Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 listopada 2010 r.
21:08
Edytuj ten wpis

"Moja żona nie żyje. Przez zaniedbania lekarzy".

0 42 A A

Czy ordynator oddziału chirurgii biłgorajskiego szpitala dopuścił się zaniedbań, które doprowadziły do śmierci 44-letniej pacjentki? Sprawdza to lubelska prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Moja żona zmarła śmiercią głodową – mówi zrozpaczony Leszek Furlepa. I obwinia za to ordynatora biłgorajskiego szpitala. – Dopiero po półtora miesiąca zgodził się przewieźć ją na konsultację do SPSK 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Była już wtedy wycieńczona i zmarła w lubelskim szpitalu. Nie zostawię tak tej sprawy. Zawiadomiłem prokuraturę – dodaje.

Zofia Furlepa 20 czerwca ucierpiała w wypadku samochodowym. Z poważnie uszkodzonym kręgiem rdzeniowym i paraliżem wszystkich kończyn trafiła na oddział chirurgii szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Przebywała tam do 17 sierpnia. Kobiety nie przyjął żaden specjalistyczny ośrodek zajmujący się leczeniem urazów kręgosłupa. Powód? Brak miejsc.

– Przez ten czas w Tomaszowie nie wykonano żadnego zabiegu związanego z kręgosłupem – twierdzi pełnomocnik rodziny Agnieszka Nowacka z Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Warszawie. – W tym czasie u pani Zofii doszło do martwicy rdzenia kręgowego.

W szpitalu w Tomaszowie przeprowadzono gastrostomię, by kobieta mogła być karmiona pozajelitowo. Dr Bernard Żaroffe, ordynator chirurgii tamtejszego szpitala, tłumaczy: - Wykonaliśmy niezbędne zabiegi diagnostyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Wystąpiły jednak problemy związane z umieszczeniem pacjentki w specjalistycznym ośrodku.

Z Tomaszowa pacjentkę odesłano do szpitala w Zamościu na rehabilitację. Okazało się, że rana po zabiegu gastrostomii nie chce się goić. Ostatecznie, pani Zofia trafiła na oddział chirurgii w Biłgoraju. – Tam lekarze ją zaniedbali. W nieprawidłowych godzinach podawali kroplówki. Dostała anemii – mówi A. Nowacka. – Dopiero po naszych naciskach 15 października trafiła do SPSK 1 w Lublinie. Zmarła po dwóch tygodniach.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że bezpośrednią przyczyną zgonu było zapalenie płuc.  W sprawie jest jednak wiele niewiadomych. Dlatego wyniki sekcji mają zaopiniować też inni specjaliści – dodaje Nowacka.

Cezary Mirosław, ordynator oddziału chirurgii szpitala w Biłgoraju, odpiera zarzuty: Są sytuacje, w których medycyna jest bezradna. Karmiliśmy pacjentkę prawidłowo. Nie powiodły się jednak próby zasklepienia przetoki po zabiegu gastrostomii. Soki trawienne z żołądka spowodowały stan zapalny skóry. Doszło do urosepsy. Skierowaliśmy kobietę do lubelskiego szpitala ze względu na agresywne zachowania rodziny i postronnych osób.

Lekarze z SPSK 1 nie chcą komentować sprawy.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. – Rodzina złożyła już zawiadomienie. Czekamy na pełną dokumentację lekarską, przesłuchamy kolejne osoby – zapowiada prokurator Marek Zych, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.


Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 11:37
Witam I bardzo bym prosil o inwastygacje lekarzy w Malych miastach jak bilgoraj bo robja co chca I czuja sie bogami trzymajacymi wyksztalcenie w reku. Bilgorajski szpital to zeznia a nie mjejsce dla chorego. Wykonczyli moja matke lapownicy, wykorzystujacy bjednych, niewyksztalconych ludzi!!!! Pan cezary to Lekarz zabojca ktory zyje z lapowek ludzi bjednych , Pali cygara w swoim kabinecie..jezdzi samochdem meserati kopionym za ludzkie cierpienia.
Avatar
marchewella / 19 listopada 2010 o 21:22
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
1. Jednym z czynników zapalenia płuc jest NIEDOŻYWIENIE! (uczony ordynator zapewne dobrze o tym wiedział)
2. Uszkodzenie rdzenia kręgowego nie było PRZYCZYNĄ zgonu pacjentki. (pierwszy przypadek takiego porażenia w biłgorajskim szpitalu, lekarz stwierdził chyba poleży zobaczymy co się stanie, może sama ozdrowieje)
3.Była karmiona przez rurkę która była założona bardzo nieudolnie, rozbabrała jej brzuch stąd też nie można było przeprowadzić żadnej operacji, rana się nie goiła! A stan pacjentki byłby o niebo lepszy gdyby miała założony zwyczajny woreczek, który nie doprowadziłby do stanu zapalnego skóry, który również jest przyczyną zapalenia płuc, o czym zapewne ordynator powinien wiedzieć.
4.A skąd takie dziwne pytanie czy 2 tygodnie w lublinie nie powinno poprawić stanu pacjentki? Lekarze stamtąd nic nie mogli zrobić w tak fatalnym stanie była pani Zosia, a to dzięki pobytowi w "renomowanej" placówce szpitalnej w biłgoraju...
5.Sekcja zwłok nie była robiona po to aby pogrążyć dziewczynę, ma na celu wyjaśnienie czy do śmierci doszło przez zaniedbanie lekarzy, tylko i wyłącznie.
Ale cóż wina musi na kogoś spaść. Obrona jest najlepszym atakiem.
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
hahaha / 19 listopada 2010 o 21:22
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podczas intensywnej terapii i rehabilitacji.
Należy natychmiast leczyć wszystkie objawy zaburzeń oddychania, w celu zapobiegnięcia dalszych powikłań. Wszyscy z uszkodzeniami rdzenia kręgowego powinni być zabezpieczeni przeciwko zapaleniu płuc.
Należy zapobiegać gromadzeniu się nadmiernej ilości wydzieliny w płucach. U osób z wysokim poziomem uszkodzenia wskazane jest odflegmianie za pomocą maszyny. U osób z tracheostomią, którzy na stałe podłączeni są do respiratora należy systematycznie oczyszczać drogi oddechowe z wydzieliny."szanowny" waldi-oto cos z twojej stronki
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podcz... rozwiń
Avatar
matka32 / 19 listopada 2010 o 19:50
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w stanie jeść. Gdzie przez te cztery ostatnie dni były kroplówki dożywiające, bo napewno nie w szpitalu. Obiecywano Nam operację, która nigdy się nie odbyła, a my naiwni nie dawaliśmy jej jeść chociaż ostatniego dnia gdy była jeszcze świadoma błagała Nas, prosiła,płakała. Nie wybaczę sobie tego do końca życia!!! A co do zapalenia płuc. Czy ktoś osłuchał Ją przed 14 października?? Nie widziałam. A kaszlała już wcześniej. Kiedy miała zrobione badania? lekarze zjawili się ostatniego wieczoru przed przewiezieniem jej do Lublina I badali prawie do godz 23. A przez półtora miesiąca nie mogli. Przykro Mi czytać to co wypisujesz Waldi, bo albo nie masz pojęcia o sprawie(a widzę, że pojęcie masz), albo nie masz sumienia!!! Przykre!!!
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w... rozwiń
Avatar
rodzina / 19 listopada 2010 o 18:52
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
~~anna~~ / 19 listopada 2010 o 18:46
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niektórzy znają i gdyby była wina wypadku nie było by sekcji w tak szerokim zakresie.I nie odesłano by wyników dalej w świat.Od kogo dostałeś kasę żeby tak pięknie pisać kretynie.
Przykry jesteś.
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niek... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 o 17:35
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]

