wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Modlitwa na mejla, czyli nowatorski pomysł proboszcza parafii w Górecku Kościelnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2010, 14:46

"Proszę o modlitwę w intencji syna, aby się nawrócił. Jest młodym człowiekiem, ma 27 lat. Kiedy w Wielki Piątek wszyscy idą do kościoła, on wybrał motor”. To tylko jedna z próśb o modlitwę skierowana mejlem do pogotowia modlitewnego, które prowadzi proboszcz z Górecka Kościelnego na Roztoczu.

Korzystanie z Internetu to dla proboszcza bułka z masłem. – Zależy mi nie tylko na tradycyjnym duszpasterstwie, ale również na wykorzystywaniu nowoczesnych środków, stąd pomysł na uruchomienie internetowego pogotowia modlitewnego – mówi ks. Tadeusz Sochan, który z zapałem prowadzi stronę internetowa parafii św. Stanisława w Górecku Kościelnym.

O samej miejscowości mówi tak: – To pocałunek Boga na ziemi: tu jest najczystsze powietrze, tu szemrzą strumyczki, żywica pachną lasy, a stare dęby budzą wspomnienia dawnych lat. To tutaj objawił się św. Stanisław.

Oczkiem w głowie ks. Tadeusza są festiwale pieśni maryjnej. To jedno z największych wydarzeń artystycznych i religijnych na Roztoczu. W pierwszą niedzielę sierpnia przybywają do Górecka Kościelnego sympatycy pieśni religijnej z całego kraju.

Na deskach góreckiego amfiteatru występowały gwiazdy polskiej piosenki, m.in. Sława Przybylska, Krzysztof Krawczyk, Eleni, Janusz Laskowski, Golec uOrkiestra i Tercet Egzotyczny. W tym roku w konkursie weźmie udział pół setki zespołów śpiewaczych, a gwiazdą festiwalu będzie Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych.

Na stronie internetowej parafii, czyli www.gorecko.pl, obejrzeć można zdjęcia nie tylko z przeprowadzonych imprez, ale również z najciekawszych zakątków tej części Roztocza.

W Zaduszki internauci modlą się za dusze najbliższych, zapalając w intencji zmarłych wirtualną świeczkę.

"I ślubuję Ci...” – to z kolei galeria zdjęć ślubnych par, którym ks. Tadeusz udzielił sakramentu małżeństwa.

Wszystkie – jak można wyczytać na stronie internetowej – otoczone są szczególną opieką duchową proboszcza. W tym roku na ślub w Górecku Kościelnym zapisało się już 38 par.

Ks. Sochan jest pogodnym człowiekiem. Czuje się potrzebnym. – Mam bardzo pobożnych parafian, którzy zamawiają u mnie msze święte w różnych intencjach – mówi. – Po to jestem. A że ludzie z różnych krańców Polski i zagranicy dzwonili do mnie z prośbą o modlitwę, postanowiłem zorganizować pogotowie modlitewne dla strapionych.

Nie tylko proboszcz modli się w zamawianych intencjach, pomagają mu dzielni parafianie – indywidualnie w swoich domach i podczas spotkań kółek różańcowych.

– Podejmujemy modlitwę w każdej godziwej powierzonej nam intencji – zapewnia kapłan, który każdego wieczora sprawdza swoja skrzynkę odbiorczą i na bieżąco uzupełnia listę.

Pierwsza internautka prosiła o łaskę macierzyństwa. Od tamtej pory do pogotowia wpłynęły setki próśb o modlitwę. O co proszą internauci?

O zdrowie, nawrócenie, miłość małżeńską, ale też o znalezienie pracy albo skradzionych dokumentów. Modlitewnego wsparcia oczekują też osoby uzależnione od używek albo pornografii.

– Kilkadziesiąt osób modli się w krótkim czasie w przedstawionej intencji, od nadawcy mejla oczekujemy tego samego – wskazuje ks. Tadeusz. – Najpiękniejsze jest to, że stale przychodzą podziękowania. To budujące.

W marcu ks. Tadeusz gościł w stolicy. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim swój przyjazd do Górecka zapowiedzieli książę Karol z małżonką i śp. Lech Kaczyński, który sprawował patronat nad góreckim festiwalem...

W sobotę proboszcz znowu wybiera się do Warszawy, by odebrać nagrodę za działalność kulturalną na Roztoczu, którą przyznała mu Niezależna Fundacja Popierania Kultury Polskiej "Polcul”.

Wśród nagrodzonych wcześniej byli m.in. Jan Nowak Jeziorański, Zbigniew Herbert, Gustaw Herling-Grudziński i Jerzy Giedroyć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nie wirtualna
~gość~
ost
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nie wirtualna
nie wirtualna (26 maja 2010 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
qwerty napisał:
A "taca"? Też wirtualna?


O tak powinno być. To będzie nowatorskie! Co do modlitwy-przecież to moja osobista rozmowa z Bogiem,coś bardzo prywatnego wręcz "intymnego".Śmieszą mnie tego typu wymysły, ale jak widać ktoś...to kupuje... .
Rozwiń
~gość~
~gość~ (26 maja 2010 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gimnazjalistka napisał:
Och! Cudownie! Można też się umówić na schadzkę z ministrantem lub gimnazjalistką która rzecz jasna potrzebuje "opieki i modlitwy".

Oj TY BIEDNY CZŁOWIEKU! SKĄD TAKA MĄDROŚĆ U CIEBIE? PEWNIE CI SZKODA, ŻE NIE MA CHĘTNYCH NA CIEBIE! ALE Z TAKIM ROZUMEM TĄ PRÓŻNE SZUKANIE! SZUKAJ MOŻE W AGENCJACH TOWARZYSKICH TO TAM ZNAJDZIESZ COŚ ODPOWIEDNIEGO DLA TAKICH " INTELIGENTÓW" JAK TY!
Rozwiń
ost
ost (26 maja 2010 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetny pomysł proszę księdza , teraz niewiele osób się modli także brawo i Szczęść Boże
Rozwiń
~ASIA~
~ASIA~ (26 maja 2010 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NA MODLITWIE DA SIE ZAROBIĆ,NIC NIE ROBIĄC,,,,,TO WIELKI GRZECH PRZED BOGIEM,WYŁUDZAĆ MAMONĘ OD GŁUPIUTKICH MOHERÓW OBIECUJĄC IM NIEBO,,,,DO KLECHY WZIĄŁBYŚ SIE DO UCZCIWEJ ROBOTY CHŁOPIE,TO WYPASINA BUZKA BY CI SPADŁA,NIEROBIE JEDEN
Rozwiń
folkatka
folkatka (26 maja 2010 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten tytuł to jakis żart. Przecież internetowe skrzynki intencji funkcjonują juz od wielu, wielu lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!