niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Nie będą już szukać gazu łupkowego. Mieszkańcy: Woda nie nadaje się do picia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2011, 21:20
Autor: Anna Szewc

Teraz woda wygląda już jako tako, ale pić jej nie można – mówi Wiesław Tryniecki (Anna Szewc)
Teraz woda wygląda już jako tako, ale pić jej nie można – mówi Wiesław Tryniecki (Anna Szewc)

Nie będzie dalszych poszukiwań gazu łupkowego w Rogowie na Zamojszczyźnie. – Przez badania sejsmiczne woda w naszych studniach nie nadaje się do picia – mówi część mieszkańców.

Wiesław Tryniecki z Rogowa dokładnie zapamięta piątek przed Wielkanocą tego roku. To wtedy z kranu w jego domu popłynęła czarna, cuchnąca i lepka woda. Wczoraj otrzymał ostatnie wyniki badań wody ze swojej studni. Jej wygląd się poprawił, ale wciąż nie nadaje się do picia.

– Żelaza powinno być 200 jednostek, a jest ponad 800. Manganu też jest chyba z dziesięć razy więcej niż powinno – tłumaczy rolnik. W identycznej sytuacji jest kilku jego sąsiadów, u których przeprowadzono badania. Mieszkańcy Rogowa nie mają wątpliwości: to przez badania związane z gazem łupkowym.
Pierwsze próbki wody sanepid pobrał w lipcu, po protestach i skargach mieszkańców. Badania powtórzył we wrześniu.

– Wykazują znacznie podwyższony stan żelaza i manganu – potwierdza Stanisław Jaślikowski, szef sanepidu w Zamościu. – Ale w wielu przypadkach również niezadowalający jest stan mikrobiologiczny, m.in. obecność bakterii coli – dodaje.

Czy zanieczyszczenie wody ma związek z badaniami sejsmicznymi prowadzonymi przez Geofizykę Toruń m.in. na zlecenie amerykańskiego koncernu Chevron, który w okolicach Grabowca szukał gazu łupkowego? Tego Jaślikowski nie jest w stanie powiedzieć. – Nie mamy porównania, bo wcześniej wody w prywatnych studniach nie badaliśmy – tłumaczy.

Wiadomo natomiast, że badania sejsmiczne nie wpłynęły na stan wody w gminnym wodociągu Grabowca. – Nasze studnie głębinowe są szczelne i zaopatrzone w odpowiednie filtry – tłumaczy Tadeusz Goździejewski, wójt Grabowca.

Poszukiwacze gazu też wiedzą o zanieczyszczonych studniach. – Zgłosiłem to kierownikowi z Geofizyki, to mi dwa razy studniarza do kopania nowej studni przysyłali. Korzystam z niej teraz. Ale woda, jaka była, taka jest – opowiada Tryniecki.

Co na to Geofizyka? – Prace sejsmiczne w ramach projektu realizowanego dla firmy Chevron zostały w Rogowie zakończone. Wyniki badań sanepidu nie mają z tym nic wspólnego – ucina Tadeusz Solecki, rzecznik Geofizyki Toruń.

Jego zdaniem, problemy z wodą w Rogowie pojawiły się jeszcze w 2010 roku. – Wtedy prowadziliśmy w tym rejonie projekt o charakterze naukowym (Profil Transkarpacki, część lubelsko-podlaska) niezwiązany z poszukiwaniami gazu łupkowego – dodaje.

Zapewnia, że badania dla Chevronu prowadzono bezinwazyjną metodą wibratorową. – Wzbudzanie fali sejsmicznej odbywa się bez ingerencji w warstwy wodonośne znajdujące się pod powierzchnią ziemi – tłumaczy rzecznik.

Poszukiwania gazu łupkowego w gminie Grabowiec będą prowadzone, ale w innych miejscowościach. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Chevron zmienił ich lokalizację z powodu protestów mieszkańców. Wiosną przyszłego roku odwierty ruszą na terenach między Rogowem a Żurawlowem. Na zlecenie Chevronu wykona je firma Nafta Piła.

