niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Nadbużanka, droga między Hrubieszowem a Dołhobyczowem będzie gotowa za 2 lata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2010, 14:06
Autor: (lew)

Trwa przebudowa drogi przygranicznej z Hrubieszowa do Dołhobyczowa. Tędy za dwa lata zmierzać będą podróżni do nowego przejścia na polsko-ukraińskiej granicy.

Budowa przejścia granicznego Dołhobyczów–Uhrynów to najważniejsza inwestycja w rolniczym powiecie hrubieszowskim, gdzie brakuje dużych zakładów produkcyjnych. Pierwsi podróżni powinni się tam pojawić już za dwa lata.

– Nowe przejście, to nowe miejsca pracy i nowe drogi – wskazuje starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa. – Przy wykorzystaniu programów unijnych trwa właśnie przebudowa drogi powiatowej z Hrubieszowa do Dołhobyczowa. Tak zwana nadbużanka przebudowywana jest na prawie 9-kilometrowym odcinku.

Złożony przez nich projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013 otrzymał ponad 9,7 mln złotych dofinansowania (całkowity koszt projektu wynosił ponad 11,5 mln złotych).

– W wyniku przeprowadzonych przetargów wartość inwestycji, a co za tym idzie kwota dofinansowania, uległa zmniejszeniu – informuje Tomasz Ożóg, naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

Dlatego kwota dotacji wynosi ponad 7,2 mln złotych, zaś całkowita wartość projektu – ponad 8,5 mln złotych.

– Przebudowa poszczególnych odcinków drogi powiatowej ma na celu podniesienie wytrzymałości nawierzchni jezdni wobec wzrostu natężenia ruchu kołowego, jak również poprawienie odczuwalnego przez użytkowników drogi bezpieczeństwa i komfortu jazdy – podnosi Ożóg. – Najbardziej wyeksploatowane odcinki drogi zostaną w pierwszej kolejności przebudowane i tym samym dostosowane do lokalnych potrzeb komunikacyjnych. Wszystkie odcinki dróg uzyskają nową nawierzchnię.

Dodaje, że nie bez znaczenia jest także fakt poprawy dostępności wyjątkowo atrakcyjnych turystycznie terenów wzdłuż rzeki Bug, m.in. Królewskiego Kąta, Grodów Czerwieńskich, zamku na wyspie czy obszarów ochrony siedlisk i ptasich ostoi.

Łączna długość przebudowanej drogi powiatowej wynosi 8550 m. Pracami objęto drogę m.in. w Gródku, Czumowie, Kosmowie, Kryłowie, Prehoryłem i Siekierzyńcach.

Do tej pory wykonano ponad 60 proc. inwestycji.

Na pozostałe odcinki o łącznej długości ok. 27 km powiat posiada już opracowaną kompletną dokumentację techniczną o wartości 833 tys. złotych, sfinansowaną w 75 proc. przez Unię Europejską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
:D
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

:D
:D (17 maja 2010 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo !! dobrze że wyremontują ten odcinek bo był naprawdę w kiepskim stanie.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2010 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak ja się cieszę że w Prehoryłem też
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!