Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 lipca 2009 r.
12:07
Edytuj ten wpis

Nasi bili Niemców na Dniach Krasnobrodu. Impreza trwa dalej

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 7 A A

Uzbrojeni po zęby żołnierze polscy i niemieccy zaciekle walczyli na krasnobrodzkich łąkach, a armia miejscowych i turystów z zapartym tchem podpatrywała tę potyczkę. Były oklaski, głośny doping i salwy śmiechu...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wybuchły wtedy, gdy burmistrz Krasnobrodu, jako polski oficer, po brawurowym wyskoku z okopu, przez nieuwagę przewrócił się na ziemię.

Rekonstrukcja bitwy z września 1939 roku pod Krasnobrodem była głównym elementem obchodów tegorocznych dni miasteczka. Impreza zaczęła się w sobotę, a zakończy dopiero dzisiaj.

Gdyby nie deszczowa pogoda w pierwszym dniu święta, Dni Krasnobrodu zgromadziłyby pewnie jeszcze liczniejszą publiczność. Ale organizatorzy i tak nie mogli narzekać. Sobotnie starcia żołnierzy obserwowało około tysiąca osób. Ci, którzy przyszli, nie żałowali.

Dziś koło południa nieco się rozpogodziło, więc jest szansa, że pogoda nie pokrzyżuje planów. Atrakcji na niedzielne popołudnie zaplanowano sporo.

O godz. 14 na placu Siekluckiego ruszy przegląd orkiestr dętych, a potem wystąpi tomaszowski zespół "Roztocze. W ramach Dni Krasnobrodu odbędzie się też m.in. degustacja kuchni regionalnej oraz pokaz dawnego rzemiosła.

Przy rynku staną stosika z zabawkami, będzie można wypić piwo w przytulnych ogródkach oraz odwiedzić stoisko promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu. Zaplanowano też gry i konkursy dla dzieci.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirek / 28 lipca 2009 o 00:36
Czy ten ze zdjęcia to wiceburmistrz Michalski???
Avatar
ujek / 27 lipca 2009 o 15:50
Bueheee! Jestem za. ...ujek to się brzydko kojarzy.
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 lipca 2009 o 14:53
do tego zza miedzy napisał:
Chyba siusiak (tak bardziej wypada) zza miedzy. Proszę o bardziej cenzuralne nazewnictwo i usuwanie z nazw internautów słów zaczynających się na ch.... Tu mogą być dzieci!

Dziecko drogie jakiś problem masz? Co Ty tak z tym siusiakiem? Może Cie tatuś w dzieciństwie za niego często łapał?
Avatar
do tego zza miedzy / 27 lipca 2009 o 12:50
Chyba siusiak (tak bardziej wypada) zza miedzy. Proszę o bardziej cenzuralne nazewnictwo i usuwanie z nazw internautów słów zaczynających się na ch.... Tu mogą być dzieci!
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 lipca 2009 o 12:36
Nie ma to jak chwytliwy tytuł. Dobrze, że nie ma znanego z innych art. "Fot. Archiwum" ale z drugiej strony szkoda bo pewnie dalibyście zdjęcie jakichś prawdziwych powstańców a nie takie z rekonstrukcji.
Avatar
k / 26 lipca 2009 o 22:57
Burmistrz nie jest taki zły.
Avatar
takie podziękowanie / 26 lipca 2009 o 20:29
Burmistrz Krasnobrodu się przewrócił? Tylko to zobaczyliście? Naprawdę trzeba mieć mnóstwo złej woli aby coś takiego napisać. W końcu to on zorganizował całą inprezę.
Avatar
Mirek / 28 lipca 2009 o 00:36
Czy ten ze zdjęcia to wiceburmistrz Michalski???
Avatar
ujek / 27 lipca 2009 o 15:50
Bueheee! Jestem za. ...ujek to się brzydko kojarzy.
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 lipca 2009 o 14:53
do tego zza miedzy napisał:
Chyba siusiak (tak bardziej wypada) zza miedzy. Proszę o bardziej cenzuralne nazewnictwo i usuwanie z nazw internautów słów zaczynających się na ch.... Tu mogą być dzieci!

Dziecko drogie jakiś problem masz? Co Ty tak z tym siusiakiem? Może Cie tatuś w dzieciństwie za niego często łapał?
Avatar
do tego zza miedzy / 27 lipca 2009 o 12:50
Chyba siusiak (tak bardziej wypada) zza miedzy. Proszę o bardziej cenzuralne nazewnictwo i usuwanie z nazw internautów słów zaczynających się na ch.... Tu mogą być dzieci!
Avatar
Wujek zza miedzy / 27 lipca 2009 o 12:36
Nie ma to jak chwytliwy tytuł. Dobrze, że nie ma znanego z innych art. "Fot. Archiwum" ale z drugiej strony szkoda bo pewnie dalibyście zdjęcie jakichś prawdziwych powstańców a nie takie z rekonstrukcji.
Avatar
k / 26 lipca 2009 o 22:57
Burmistrz nie jest taki zły.
Avatar
takie podziękowanie / 26 lipca 2009 o 20:29
Burmistrz Krasnobrodu się przewrócił? Tylko to zobaczyliście? Naprawdę trzeba mieć mnóstwo złej woli aby coś takiego napisać. W końcu to on zorganizował całą inprezę.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!