W tej chwili badania sejsmiczne Geofizyka prowadzi w gminach Józefów i Tereszpol.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ania
Gość
janek
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ania
ania (4 października 2012 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jj' timestamp='1320824617' post='556222']
Wibracje spowodowały że szamba na wsiach zaczęły przepuszczać i stąd mamy zanieczyszczoną wodę. 99% szamb na wsiach nie ma zabetonowanego dna i wszystko leci w ziemie. Proszę się przejechać na pierwszą lepszą wieś i poprosić gospodarza żeby pokazał kwity na wywóz szamba....
[/quote]

zaraz,a jak ludziom mury popękały w budynkach to ci z geotechniki twierdzili,że to nie jest możliwe.a teraz szamba pękają?
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2012 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy przeciwnik wydobycia musi być agentem Gazpromu?
NIE.
może być patriotą albo człowiekiem który chce w spokoju żyć,pracować i wychowywać dzieci.
a w czym jankesi są lepsi od rusków?
traktują cały świat z góry i są przekonani,że wszystko im się należy.
Rozwiń
janek
janek (30 września 2012 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najciekawsze jest to,że nawet prosty ale trzeżwo i analitycznie myślący człowiek wie,że wydobycie gazu łupkowego zmieni nasze życie na gorsze i to bezpowrotnie.będą może jakieś drobne plusy ale głupi chodnik czy świetlicę sami sobie prędzej czy póżniej pobudujemy .skażenie środowiska,dewastacja wód -to już na wieki wieków.
Rozwiń
kowalski
kowalski (27 stycznia 2012 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
extremeconcept.pl 12.01.12, 12:19 Odpowiedz
1. Wyobraź sobie odwiert, w którym nie ma rur, tylko grunt. Uszczelnieniem jest natomiast kołnierz cementowy wymagany do wytworzenia ciśnienia niezbędnego szczelinowaniu. Kołnierz ten ma od 50 do 120 metrów. Dalej jest już tylko to, przez co wiercą. Wystarczy, że gdzieś na obwodzie otworu - w dowolnej głębokości przebiega żyła wodna i cały pokład ulega skażeniu rakotwórczą chemią. Problemem jest również sam cementowy kołnierz, który ma za zadanie jedynie utrzymanie ciśnienia - NIE zachowanie izolacji od wód gruntowych i gruntu.

2. Wyobraź sobie, że do jednego cyklu szczelinowania - trwającego średnio 3 dni używa się od 2-4 tysięcy (TYSIĘCY) metrów sześciennych wody, która ulega nieodwracalnemu skażeniu. Woda jest za free z terenów objętych koncesją. Przypominasz sobie ile płaci się w Polsce za metr sześcienny wody? Zastanawiałeś się GDZIE podziewa się cała masa zużytego płynu szczelinującego??? Pierwszy sposób utylizacji: kopie się zalew wielkości 1000x1000m i głębokości ok 3m następnie wykłada się go folią w płatach 5x20która jest zgrzewana i klejona na miejscu (widzisz tą gwarancję szczelności?). Następnie do basenu owego wylewa się zużyty płyn szczelinujący celem jego odparowania do atmosfery i (nieoficjalnie) przeniknięcia pozostawionymi dziurami do gruntu, którego i tak nikt nie zbada (metoda a'la Halliburton) Najpierw zdychają ptaki i zwierzęta. TO NAJŁAGODNIEJSZA METODA stosowana równolegle z innymi, ale maleńki basen nie pomieści tak wiele...

3. Woda nie występuje wszędzie - więc trzeba ją dowozić cysternami. Tu muszę zawieść kierowców ciężarówek czekających na etat. Nie, w polityce zatrudnienia niedopuszczalne jest zatrudnianie miejscowych - mogliby się wygadać co dzieje się za ryflowanym ogrodzeniem z blachy. Tutaj jedyny magiczny cud PRL-u, który może nas uchronić przed Targowicą - polski asfalt! z którego pozostaną dwie koleiny w obrębie wydobycia po 120 kursach Tirów w ciągu 3 dni. O tym nie pomyśleli również amejykańscy spece, u których drogi są betonowe. Drugą LEGALNĄ metodą w świetle zwyczajowym oraz przepisów PGiG jest "zatłaczanie zużytego płynu szczelinującego pod ziemię" - to nie żart - polecam sprawdzić w Google pod hasłem - zagospodarowanie zużytego płynu szczelinującego. Już widzę, jak wielkie koncerny troszczą się o to jak żyć będą obywatele kraju, który oni właśnie ruch...ją. PGiG nie posiada również przepisów odnoszących się do kontroli ilościowej wydobycia GŁ. Równie dobrze mogą od razu zatrudnić do tego PZPN.

4.UWAGA!!!! Najbardziej HarDcoRe'ową metodą utylizacji płynu szczelinującego jest: "bezpośrednie rozprowadzenie w środowisku bez podejmowania się jego oczyszczania" Ostatnia metoda jest w Polsce nielegalna. Czyli zabroniona. Jednak tak, jak w przypadku wymogu przerejestrowania samochodu - tak i tutaj nie ma sankcji za niestosowanie się do owego przepisu. To powszechna praktyka, a wielkie koncerny nawet w USA kładły faję na przepisy, bo winnych nie sposób udowodnić i udokumentować. Skutkami stosowanej chemii są m.in mutacje genetyczne płodów i obowiązkowo rak tarczycy.

