poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Zamość

Na wózku przy komputerze

Dodano: 13 listopada 2001, 14:04

"Telepraca”, czyli pilotażowy program wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych w poszukiwanych innowacyjnych zawodach wykorzystujących techniki informatyczne, miał ruszyć w tym roku. Z uwagi na wszechobecną dziurę budżetową - jego wdrażanie nastąpi najprawdopodobniej za kilka miesięcy. Czynione są jednak przymiarki do jego realizacji.

Program zakłada zatrudnienie osób niepełnosprawnych w zawodach wymagających uzyskania umiejętności informatycznych. "Telepraca” ma być realizowana przez 18 miesięcy. Założono, że w programie weźmie udział około 500 niepełnosprawnych z województw: lubelskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Adresatami są osoby niepełnosprawne (bezrobotne lub poszukujące pracy) w wieku do 55 lat, które mają orzeczony umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, posiadają wykształcenie minimum średnie i zarazem nie posiadają przeciwwskazań do pracy z komputerem oraz nadeślą w wyznaczonym terminie (do końca tego roku) do właściwego terytorialnie oddziału PFRON wniosek wraz z dokumentami niezbędnymi do podjęcia decyzji o uczestnictwie w programie. W ten sam sposób postępować mogą pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić niepełnosprawnych w systemie telepracy.
Całość realizowana będzie w dwóch formach: poprzez dofinansowanie kosztów szkoleń oraz utworzenia stanowiska telepracy dla osoby niepełnosprawnej. Termin składania wniosków upływa również 31 grudnia. Realizatorami programu są PFRON oraz Krajowy Urząd Pracy. - Osoby niepełnosprawne oraz pracodawcy, zainteresowani tematem "telepraca”, mogą zgłaszać się po wnioski - powiedziała nam Alina Fudali, kierownik zamojskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Wnioski można odbierać w Powiatowych Urzędach Pracy (stanowisko pracy ds. współpracy z osobami niepełnosprawnymi), Starostwach Powiatowych (Centrum Pomocy Rodzinie) oraz filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zamościu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24