Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 kwietnia 2012 r.
9:43
Edytuj ten wpis

Napisał, że nie lubi Żydów. Wyrok: półtora roku więzienia

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 31 A A
Sąd skazał 25-latka na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata (Archiwum)
Sąd skazał 25-latka na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata (Archiwum)

Podszywając się pod kogoś innego na jednym z portali internetowych chwalił obozy koncentracyjne oraz działania hitlerowców wymierzone w naród żydowski. Za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych sąd skazał 25-letniego mieszkańca gminy Goraj na rok i 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Antysemicki wpis pojawił się na ogólnodostępnym portalu 2 grudnia ub. roku, ale dwa dni później został zablokowany. Stało się tak po zawiadomieniu osoby, pod którą podszywał się autor słów nieprzychylnych Żydom.

Ustalono, że to sprawka 25-latka z gminy Goraj.

– Wykorzystując nazwisko znanej sobie osoby Piotr Cz. zamieścił na portalu internetowym treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych – informował nas Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która prowadziła dochodzenie.

Piewca obozów koncentracyjnych oraz ustroju faszystowskiego, zakładającego m.in. eksterminację narodu żydowskiego, przyznał się do winy. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Biłgoraju. Piotr Cz., który dobrowolnie poddał się karze, ma dodatkowo zapłacić 2 tys. zł grzywny i pokryć koszty sądowe. Wyrok jest już prawomocny.

To nie jedyna taka sprawa na Zamojszczyźnie. Przed hrubieszowskim sądem od kilku lat toczy się sprawa 32-letniego mieszkańca Zamościa oskarżonego o publiczne znieważenie ludności żydowskiej.

W styczniu 2006 r. Arkadiusz Ł. rozwieszał plakaty z "Modlitwą za wiarołomnych żydów”. Choć w lipcu ub. roku sąd umorzył postępowanie z uwagi na znikomą społecznie szkodliwość czynu, to w wyniku apelacji prokuratury sprawa wróciła na wokandę.

W październiku ub. roku sąd uniewinnił ostatecznie od publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym byłego pracownika cywilnego zamojskiej policji, który na portalu Nasza-klasa zamieścił m.in. zdjęcie przedstawiające "nieśmiertelnik” żołnierza niemieckiego na tle polskiej flagi z podpisem "Memento, dobry Niemiec to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
selekcjoner / 21 września 2012 o 20:23
[quote name='asa' timestamp='1348240277' post='676536']
A czy można coś powiedzieć na temat książki N. Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust czy za to też dostaje się wyrok więzienia?
[/quote]Nie dajcie się żydom zastraszać.
Avatar
asa / 21 września 2012 o 17:11
A czy można coś powiedzieć na temat książki N. Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust czy za to też dostaje się wyrok więzienia?
Avatar
Gość / 20 września 2012 o 11:39
Niezlym durniem jest autor tego artykulu. Dla niego wscieklosc antysemicka i nawolywanie do przestepstwa jest tylko "nielubieniem" Zydow. Szkoda, ze sie ukrywa pod jakims "lew". Mi sie kojarzy z innym zwierzeciem.
Avatar
Don z Honolulu / 27 kwietnia 2012 o 08:44
[quote name='Jan' timestamp='1335193180' post='624155']
Piszcie sobie co chcecie - jak bardzo nienawidzicie żydów, gdzie jest ich miejsce i tak dalej - a i tak nie jesteście antysemitami tylko pospolitymi internetowymi (...)
[/quote]
97 procent POLAKÓW nienawidzi żydów,wszystkich niepozamykają,nie ma tyle kryminałów.
Avatar
hamasik / 24 kwietnia 2012 o 16:09
[quote name='folkatka' timestamp='1335216761' post='624252']
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
[/quote]

A ja zabezpieczyłem...
[quote name='folkatka' timestamp='1335216761' post='624252']
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
[/quote]