5. W myśl nowego Prawa Geologicznego i Górniczego - Polska może otrzymać z wydobycia jedynie od 1do 3 % wartości złóż. W myśl tego samego PGiG będzie można wywłaszczyć każdego z terenów objętych koncesją. Będzie również można składować odpady toksyczne i radioaktywne na owych terenach - BO PGiG TEGO NIE ZABRANIA - jest dziurawe - celowo, lub przez głupotę. Jedyny przepis sankcyjny ACZKOLWIEK BEZ PRZEWIDZIANEJ KARY - to zapis, że za poprawność wydobycia "odpowiedzialny jest kierownik wiertni"

6. Otrzymanie koncesji na poszukiwania gwarantuje otrzymanie koncesji na wydobycie - to JEDNO I TO SAMO. Koncesje można zbyć, lecz nie można jej cofnąć! (PGiG) Tym sposobem przypadkiem dowiedzieliśmy się od nieostrożnych ejroPosłanek, że część koncesji jest już w rękach Gazpromu. Samo przyznawanie koncesji w Polsce było jawnym złamaniem Konstytucji za które nikt nie odpowiada.
Nie ma winnych (tryb niejawny ich wydawania).

7. W myśl PGiG - Polska nie może rozliczać się poprzez wydobywany surowiec. może go jedynie zakupić z marżą - po cenie rynkowej! Może jednak otrzymać te 1-3% od wartości złóż, które nawet w 1/1000 nie pokryje kosztów opieki zdrowotnej dla 1/3 populacji RP - o problemach z wodą pitną nie wspominając.

8. W USA - gdzie Kongres prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska podczas wydobycia GŁ - nie ma takiej wody, jaką znamy MY. Nie płynie ona pod naszymi gospodarstwami i domami. Jeżeli znajdzie się szczęśliwiec z NIESKAŻONĄ wodą pod ziemią - jest milionerem. OBYWATELE USA PIJĄ WODĘ Z JEZIOR!!!

9. Temat Rosji, na której odwiecznie chcemy się zemścić - to fikcja! Rosja zaciera roncie i chicholi z radości na samą myśl o rozbiorze złóż naszego kraju. Wtedy, pozostanie nam już TYLKO GAZPROM. Tymczasem głupich chłopków rozjusza się tematem oburzenia ruskich i nadzieją, że vkońcu dokopiemy niedźwiedziowi - pod euforią przemycając najgorszy syf. Wszystkim się opłaca, a Polska jest frajerem. Ooo przepraszam - nie Polska wy i ja razem z wami.

Tymczasem szychy zajmujące się badaniami są na tyle bezczelne, że opowiadają tępym, wiejskim prostakom bajki w stylu - "gaz będzie dla Was tańszy o 70% w rejonie wydobycia" - fakt autentycznego przyrzeczenia na gębę. Jeśli teraz zaczynają dym@ć Leminga - co będzie później? W Rogowie k. Zamościa (lubelskie) ruszyły pierwsze badania i woda zmieniła się w studniach z klarownej na brunatną. Geofizyka Toruń - prowadząca poszukiwania - oficjalnie wygłosiła, że to nie jest ich wina i to nie ma żadnego związku z poszukiwaniami - po czym zaczęła płacić chłopom odszkodowania oraz przywozić cysterynkę świeżutkiej wody pod domki.

Nie dał rady Kongres USA - nie da i Polska. Wręcz przeciwnie - przy naszym poziomie korupcji będziemy mieli księżyc. To dlatego na forum robi się cicho (nie liczyć idiotów typu przyjacielameryki) po zadaniu prostego pytania "co Polska będzie miała z wydobycia" Ciekawe jak by się zrobiło cichunio, gdyby to samo pytanie zmienić na "co obywatele będą mieli z wydobycia prócz raka"
--
Radical News
www.extremeconcept.pl
Rozwiń
alerth
alerth (4 stycznia 2012 o 03:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę, że na tym porttalu - wiedza nt. gazu łupkowego - b. jeszcze zieloniutka, bedąca efektem gaz-propagandy, gaz-agitki, zwykłych PR-owskich oszustw gaz-lobby, owych "słodkich" Gaz-Bajerów przeznaczonych dla trzymanej w CAŁKOWITEJ NIEŚWIADOMOŚCI- PUBLICZNOŚCI, która za chwilę ma stać się Ofiarą Skażeń, a wmawia jej sie, ze oto idzie ku swemu największemu szczęściu!!!
Ale cofnijmy sie do Żródeł Ery Łupkowej czyli - do USA.Stamtąd bowiem - wypływa rzeka, która ma zalać naszą ziemie, wody, domy , pola w koncu - nas samychi nasze dzieci...

