że naczelnik poczty z Hrubieszowa członek partii platformy obywatelskiej ma poparcie swojego dyrektora szefa partii platformy obywatelskiej w Zamościu , to fakt autentyczny. Inni naczelnicy bezpartyjni w podobnych sytuacjach nie mogą liczyć na poparcie swego dyrektora.
chciałbym zwrócić uwagę Inspekcji Pracy w Zamościu na inny przykład mobbingu na poczcie w Zamościu otóż mobbing jest stosowany przez kierownictwo Poczty w stosunku do naczelników podczas narad służbowych przeprowadzanych co mie... rozwiń
Avatar
listosz / 29 czerwca 2010 o 22:23
kierownik z Hrubieszowa ma zajebiste plecy wystarczy sprawdzić jego ZWIĄzki rodzinne ze zwierzchnikami , jeżeli stwierdzi że to nie prawda niech TO WYRAZI NA PISMIE
Avatar
pogromca frajer1 / 29 czerwca 2010 o 22:16
no nie ten frajer naczelniczek nie ma pojęcia że doprowadzi którąś z dziewczyn do samobójstwa
Avatar
inspektor / 23 czerwca 2010 o 23:28
dobre - "kontrola nie wykazała" - może niech pan gODZISZ powie o niej coś więcej - w jaki sposób została przeprowadzona i jakie konsekwencje wyciągnięto wobec pracowników za nie podpisanie pisma pokontrolnego z Warszawy - może niech pochwali się "anonimowymi" ankietami, które wypełnili pracownicy podczas kontroli Cyt. Inspektora kontroli "jeżeli podpiszecie ankiety będą one bardziej wiarygodne i nikt poza działem kontroli nie będzie miał do nich dostępu" Cyt. gODZISZA na spotkaniu z pracownikami "widziałem ankiety i na razie nie będę wyciągał konsekwencji wobec pracowników" - to słynne "na razie" się skończyło i akcja "miotła" ruszyła całą parą. Jenak co się odwlecze to ........
dobre - "kontrola nie wykazała" - może niech pan gODZISZ powie o niej coś więcej - w jaki sposób została przeprowadzona i jakie konsekwencje wyciągnięto wobec pracowników za nie podpisanie pisma pokontrolnego z Warszawy - może niech pochwali się "anonimowymi" ankietami, które wypełnili pracownicy podczas kontroli Cyt. Inspektora kontroli "jeżeli podpiszecie ankiety będą one bardziej wiarygodne i nikt poza działem kontroli nie będzie miał do nich dostępu" Cyt. gODZISZA na spotkaniu z pracownikami "widziałem ... rozwiń
Avatar
Druzus / 23 czerwca 2010 o 10:49
Podaję adres bo ten wyzej się nie wyświetla prawidłowo [url="######www.wzzpp.pl/forum/"]######www.wzzpp.pl/forum/[/url]
Avatar
Druzus / 23 czerwca 2010 o 10:46
Drodzy Pocztowcy wasz temat poruszyliśmy na Forum Pocztowym WZZPP podaje adres [url="######www.wzzpp.pl/forum/"]Forum WZZPP[/url]
Avatar
stefann / 22 czerwca 2010 o 08:38
Gość napisał:
do Stefann :Ty to normalnie piszesz jakbys był tym naczelnikiem z Hrubieszowa... twoj profil psychologiczny pasuje do niegi jak ulał! nie rozumiem tylko po co podpisujesz się stefan a nie swoim prawdziwym imieniem???
pozdrowienia dla wszystkich listonoszy z Hrubieszowa! wasz stary kumpel Zbyszek

profil psychologiczny, no, no.... pojechałeś....profil... aż się uśmiechnąłem...
Nie, nie jestem naczelnikiem z Hrubieszowa. Nie życzę wam mobbingu, ale na szczęście daleko wam do niego.
Powodzenia życzę - masówka, Lublin 2.

profil psychologiczny, no, no.... pojechałeś....profil... aż się uśmiechnąłem...
Nie, nie jestem naczelnikiem z Hrubieszowa. Nie życzę wam mobbingu, ale na szczęście daleko wam do niego.
Powodzenia życzę - masówka, Lublin 2. rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2010 o 12:08
do Stefann :Ty to normalnie piszesz jakbys był tym naczelnikiem z Hrubieszowa... twoj profil psychologiczny pasuje do niegi jak ulał! nie rozumiem tylko po co podpisujesz się stefan a nie swoim prawdziwym imieniem???
pozdrowienia dla wszystkich listonoszy z Hrubieszowa! wasz stary kumpel Zbyszek
Avatar
stefann / 21 czerwca 2010 o 09:49
mobbing, proszę nie rozśmieszajcie mnie. Na poczcie mobbing, wolne żarty. Drodzy pocztowcy (14 lat pracowałem na poczcie - w urzędzie 4 lata), macie (jeszcze) super warunki pracy. Pełen szacunek przełożonych, waleczne związki zawodowe, pełen socjal. A, że trzeba pracowac ? No po prostu trzeba. Jak szefostwo daje zadanie to wykonujemy je. Jak nie sprzedasz kartek, czy proszku, to nie dostaniesz premii. TYLKO premii. I to pewnie tylko CZĘŚCI premii. Pensja jest święta. W terminie. Przypominam, że za niewiele ponad trzy miesiące łącznościówka (dla niewtajemniczonych - 13 pensja). No i wakacje idą, więc dopłata z socjalnego do wczasów, kolonii, obozów. Acha, i jeszcze impreza w październiku z okazji Dnia Łącznośckiowca. Może bony na święta będą ? Na poczcie nie ma lekkiej pracy, to fakt, ale gdzie tu mobbing ? Sfrustrowanych zapraszam do pracy poza pocztę. Nie musi by hipermarket, wystarczy przedstawiciel handlowy. Pozdro dla pocztówek i poczteksów.
mobbing, proszę nie rozśmieszajcie mnie. Na poczcie mobbing, wolne żarty. Drodzy pocztowcy (14 lat pracowałem na poczcie - w urzędzie 4 lata), macie (jeszcze) super warunki pracy. Pełen szacunek przełożonych, waleczne związki zawodowe, pełen socjal. A, że trzeba pracowac ? No po prostu trzeba. Jak szefostwo daje zadanie to wykonujemy je. Jak nie sprzedasz kartek, czy proszku, to nie dostaniesz premii. TYLKO premii. I to pewnie tylko CZĘŚCI premii. Pensja jest święta. W terminie. Przypominam, że za niewiele ponad trzy miesiące łącznościówka (... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 13 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 1

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.