http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 o 17:29
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na... rozwiń
Avatar
Paweł / 18 listopada 2010 o 14:43
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzie metodą laparoskopową operowali woreczek który nadawał się do operacji klasycznej gdyż był zbyt duży w czasie tej operacji się wylał a płukanie wnętrzności nastąpiło po trzech dniach lecz w tym czasie wystąpiło zakażenie wewnętrzne...cóż 1,5tygodnia 4 operacje pod pełną narkozą.Młody tego nie wytrzyma a co dopiero starszy człowiek. popieram działania stowarzyszenia gdyż winni powinni być ukarani pozdrawiam serdecznie w szczególności ludzi stowarzyszenia z Agnieszką na czele i współczuję rodzinie pani Zofii.

Z szacunkiem
Krasuski Paweł
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzi... rozwiń
Avatar
~~Agnieszka~~ / 18 listopada 2010 o 09:44
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[/quote]Witam serdecznie!
Moi drodzy jak czytam to co piszecie i w jaki sposób oceniacie sytuacje śp. Zofii i jej rodziny to płakać się chce i ból w sercu ściska.Proszę was skończcie z tymi bredniami i własnymi ocenami.Czy wy wogóle macie coś w sobie co powinien mieć każdy normalny człowiek: pokorę zrozumienie i dobre serce obawiam się że dużo wam brakuje:(przepraszam ale nie da się tego czytać. Śp.pani Zosia nie zmarła na uszkodzony rdzeń i obrażeń wewnętrznych też nie było tak wykazały liczne badania a to co pisze to prawda zaniedbania doprowadziły do takiego finału przykre ale prawdziwe:(
Poza tym czekamy na sekcje i jak będziemy znać wyniki szczegółowe odnośnie sekcji zwłok na pewno przeczytacie w gazecie i nie tylko.Teraz tylko czekamy na decyzje prokuratury , sadu, i innych instytucji.Będzie zapewne ciężko ale na ile będę w stanie na tyle pomogę tej rodzinie i zrobię wszystko bo taka jest moja misja.
Okażcie tej rodzinie odrobinę zrozumienia i ciepła i współczucia.I pomyślcie jak by było wam ciężko gdyby was to spotkało.To co dzieje się w naszym życiu jest nieprzewidywalne i wszystko jest w rękach Boga.Ale my jesteśmy na świecie po to by okazywać dobroć innym a nie być zwykłym prostakiem i dokuczać.
Popatrzmy na siebie co takiego dobrego zrobiliście dla innych to jet najważniejsze.A paragrafy którymi się posługujecie są tylko paragrafami.Nikt nie zna tej sprawy tak jak osoby które pomagały tej rodzinie a, ja jestem jedna z nich i łzy cisną się do oczu jak czytam wasze komentarze te negatywne oczywiście:(

Proszę Was o wsparcie i okazanie ciepła tej rodzinie to dużo i takie łatwe do wykonania.
Wesprzyjcie Ich modlitwą jest Im to bardzo potrzebne.


Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich:)
Wyrazy współczucia i głębokiego żalu .....(+).....