A ... rozwiń
Avatar
Icek Bimbermann / 24 kwietnia 2012 o 06:59
Nikt nic lepszego od żyda jeszcze nie wymyślił.
Avatar
folkatka / 23 kwietnia 2012 o 23:32
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
Avatar
agnes / 23 kwietnia 2012 o 23:01
Po panskiej opini nawet osoba kochajaca Zydow stanie sie antysemita. Wstyd mi za takie osoby jak pan.
Avatar
Jan / 23 kwietnia 2012 o 16:59
Piszcie sobie co chcecie - jak bardzo nienawidzicie żydów, gdzie jest ich miejsce i tak dalej - a i tak nie jesteście antysemitami tylko pospolitymi internetowymi (...)
Avatar
dr ŚMIERĆ / 23 kwietnia 2012 o 16:33
[quote name='Icek' timestamp='1335191363' post='624145']
Ja jestem żydem a wy jesteście gnojami.Polaków trzeba gazować ,a nie nas bo to polska a nie niemcy nas mordowali ,a zreszta dalej morduje.widać po komentarze.polskie świnie
[/quote]
Bu.ha.ha.jak niemiec taki dobry to całuj do w D.U.P.E żydzie.
Avatar
selekcjoner / 21 września 2012 o 20:23
[quote name='asa' timestamp='1348240277' post='676536']
A czy można coś powiedzieć na temat książki N. Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust czy za to też dostaje się wyrok więzienia?
[/quote]Nie dajcie się żydom zastraszać.
Avatar
asa / 21 września 2012 o 17:11
A czy można coś powiedzieć na temat książki N. Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holocaust czy za to też dostaje się wyrok więzienia?
Avatar
Gość / 20 września 2012 o 11:39
Niezlym durniem jest autor tego artykulu. Dla niego wscieklosc antysemicka i nawolywanie do przestepstwa jest tylko "nielubieniem" Zydow. Szkoda, ze sie ukrywa pod jakims "lew". Mi sie kojarzy z innym zwierzeciem.
Avatar
Don z Honolulu / 27 kwietnia 2012 o 08:44
[quote name='Jan' timestamp='1335193180' post='624155']
Piszcie sobie co chcecie - jak bardzo nienawidzicie żydów, gdzie jest ich miejsce i tak dalej - a i tak nie jesteście antysemitami tylko pospolitymi internetowymi (...)
[/quote]
97 procent POLAKÓW nienawidzi żydów,wszystkich niepozamykają,nie ma tyle kryminałów.
Avatar
hamasik / 24 kwietnia 2012 o 16:09
[quote name='folkatka' timestamp='1335216761' post='624252']
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
[/quote]

A ja zabezpieczyłem...
[quote name='folkatka' timestamp='1335216761' post='624252']
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
[/quote]

A ... rozwiń
Avatar
Icek Bimbermann / 24 kwietnia 2012 o 06:59
Nikt nic lepszego od żyda jeszcze nie wymyślił.
Avatar
folkatka / 23 kwietnia 2012 o 23:32
Niestety, w wątku tym poijawiło sie wiele opinii antysemickich, wulgarnych etc.
Musiałam je usuwać.
Do nieustraszonego tropiciela mojej cenzorskiej działalności kieruje przeprosiny, że tym razem nie zabezpieczyłam usuwanych tresci w formie printscreenów co by mógł sobie zobaczyć co tak naprawde usuwam (nie miej do mnie chłopie pretensji, zobacz o której to pisałam, a rano do roboty wstac trzeba!)
Avatar
agnes / 23 kwietnia 2012 o 23:01
Po panskiej opini nawet osoba kochajaca Zydow stanie sie antysemita. Wstyd mi za takie osoby jak pan.
Avatar
Jan / 23 kwietnia 2012 o 16:59
Piszcie sobie co chcecie - jak bardzo nienawidzicie żydów, gdzie jest ich miejsce i tak dalej - a i tak nie jesteście antysemitami tylko pospolitymi internetowymi (...)
Avatar
dr ŚMIERĆ / 23 kwietnia 2012 o 16:33
[quote name='Icek' timestamp='1335191363' post='624145']
Ja jestem żydem a wy jesteście gnojami.Polaków trzeba gazować ,a nie nas bo to polska a nie niemcy nas mordowali ,a zreszta dalej morduje.widać po komentarze.polskie świnie
[/quote]
Bu.ha.ha.jak niemiec taki dobry to całuj do w D.U.P.E żydzie.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!