Gaz Łupkowy, jego Przemysłowe Wydobycie to Wielki Szwindel.
Oparty na Prawniczym OSZUSTWIE, a skutkujący ZBRODNIĄ Nieodwracalnych Skażeń ziemi, wody, powietrza

"...In 2001, a special task force on energy policy convened by Vice President Dick Cheney recommended that Congress exempt hydraulic fracturing from the Safe Drinking Water Act. /.../The oil -gas industry is the only industry exempt from the SDWA (Safe Drinking Water Act)" -
(“W 2001, specjalny zespół zadaniowy do spraw polityki energetycznej powołany przez Vice Prezydenta Dicka Cheneya zarekomendował Kongresowi: WYŁĄCZENIE hydraulicznego frakturingu spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”/…/
Gaz-nafta przemysł jest jedynym przemysłem wyłączonym spod działania Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”)
www.politicususa.com/en/cheney-poison-water

Nasi gas-politycy i gas- lobbyści NIE PISNĘLI SŁOWA NA TEMAT SKAŻEŃ zwiazanych ze Szczelinowaniem (Frakturingiem) – niezwykle szkodliwą, inwazyjną i toksyczną dla środowiska Technologią Wydobywania Gazu Łupkowego. Odwrotnie - określają je jako NIEPRAWDĘ i wymysl GAZPROMU.
Tym sposobem – Świadomie nas OSZUKUJĄ. Nie jest bowiem już dziś, na TYM etapie zaawansowania sprawy Polskiego Gazu Łupkowego - możliwa Niewiedza nt. Skażeń.
Może w takim razie – przynajmniej odpowiedzą na pytanie, uwaga:

Dlaczego Gas-Oil Koncerny (stosujące Frakturing) - OD SAMEGO POCZĄTKU - Przemysłowego Wydobycia Gazu Łupkowego
były w "ojczyźnie" Frakturingu - w USA - Z W O L N I O N E
z - Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (Safe Drinking Water Act)???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Wody (Clean Water Act) ???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Powietrza (Clean Air Act)???!!!
z - Narodowej Ustawy Środowiskowej (National Environmental Policy Act)???!!!
z - Ustawy o Wszechstronnych Środowiskowych Reakcjach, Odszkodowaniach i Zobowiązaniach (Comprehensive Environmental Response, Compensation, and Liability Act (CERCLA) ???!!!
z - Rejestru Uwalniania Zanieczyszczeń (Toxic Release Inventory ), w ramach Ustawy o Planowaniu Awaryjnym oraz Prawie Społeczeństwa do Informacji (Under the Emmergency Planning and Community Right – to – Know)???!!! http://www.earthworksaction.org/files/publications/PetroleumExemptions1c.pdfDlaczego owego WYŁĄCZENIA Frakturtingu spod amerykańskiego Prawa, przede wszystkim spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (SDWA)
- dokonał na samym początku swej kadencji - VicepRezydent USA - Dick Cheney ( "Chenney Loophole" - "Luka Prawna Cheney'a") a ZATWIERDZIŁ jeszcze dodatkowo owo WYŁĄCZENIE w 2005r sam Prezydent USA - Geroge W. Bush (Bush / Cheney Loophole) w Ustawie Energetycznej - zezwalając tym samym Gas-Koncernom na, uwaga: -

- "WPROWADZANIE - N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H SUBSTANCJI CHEMICZNYCH - B E Z P O Ś R E D N I O - I - W POBLIZE - WÓD GRUNTOWYCH (underground water)" ????!!!!!

Czy może dlatego, że obaj panowie : Bush i Cheney - są po prostu ludźmi gas-oil lobby?? (Bush należy do rodziny wielopokoleniowych nafciarzy) a p. Dick Cheney tuz przed objęciem VicePrezydentury – był….no kim???... kiiiim?...mógł być???? – tak! ha ha ha! – był

…. P r e z e s e m - Gas-Oil – g i g a n t a - H a l l i b u r t o n - Co m p a n y , który jest...uwaga!!! - WŁASCICIELEM PATENTU NA ...F R A K T U R I N G !!!