Członkini Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym
Agnieszka Nowacka.
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[/quote]Witam serdecznie!
Moi drodzy jak czytam to co piszecie i w jaki sposób oceniacie sytuacje śp. Zofii i jej rodziny to płakać się ch... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 11:37
Witam I bardzo bym prosil o inwastygacje lekarzy w Malych miastach jak bilgoraj bo robja co chca I czuja sie bogami trzymajacymi wyksztalcenie w reku. Bilgorajski szpital to zeznia a nie mjejsce dla chorego. Wykonczyli moja matke lapownicy, wykorzystujacy bjednych, niewyksztalconych ludzi!!!! Pan cezary to Lekarz zabojca ktory zyje z lapowek ludzi bjednych , Pali cygara w swoim kabinecie..jezdzi samochdem meserati kopionym za ludzkie cierpienia.
Avatar
marchewella / 19 listopada 2010 o 21:22
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
1. Jednym z czynników zapalenia płuc jest NIEDOŻYWIENIE! (uczony ordynator zapewne dobrze o tym wiedział)
2. Uszkodzenie rdzenia kręgowego nie było PRZYCZYNĄ zgonu pacjentki. (pierwszy przypadek takiego porażenia w biłgorajskim szpitalu, lekarz stwierdził chyba poleży zobaczymy co się stanie, może sama ozdrowieje)
3.Była karmiona przez rurkę która była założona bardzo nieudolnie, rozbabrała jej brzuch stąd też nie można było przeprowadzić żadnej operacji, rana się nie goiła! A stan pacjentki byłby o niebo lepszy gdyby miała założony zwyczajny woreczek, który nie doprowadziłby do stanu zapalnego skóry, który również jest przyczyną zapalenia płuc, o czym zapewne ordynator powinien wiedzieć.
4.A skąd takie dziwne pytanie czy 2 tygodnie w lublinie nie powinno poprawić stanu pacjentki? Lekarze stamtąd nic nie mogli zrobić w tak fatalnym stanie była pani Zosia, a to dzięki pobytowi w "renomowanej" placówce szpitalnej w biłgoraju...
5.Sekcja zwłok nie była robiona po to aby pogrążyć dziewczynę, ma na celu wyjaśnienie czy do śmierci doszło przez zaniedbanie lekarzy, tylko i wyłącznie.
Ale cóż wina musi na kogoś spaść. Obrona jest najlepszym atakiem.
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
hahaha / 19 listopada 2010 o 21:22
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podczas intensywnej terapii i rehabilitacji.
Należy natychmiast leczyć wszystkie objawy zaburzeń oddychania, w celu zapobiegnięcia dalszych powikłań. Wszyscy z uszkodzeniami rdzenia kręgowego powinni być zabezpieczeni przeciwko zapaleniu płuc.
Należy zapobiegać gromadzeniu się nadmiernej ilości wydzieliny w płucach. U osób z wysokim poziomem uszkodzenia wskazane jest odflegmianie za pomocą maszyny. U osób z tracheostomią, którzy na stałe podłączeni są do respiratora należy systematycznie oczyszczać drogi oddechowe z wydzieliny."szanowny" waldi-oto cos z twojej stronki
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podcz... rozwiń
Avatar
matka32 / 19 listopada 2010 o 19:50
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w stanie jeść. Gdzie przez te cztery ostatnie dni były kroplówki dożywiające, bo napewno nie w szpitalu. Obiecywano Nam operację, która nigdy się nie odbyła, a my naiwni nie dawaliśmy jej jeść chociaż ostatniego dnia gdy była jeszcze świadoma błagała Nas, prosiła,płakała. Nie wybaczę sobie tego do końca życia!!! A co do zapalenia płuc. Czy ktoś osłuchał Ją przed 14 października?? Nie widziałam. A kaszlała już wcześniej. Kiedy miała zrobione badania? lekarze zjawili się ostatniego wieczoru przed przewiezieniem jej do Lublina I badali prawie do godz 23. A przez półtora miesiąca nie mogli. Przykro Mi czytać to co wypisujesz Waldi, bo albo nie masz pojęcia o sprawie(a widzę, że pojęcie masz), albo nie masz sumienia!!! Przykre!!!
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w... rozwiń
Avatar
rodzina / 19 listopada 2010 o 18:52
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
~~anna~~ / 19 listopada 2010 o 18:46
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niektórzy znają i gdyby była wina wypadku nie było by sekcji w tak szerokim zakresie.I nie odesłano by wyników dalej w świat.Od kogo dostałeś kasę żeby tak pięknie pisać kretynie.
Przykry jesteś.
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niek... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 o 17:35
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]

