sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Na listach Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego fałszowano podpisy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2011, 17:26
Autor: (lew)

Pełnomocnikiem wyborczym BPS był Łukasz Borowiec. Dzisiaj nie udało się nam z nim skontaktować (Lesz
Pełnomocnikiem wyborczym BPS był Łukasz Borowiec. Dzisiaj nie udało się nam z nim skontaktować (Lesz

Wyborcy twierdzą, ze niczego nie podpisywali, więc policja wszczęła dochodzenie w sprawie nadużyć przy sporządzaniu list z podpisami wyborców popierających w jesiennych wyborach kandydatów Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego do rady powiatu oraz rad gmin. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zajęła się ta sprawą po anonimach dotyczących fałszowania podpisów na listach nie tylko Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego, ale też trzech innych komitetów.

Ale ponad 200 wyborców popierający kandydatów na radnych powiatowych i gminnych z list PSL, PiS i PO, do których w ramach działań weryfikacyjnych dotarli śledczy, potwierdziło jednak autentyczność złożonych przez siebie podpisów. Stąd odmowa wszczęcia dochodzenia.

W toku postępowania sprawdzającego cześć obywateli zakwestionowała za to swoje podpisy na listach lokalnego komitetu.

– Twierdziły, że albo nie składały podpisów, albo podpisali się na liście Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego, ale ich podpis nie był przyporządkowany konkretnemu kandydatowi do rady powiatu czy gminy – informuje Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która nadzoruje wszczęte postępowanie.

Śledczych czeka żmudna praca. Będą musieli dotrzeć i przesłuchać w charakterze świadków wszystkich obywateli, których podpisy widnieją na listach BPS.

Każdy kandydat, który ubiegał się o mandat radnego powiatu biłgorajskiego, musiał zebrać co najmniej 200 podpisów poparcia w okręgu wyborczym. W gminach do rejestracji kandydata na radnego wystarczyła nieco mniejsza liczba z głosami poparcia.

Na pewno nie obejdzie się bez opinii biegłego grafologa.

W Radzie Powiatu komitet ma dwoje swoich przedstawicieli, przedstawiciele Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego zasiadają też w radach gmin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WIKTOR
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WIKTOR
WIKTOR (11 marca 2011 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH

W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!