I zarabia (Halliburton) tak na samodzielnym wydobywaniu gazu łupkowego, jak i na uzyczaniu Patentu na Frakturing - innym Gas-koncernom ( z czego, jak czytamy w żródlach amerykańskich ma 1,5 mld USD rocznie)!!!

Być może się mylę i to aniołowie z nieba nakazały panom Cheney’owi i Bushowi być tak łaskawymi wobec Frakturingu , że uniemożliwili nawet BADALNOŚĆ wody pod kątem Skażeń – zezwalając gas-koncernom na trzymanie w tajemnicy składu Płuczki Frakturacyjnej, na pchanie w związku z tym do tej Płuczki – co tam chemikom koncernowym przyjdzie do głowy, ale za to U N I E M O Ż L I W I A J Ą C służbom wodnym Badanie Wody Pod Kątem Danej Substancji, Danej np.Trucizny, gdyz istnienie i nazwa owej substancji/trucizny w Płuczce jest chroniona Tajemnicą

Niestety, owo WYŁĄCZENIE Frakturingu (Szczelinowania) spod Kontroli Prawa trwa do dziś. Historia prób obalenia owego WYŁĄCZENIA – z a m k n i ę c i a (close) Luki Prawnej – Busha/Cheneya/ Halliburtona ( „Bush. Cheney Loophole”, lub „Halliburton Loophole”) – to kompromitujący amerykańską „demokrację” kontredans autentycznego społecznego protestu i badań Skażeń oraz pozorowanych działań Rządu i rządowej Agencji Ochrony Środowiska( EPA) która robi wszystko, by …NIC NIE ROBIĆ.
Symptomatyczne, wiele mówiące o Ameryce XXI w. jest owo słynne glosowanie w Kongresie w 2005r. – ZA lub PRZECIW „Bush’Cheney Loophole’. PRZECIW tej Loophole - Luce Prawnej( a więc ZA wreszcie objęciem Normalną Kontrolą - Gas-Oil koncernów stosujących Frakturing – Szczelinowanie), krótko mówią PRZECIW Gas-Oil lobby a ZA zdrowiem Amerykanów był Republikanin, partyjny Kolega Busha / Cheney’a, kandydat na Prezydenta w Wyborach Prezydenckich 2008r. – John McCain.
ZA „Luką Prawną Busha ‘ Cheney’a” (zwaną tez, przypomne , „Luką Prawną Halliburtona”), a więc ZA Bushem’Cheneyem, ZA interesem GasOil Lobby ( a w efekcie - PRZECIW zdrowiu milionow Amerykanów) był przeciwnik McCaina w owych Wyborach Prezydenckich w 2008r. – Demokrata . . . Barack Obama ( krótki zarys historii owej „ Bush /Cheney Loophole” – „Halliburton Loophole” – znajdziemy wbijając w Googlach: „GASLAND – DICK CHENEY POISONS YOUR DRINKING WATER TOO” lub, po prostu - http://www.politicususa.com/en/cheney-poison-water )

Wracając do samego Gazu Łupkowego:
Niech WSZYSCY , którzy optują za Wydobyciem gazu łupkowego w Polsce za pomocą Frakturingu-Szczelinowania (jedyna , jak na dziś, metoda) - odpowiedzą za każdym razem, gdy pchają nasz kraj w paszczę owych Gas-koncernów i w Piekło Skażeń - tylko na to jedno pytanie:
DLACZEGO Frakturing - Szczelinowanie (jako z resztą Jedyna technologia w amerykanskim przemyśle) choc tak Inwazyjne (fizycznie i chemicznie) - ZOSTAŁO OD POCZATKU PRZEMYSŁOWEGO WYDOBYCIA - W Y Ł Ą C Z O N E - spod KONTROLI PRAWA? - stając sie "lege artis" - NIEKONTROLOWALNE, NIEBADALNE a więc - a priori - całkowicie – N I E T Y K A L N E oraz - B E Z K A R N E ????!!

D L A C Z E G O ????!!!!!!!

DLACZEGO - Gaz-Lobbyści, Gaz-Biznesmeni, Gaz-Politycy O B A W I A J Ą - SIĘ - K O N T R O L I ????!!!!,

Dlaczego Najbardziej Mroczna Gałąź Amerykańskiej Gospodarki, Najczarniejsza Technologia – korzysta w USA ( jako jedyna!) z Prawniczej Czapki Niewidki ?

