czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Najwyższy czas zapisać swoje dziecko do przedszkola. W niektórych zamojskich placówkach są jeszcze wolne miejsca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2004, 16:41

Jeszcze tylko kilka dni pozostało rodzicom, aby zapisać swoje pociechy do przedszkola i zerówki. Niektóre placówki mają już wystarczającą liczbę chętnych, inne zaś mają problem, bo zgłosiło się do nich mniej dzieci niż przygotowano miejsc.

Zapisy do zamojskich przedszkoli rozpoczęły się 1 marca i powinny skończyć się z końcem kwietnia. W tym roku niektóre placówki przedłużyły jednak termin naboru, gdyż zgłosiło się do nich mniej chętnych niż przewidywano. - Planowaliśmy utworzenie co najmniej dwóch oddziałów dla 47 przedszkolaków - mówi Janina Tchórz z Przedszkola nr 6. - Jak na razie zgłosiło się do nas tylko 30 chętnych, więc nie wiem co będzie dalej. Jeśli w ciągu najbliższych dni nie zbierzemy wymaganej liczby dzieci, od września pracę może stracić kilku nauczycieli.
W trzynastu przedszkolach samorządowych w Zamościu przewidziano w sumie 2535 miejsc dla przedszkolaków, w tym 692 dla sześciolatków, które w tym roku po raz pierwszy mają obowiązek uczęszczania do klas zerowych. - Rodzice mają prawo wyboru. Jeśli chcą, aby ich dziecko uczestniczyło w pięciogodzinnych zajęciach obowiązkowych, wówczas pobyt w przedszkolu jest bezpłatny, jeśli natomiast wyślą swoje pociechy na zajęcia dziewięciogodzinne, to zmuszeni będą płacić ok. 160 zł czesnego - wyjaśnia Joanna Kamieniecka, dyrektor Przedszkola nr 14, które jest jednym z najbardziej obleganych placówek w mieście. Co roku zapełniane jest siedmioma grupami przedszkolaków, z czego cztery to grupy "zerówkowe”.
Jak na razie najwięcej sześciolatków zapisanych jest na zajęcia bezpłatne. - Mamy już komplet, natomiast do grupy dziewięciogodzinnej w dalszym ciągu trwa nabór. Możemy jeszcze przyjąć sześcioro dzieci - mówi Kamienicka.
Na brak chętnych nie narzeka również Przedszkole nr 1. Tutaj do kompletu "zerówkowiczów” brakuje jednego dziecka - Planowaliśmy utworzenie trzech oddziałów i prawie udało nam się zebrać wystarczającą liczbę dzieci - mówi Jolanta Markiewicz, dyrektor przedszkola.
W Hetmańskim Grodzie działają też dwa przedszkola z oddziałami integracyjnymi. - Z tegorocznego naboru do naszej placówki jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Krystyna Adamczuk, dyrektor Przedszkola nr 7. Od września planujemy utworzenie 4 oddziałów, w każdym po 20 przedszkolaków, z czego czworo dzieci będzie niepełnosprawnych.
Wychowankowie przedszkola integracyjnego mogą liczyć na znakomitą opiekę specjalistyczną, pomoc rehabilitanta oraz pedagoga. Czy są jeszcze wolne miejsca? - Możemy przyjąć najwyżej sześcioro dzieci. Mamy nadzieję, że do końca maja wywiesimy już pełną listę przyjętych dzieci - mówi dyrektor Adamczuk.

Jakie opłaty?

W przedszkolach w Zamościu miesięczne czesne za jedno dziecko wynosi 100 zł, za drugie 60, a za trzecie i następne po 30 zł. Do tego dochodzą jeszcze opłaty za wyżywienie (ok. 3 zł dziennie).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!