niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Na wózku przy komputerze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2001, 14:04

"Telepraca”, czyli pilotażowy program wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych w poszukiwanych innowacyjnych zawodach wykorzystujących techniki informatyczne, miał ruszyć w tym roku. Z uwagi na wszechobecną dziurę budżetową - jego wdrażanie nastąpi najprawdopodobniej za kilka miesięcy. Czynione są jednak przymiarki do jego realizacji.

Program zakłada zatrudnienie osób niepełnosprawnych w zawodach wymagających uzyskania umiejętności informatycznych. "Telepraca” ma być realizowana przez 18 miesięcy. Założono, że w programie weźmie udział około 500 niepełnosprawnych z województw: lubelskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Adresatami są osoby niepełnosprawne (bezrobotne lub poszukujące pracy) w wieku do 55 lat, które mają orzeczony umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, posiadają wykształcenie minimum średnie i zarazem nie posiadają przeciwwskazań do pracy z komputerem oraz nadeślą w wyznaczonym terminie (do końca tego roku) do właściwego terytorialnie oddziału PFRON wniosek wraz z dokumentami niezbędnymi do podjęcia decyzji o uczestnictwie w programie. W ten sam sposób postępować mogą pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić niepełnosprawnych w systemie telepracy.
Całość realizowana będzie w dwóch formach: poprzez dofinansowanie kosztów szkoleń oraz utworzenia stanowiska telepracy dla osoby niepełnosprawnej. Termin składania wniosków upływa również 31 grudnia. Realizatorami programu są PFRON oraz Krajowy Urząd Pracy. - Osoby niepełnosprawne oraz pracodawcy, zainteresowani tematem "telepraca”, mogą zgłaszać się po wnioski - powiedziała nam Alina Fudali, kierownik zamojskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Wnioski można odbierać w Powiatowych Urzędach Pracy (stanowisko pracy ds. współpracy z osobami niepełnosprawnymi), Starostwach Powiatowych (Centrum Pomocy Rodzinie) oraz filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!