Powiecie: to USA a my jesteśmy w Polsce.
Szczelinowanie – Frakturing – pozostaje jednak TEN SAM.
Pozostaje tą samą Technologią – maksymalnie toksyczną, używającą do roztrzaskiwania w głębokich podziemnych skałach milionów litrów wody ( w jednym odwiercie), skażonej kilkoma setkami substancji chemicznych, w tym – wieloma – neuro-toksynami, kancerogenami, a w pluczce Pofrakturacyjnej - są metale ciężkie i substancje radioaktywne.
Lobby Gazowe i jego „eksperci”, prawie cała „klasa polityczna" – Gas-Politycy twierdza uporczywie, że NIE ISTNIEJA ŻADNE SKAŻENIA.
W odpowiedzi na to można – wskazać im lekturę ( w formacie PDF),Google:
OUR DRINKING WATER AT RISK
What EPA and the Oil And Gas
Industry Don’t Want Us to Know
About Hydraulic Fracturing
(NASZA WODA PITNA W ZAGROŻENIU! O CZYM – EPA* i Gas-Nafta Przemysł - wołałyby, byśmy NIE WIEDZIELI! na temat Szczelinowania - Frakturingu)
*EPA -Ag.Ochrony Środow, w USA, znana z... współpracy z Gas-Oil lobby ( na zlecenie swego pryncypała – Rządu USA).
70 str. czytania!!
70 str. informacji o Skażeniach, Zatruciach, kilku setkach substancji chemicznych stosowanych we Frakturingu (które to substancje są „śledzone” niczym w kryminale, gdyż firmy NIE PRZYZNAJĄ SIĘ do składu Płuczki Frakturacyjnej, zasłaniając się „Tajemnicą Handlową”) 70 str, wiedzy i opisów wielu, już zidentyfikowanych - Śmiertelnych Trucizn, sposobów migracji płynów w roztrzaskanych przez Frakturing warstwach geologicznych, 70 str. różnych enuncjacji nt. – awarii, nieszczelności, bądź specjalnie aranżowanych „awarii” by się pozbyć nadmiaru odpadów, o dzikich wylewkach Płuczki Pofrakturacyjnej – na pola, do rzek i miejskich cieków, co jest równoznaczne z Dożywotnim Zatruciem tychże środowisk (ziemi, rzek, jezior, wód gruntowych), o masowej praktyce wlewania w otwory wiertnicze – oleju napędowego i płynów ropopochodnych etc.


Sytuacja w Polsce - nie wróży „lepiej” niż w USA z nadwiślańskimi standardami demokracji i po prostu – stosunkiem naszych „elit” i decydentów do Prawdy, z przedmiotowym, instrumentalnym traktowaniem milionów obywateli – potencjalnych Ofiar – Niewyobrażalnych Doświadczeń na zdrowiu i życiu ludzi.

Wróży ( jeśli to możliwe) - gorzej.

Też i dlatego, że eksploatatorami będą - głównie Amerykanie, którzy, o ile jeszcze w USA - „wiercili u siebie”, to w Polsce będą się czuli już kompletnie jak w kolonialnym, obcym, nieznanym kraju i ich zachowania np., jeśli chodzi o dbanie o środowisko, będą zapewne jeszcze bardziej „beztroskie” i nieodpowiedzialne niż w USA .
W USA – udokumentowano multum awarii, niechlujstw i wręcz - celowych dzikich wylewek Płuczki Pofrakturacyjnej, w efekcie skutkujących Bezpowrotnym Skazeniem tysięcy hektarów ziemi, rzek, jezior, wód gruntowych--- http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Amerykanski-ekspert-wydobycie-gazu-lupkowego-powoduje-problemy-w-USA,wid,13867113,wiadomosc.html

Sprawę pogarsza Nowa Ustawa Geologiczno Górnicza, która nie daje ani obywatelom, ani władzom samorządowym , ani organom Ochrony Środowiska JAKICHKOLWIEK NARZĘDZI EGZEKWOWANIA OBIECANYCH STANDARDÓW, nie zabezpiecza JAKICHKOLWIEK SYSTEMOWYCH PROCEDUR ODSZKODOWAWCZYCH, zalecając ofiarom górniczych szkód i skażeń … wytaczanie Gas-Koncernom -…procesów cywilnych.
Ludzie, gminy stają się ofiarami „widzimi się” Gas-Koncernów, które moga dyktować dowolne, wygodne dla siebie warunki.
Reasumując: wyglada na to, że nasi Decydenci szykują nam prawdziwą, wrogą Polsce i Podstawowym Prawom Człowieka – bezwzględną Okupacje Obcych Koncernów (i Banków, które kredytuja Koncernom prace górnicze pod zastaw posiadanych złóż, a dzieki dziwnym „kontraktom” miedzy rządami Kaczyńskiego i Tuska - Obcy Kapitał posiadł polskie zloża lupkowe za…1% ich wartości). Szykuja nam Okupację, połączonaą z bezprecedensową katastrofa Ekologiczną :Nieodwracalnymi , Dożywotnimi Skażeniami naszej ziemi, wód powietrza. Czegos takiego jeszcze w polskiej historii, ponad tysiącletniej - jeszcze po prostu nie było!