http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 o 17:29
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na... rozwiń
Avatar
Paweł / 18 listopada 2010 o 14:43
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzie metodą laparoskopową operowali woreczek który nadawał się do operacji klasycznej gdyż był zbyt duży w czasie tej operacji się wylał a płukanie wnętrzności nastąpiło po trzech dniach lecz w tym czasie wystąpiło zakażenie wewnętrzne...cóż 1,5tygodnia 4 operacje pod pełną narkozą.Młody tego nie wytrzyma a co dopiero starszy człowiek. popieram działania stowarzyszenia gdyż winni powinni być ukarani pozdrawiam serdecznie w szczególności ludzi stowarzyszenia z Agnieszką na czele i współczuję rodzinie pani Zofii.

Z szacunkiem
Krasuski Paweł
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzi... rozwiń
Avatar
~~Agnieszka~~ / 18 listopada 2010 o 09:44
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[/quote]Witam serdecznie!
Moi drodzy jak czytam to co piszecie i w jaki sposób oceniacie sytuacje śp. Zofii i jej rodziny to płakać się chce i ból w sercu ściska.Proszę was skończcie z tymi bredniami i własnymi ocenami.Czy wy wogóle macie coś w sobie co powinien mieć każdy normalny człowiek: pokorę zrozumienie i dobre serce obawiam się że dużo wam brakuje:(przepraszam ale nie da się tego czytać. Śp.pani Zosia nie zmarła na uszkodzony rdzeń i obrażeń wewnętrznych też nie było tak wykazały liczne badania a to co pisze to prawda zaniedbania doprowadziły do takiego finału przykre ale prawdziwe:(
Poza tym czekamy na sekcje i jak będziemy znać wyniki szczegółowe odnośnie sekcji zwłok na pewno przeczytacie w gazecie i nie tylko.Teraz tylko czekamy na decyzje prokuratury , sadu, i innych instytucji.Będzie zapewne ciężko ale na ile będę w stanie na tyle pomogę tej rodzinie i zrobię wszystko bo taka jest moja misja.
Okażcie tej rodzinie odrobinę zrozumienia i ciepła i współczucia.I pomyślcie jak by było wam ciężko gdyby was to spotkało.To co dzieje się w naszym życiu jest nieprzewidywalne i wszystko jest w rękach Boga.Ale my jesteśmy na świecie po to by okazywać dobroć innym a nie być zwykłym prostakiem i dokuczać.
Popatrzmy na siebie co takiego dobrego zrobiliście dla innych to jet najważniejsze.A paragrafy którymi się posługujecie są tylko paragrafami.Nikt nie zna tej sprawy tak jak osoby które pomagały tej rodzinie a, ja jestem jedna z nich i łzy cisną się do oczu jak czytam wasze komentarze te negatywne oczywiście:(

Proszę Was o wsparcie i okazanie ciepła tej rodzinie to dużo i takie łatwe do wykonania.
Wesprzyjcie Ich modlitwą jest Im to bardzo potrzebne.


Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich:)
Wyrazy współczucia i głębokiego żalu .....(+).....

Członkini Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym
Agnieszka Nowacka.
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[/quote]Witam serdecznie!
Moi drodzy jak czytam to co piszecie i w jaki sposób oceniacie sytuacje śp. Zofii i jej rodziny to płakać się ch... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 2

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 1

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 3 2

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 2

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi 0 5

Mechanik z okolic Łukowa odpowie za przywłaszczenie samochodu. 29-latek przyjął do naprawy samochód. Zamiast zwrócić go później właścicielowi, oddał je pod zastaw mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci 22 20

Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. W środku nocy, leżącą na chodniku kobietę zauważył przechodzień.

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta 8 4

W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę 0 0

Niewielkie utrudnienia dla kierowców na S17. W rejonie Woli Przybysławskiej (pow. lubelski) zepsuła się ciężarówka.

Starosta Świdnicki obwieszcza

Starosta Świdnicki obwieszcza 0

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 18 2

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.