sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Na razie można się tylko umyć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2007, 18:08

Dziś po południu z kranów popłynęła woda. Na razie można jej używać wyłącznie do celów sanitarnych, ale bez ograniczeń.

W mieście pojawili się handlarze oferujący wodę mineralną za podwójną cenę.
- Przez trzy dni nie będziemy pobierać opłat za wodę dostarczaną do mieszkań - zapewnia Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa.
Sanepid zgodził się na warunkowe odkręcenie kurków, bo wstępne wyniki badań fizykochemicznych są zadowalające. - Pamiętajmy, że woda z kranów nadaje się tylko do spłukiwania toalet - apeluje burmistrz. - Do mycia można ją wykorzystać tylko po przegotowaniu. Wyniki badań biologicznych poznamy najwcześniej w sobotę. Jeśli będą zadowalające, popłynie woda zdatna do picia.
Kryzysowa sytuacja integruje hrubieszowian. - Ludzie na zmianę jeżdżą po wodę pitną na wieś - opowiada 17-letnia Magdalena Sanek z ul. Pogodnej. Ale nie wszyscy działają solidarnie. Na jednym z osiedli pojawił się amator szybkiego zysku. Kupioną w hurtowni wodę mineralną sprzedawał z podwójną przebitką.
Urząd Miasta kupił dziś 300 pięciolitrowych butelek z wodą mineralną. - Rozwozimy je do osób starszych, samotnych i schorowanych - informuje Dariusz Korniluk, zastępca kierownika MOPS.
Woda przestała płynąć z kranów w środę, bo ktoś zerwał włazy ze studni głębinowych. Nie było pewności, czy nie zatruto ujęcia. - Wyznaczyliśmy nagrodę dla osób, które pomogą w zatrzymaniu sprawców - mówi Janusz Wójtowicz z wojewódzkiej policji.
Wicewojewoda Grzegorz Jawor zapowiedział dzis w Hrubieszowie, że dziś do miasta zjadą cztery cysterny po 18 ton każda z wodą zdatną do picia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!