O rozlicznych pułapkach zastawionych na właścicieli nieruchomości czytamy w polemice między Forum Organizacji Pozarządowych na rzecz Obrony Praw i Własności Narodu a Ministerstwem Środowiska. B ciekawy materiał gdzie strona społeczna „łapie” Ministerstwo na „mataczeniu” – tak w samej Ustawie, jak - w probach reinterpretowania jej. I „migania sie” od zarzutów. Jako żywo – staje przed Oczami amerykańska EPA (Agencja Ochrony Środiowska, która sprzeniewierza sie wlasnemu powołaniu, słuząc lobby przemysłowemu).
Należy tu podkreślić – znamienny fakt mianowania u nas , w Polsce - na Nowego Ministra Środowiska - energetyka, człowieka Przemysłu , Energetyki , co stwarza oczywisty konflikt interesów miedzy resortem, a orientacją i imponderabiliami jego Szefa . Mamy, niestety do czynienia z klasycznym postawieniem na czele Kurnika …Lisa. Bardzo Głodnego i mięsożernego Lisa. http://wolnemedia.net/ekologia/gaz-lupkowy/


Niestety, dotychczasowy przebieg Gaz-kampanii w Polsce świadczy o b. silnym , niezwykle zdeterminowanym ,JAK NIGDZIE NA ŚWIECIE, jednokierunkowym Parciu Na Wydobycie Gazu Łupkowego – BEZ JAKIEJKOLWIEK REFLEKSJI NAD KONSEKWENCJAMI OWEGO WYDOBYCIA.
Odwrotnie – obserwujemy propagandowy Terror Pro-Gazowy, CENZURĘ na jakiekolwiek wątpliwości i dyskusje.
Wszelkie kontrowersje zakrzyczane zostają ciagle powtarzaną, zapewne wypichconą przez Biura Promocji i socjotechników Wielkich Koncernów oraz ich ”polskich pomagierów,” znających historyczno - psychologiczne realia w Polsce - „śpiewką” o agentach Gazpromu.

Jednocześnie dokonywane są , po cichu – nad glowami właściciela, suwerena polskich bogactw naturalnych: – narodu polskiego – transkacje handlowe dotyczące właścicielstwa polskich złóz gazu lupkowego, w których interesy polskie sa całkowicie zarzucone, wrecz – dyskryminowane (dla Obcych – 99% zysków, dla Polaków –1% zyskow ze złóż „polskiego gazu łupkowego, jednoczesnie – 100% Skażeń ziemi, wód, powietrza, czyli zamach na podstawową kopalinę Wodę, zamach na Zdrowie i Życie Polaków) http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal


Znowu - jednoczesnie tworzone jest (najwyrażniej jako legislacyjny aneks do „kontraktów”) „Prawo Pro-Gaz- Geszefciarskie”, np. przeglosowana w kwietniu br., w/w Nowa Ustawa o Prawie Górniczym i Geologicznym ,które czyni z Polski N E O K O L O N I Ę – dla Obcych Międzynarodowych ( w większości – amerykańskich) Koncernów, jest jakby „czerwonym dywanem” ścielonym pod stopy owego Międzynarodowego Kapitału, który ma stać się, praktycznie ….Nowym Właścicielem Polski , nie tylko – zasobów mineralnych ale po prostu – ziemi, kraju, tysięcznych , milionowych WYWLASZCZONYCH NIERUCHOMOSCI- domów, pól, OJCOWIZN tysięcy , milionów Polaków, mających pecha – urodzić się i żyć na terenach „gazonośnych”, bedących obecnie obiektem zainteresowań Gaz-Koncernów, ( to wszystko - zgodnie z nowym „Prawem”, które - Prywatne Zyski Obcych Koncernów – postanowiło przedstawić Publiczności jako, uwaga, Wyższy Interes Publiczny!...) http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne/
„http://www.gazetapolska.pl/4925-ekologisci-nie-lubia-lupkow?page=1 - odp. Zbigniewa Tynenskiego, prezesa Zarządu Centrum Zrównoważonego Rozwoju
na artykuł gaz-lobbystki -p. Teresy Wójcik z Gazety Polskiej

