piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Najwyższy czas zapisać swoje dziecko do przedszkola. W niektórych zamojskich placówkach są jeszcze wolne miejsca

Dodano: 5 maja 2004, 16:41

Jeszcze tylko kilka dni pozostało rodzicom, aby zapisać swoje pociechy do przedszkola i zerówki. Niektóre placówki mają już wystarczającą liczbę chętnych, inne zaś mają problem, bo zgłosiło się do nich mniej dzieci niż przygotowano miejsc.

Zapisy do zamojskich przedszkoli rozpoczęły się 1 marca i powinny skończyć się z końcem kwietnia. W tym roku niektóre placówki przedłużyły jednak termin naboru, gdyż zgłosiło się do nich mniej chętnych niż przewidywano. - Planowaliśmy utworzenie co najmniej dwóch oddziałów dla 47 przedszkolaków - mówi Janina Tchórz z Przedszkola nr 6. - Jak na razie zgłosiło się do nas tylko 30 chętnych, więc nie wiem co będzie dalej. Jeśli w ciągu najbliższych dni nie zbierzemy wymaganej liczby dzieci, od września pracę może stracić kilku nauczycieli.
W trzynastu przedszkolach samorządowych w Zamościu przewidziano w sumie 2535 miejsc dla przedszkolaków, w tym 692 dla sześciolatków, które w tym roku po raz pierwszy mają obowiązek uczęszczania do klas zerowych. - Rodzice mają prawo wyboru. Jeśli chcą, aby ich dziecko uczestniczyło w pięciogodzinnych zajęciach obowiązkowych, wówczas pobyt w przedszkolu jest bezpłatny, jeśli natomiast wyślą swoje pociechy na zajęcia dziewięciogodzinne, to zmuszeni będą płacić ok. 160 zł czesnego - wyjaśnia Joanna Kamieniecka, dyrektor Przedszkola nr 14, które jest jednym z najbardziej obleganych placówek w mieście. Co roku zapełniane jest siedmioma grupami przedszkolaków, z czego cztery to grupy "zerówkowe”.
Jak na razie najwięcej sześciolatków zapisanych jest na zajęcia bezpłatne. - Mamy już komplet, natomiast do grupy dziewięciogodzinnej w dalszym ciągu trwa nabór. Możemy jeszcze przyjąć sześcioro dzieci - mówi Kamienicka.
Na brak chętnych nie narzeka również Przedszkole nr 1. Tutaj do kompletu "zerówkowiczów” brakuje jednego dziecka - Planowaliśmy utworzenie trzech oddziałów i prawie udało nam się zebrać wystarczającą liczbę dzieci - mówi Jolanta Markiewicz, dyrektor przedszkola.
W Hetmańskim Grodzie działają też dwa przedszkola z oddziałami integracyjnymi. - Z tegorocznego naboru do naszej placówki jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Krystyna Adamczuk, dyrektor Przedszkola nr 7. Od września planujemy utworzenie 4 oddziałów, w każdym po 20 przedszkolaków, z czego czworo dzieci będzie niepełnosprawnych.
Wychowankowie przedszkola integracyjnego mogą liczyć na znakomitą opiekę specjalistyczną, pomoc rehabilitanta oraz pedagoga. Czy są jeszcze wolne miejsca? - Możemy przyjąć najwyżej sześcioro dzieci. Mamy nadzieję, że do końca maja wywiesimy już pełną listę przyjętych dzieci - mówi dyrektor Adamczuk.

Jakie opłaty?

W przedszkolach w Zamościu miesięczne czesne za jedno dziecko wynosi 100 zł, za drugie 60, a za trzecie i następne po 30 zł. Do tego dochodzą jeszcze opłaty za wyżywienie (ok. 3 zł dziennie).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!