sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Na przebudowę ZOO Zamość dostanie jeszcze 14 mln z UE

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2010, 09:28

Projekt modernizacji Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu otrzymał 98 na 100 możliwych punktów. A to oznacza, że do miasta trafi kolejne 14 milionów zł z Unii Europejskiej.

– Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego będziemy mogli kontynuować rozpoczęte prace remontowe, a po zakończeniu modernizacji ogród zoologiczny będzie naszą kolejną atrakcją przyciągającą turystów – mówi Karol Garbula, podinspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zamość.

Całkowita wartość projektu pod nazwą "Zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez modernizację i unowocześnienie jedynego w województwie lubelskim ogrodu zoologicznego w Zamościu” wynosi blisko 20 mln złotych.

Za te pieniądze wybudowanych zostanie 12 nowych obiektów.

Chodzi o pawilony z wybiegami dla małych drapieżników i ptaków grzebiących, zaplecze stajenne dla australijskich kangura rudego i strusia emu z wybiegami, trzy stajnie dla zwierząt kopytnych z wybiegami, trzy stajenki z wybiegami dla nowych gatunków małych zwierząt kopytnych eksponowanych w mini-zoo, budynek umywalni i sanitariatu w zespole mini zoo, zimowisko dla ptactwa i budynek kasy dodatkowej.

– Pawilon małp oraz gawra wraz z wybiegiem dla niedźwiedzi zostaną gruntownie zmodernizowane – dodaje Grzegorz Garbuz, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

Obiekty wyposażone zostaną w nową lub zmodernizowaną infrastrukturę techniczną oraz objęte zostaną systemem monitoringu. Na tym w listopadzie przyszłego roku zostanie zakończony drugi etap modernizacji zamojskiego zoo.

Przypomnijmy, że na pierwszy etap zamojskiemu samorządowi udało się pozyskać 1,5 mln euro z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, czyli około 6 mln złotych. Całkowita wartość realizowanego obecnie projektu wynosi blisko 10 mln złotych.

W tej chwili budowany jest budynek Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego, budynek ambulatoryjno-weterynaryjny oraz przebudowywany jest budynek wielkich drapieżników wraz z budową nowych wybiegów. Prace zakończą się do listopada 2010 roku.

Trzeba przyznać, że Zamość ma smykałkę do pozyskiwania środków unijnych.

– Jeśli chodzi o aplikowanie o środki z Unii Europejskiej, urzędnicy zamojskiego ratusza mogą być wzorem dla swoich kolegów z innych miejscowości naszego województwa – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego. – Większość składanych przez nich wniosków jest oceniana bardzo wysoko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!