Owa Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012r.
Historia zanotuje ów Dzień, jako Początek Wojny Polskojęzycznej Władzy z Narodem Polskim. Również, niestety, Polskojęzycznej…Prawicy, która, nie wiadomo dlaczego MILCZY JAK ZAKLĘTA n.t. Kontrowersji Gazu Łupkowego .
1 stycznia 2012r. bedzie (jesli Ustwa GG – nie zostanie zawetowana) zapamiętany przez pokolenia jako początek zmian w Polsce ( wywłaszczania, pozbawienie Polaków Podstawowych Praw Człowieka), które zazwyczaj są skutkiem Przegranej Wojny Militarnej.
W Polsce – odbylo się to Bez jednego Wystrzalu.
Okupacja będzie gorsza od ...wszystkich dotychczasowych, bo zmiany z Nią związane będą tym razem – n i e o d w r a c a l n e . D O Ż Y W O T N I E (Skażenie Wody)

W 2006 r. J.Kaczyński, wielki orędownik Gazu Łupkowego, w czasie swej rządowej wizyty w USA – spotyka się „ glównie z Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem ”(byłym Prezesem gas-oil -koncernu Halliburton). http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4851523.html)
Powiedzmy, że WTEDY – mógl jeszcze nie znać Prawdy o Kulisach Gazu Łupkowego, ale DZIŚ?
O Tusku . . . szkoda gadać, kiedys historia wyjaśni, dalczego MUSIAL - ODDAĆ - USA – polski gaz łupkowy ( za 1% wartości) - http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

Amerykańscy Gaz- geszefciarze, którym zaczyna się palić grunt "pod wiertałmi" – poszukują nowych, dogodnych terenów na wcisnięcie nieświadomym tubylcom - piekła toksycznej technologii Frakturingu. Muszą tylko znależć miejsca, państwa ze Skorumpowaną Władzą, która sprzeda i wyda własny kraj - ziemię, zasoby wody , zdrowie ludzi, zwierząt, upraw, hodowli - na pastwę prywatnych zysków Obcych Koncernów (przy prawie zerowym zysku własnego państwa!) i przede wszystkim na piekło Dożywotniego Skażenia.”

Dobrze jest znać Pocżątki Ery Gazu Łupkowego w jego "ojczyźnie" - USA. Dobrze wiedzieć, z jakich żródeł płynie "ten miód", co ma wpłynąć teraz do Polski, do polskiego prawa, ustawodawstwa a w koncu do naszych domów i...tkanek.

Polscy gaz-lobbyści, ci tam rózni gaz-geolodzy, gaz-politycy, gaz-posłowie i gaz-eurodeputowani, zaprzeczając Skażeniom, marzą jednak, jak słyszymy, ha ha – o "nowoczesnych", wzorowanych na amerykanskich doświadczeniach - "regulacjach środowiskowych".
Np. europoseł Konrad Szymański na pytanie o Wode , raczył odpowiedzieć: „Woda? – nie ma problemu! To tylko kwestia odpowiewdnich regulacji!...”
Czy mamy przez to rozumieć, że jeśli Woda Pitna nie odpowiada Normom Czystości, to tym gorzej dla... Norm? I trzeba tylko „uregulować” Normy, by Woda (np. Skazona) – okazała sie już „zgodna z Normami”? I - kłopot z głowy?
Nowy minister Środowiska, Marcin Korolec, poszedł jeszcze dalej i powiedział definitywnie, że „nie ma Skażeń przy frakturingu/szczelinowaniu”. Czyżby p. minister, jako - przypomnijmy - świeżo wyrwany ze swego naturalnego do tej pory środowiska, tzn z : Energetyki , Przemysłu i Gospodarki (brawo, Tusk!- Twe intencje, jak zawsze, są samą szlachetnością i wierną służbą Polsce!) - miał juz w głowie zainplantowane te wszystkie amerykańskie Luki Prawne i Wyłączenia Szczelinowania spod jakiejkolwiek kontroli Prawa i na tej bazie – w i e - prekognicyjnie (proroczo), że żadne Skażenia ziemi wody, powietrza – NIGDY NIE ZOSTANĄ W POLSCE – Z A N O T O W A N E ? A czego nie ma na piśmie i ”z pieczątką urzędu” – to TEGO NIE MA?!!!
Czy my zyjemy w jakimś Matrixie ...no iście trockistowskim? W dodatku „Made in USA”?
Taaa, rzeczywiście tubylcze gaz-chłopczyki, gaz- d...POdajki i gaz-PISdewoci szybko uczą sie od swych starszych kolegów z USA.
A wszystko przez zniewalający czar i wdzięk tego niesamowitego Gazu Łapówko...o pardon! ...Łupkowego!...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!