niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Nie grało w papierach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2005, 22:13
Autor: (lew)

O poświadczenie nieprawdy w dokumentach, złożenie fałszywego oświadczenia majątkowego i ukrywanie dokumentów oskarżyła hrubieszowska prokuratura wójta Doł-hobyczowa. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności. Stanisław Barchacki nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych czynów.

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie zajęła się wójtem po kontroli NIK, którą przeprowadzono w Urzędzie Gminy rok temu. Kontrolerzy ujawnili wówczas, że w celu uzyskania subwencji, gospodarz gminy przekazał w grudniu 2003 r. do lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych nieprawdziwe faktury i protokoły odbioru zadań inwestycyjnych na ok. 500 tys. zł. Wynikało z nich, że prace przy modernizacji i przebudowie stacji wodociągowej wraz z budową sieci wodociągowej w Gołębiu oraz budowie oczyszczalni ścieków w Setnikach są zaawansowane. W rzeczywistości było zupełnie inaczej. Poświadczenia nieprawdy w dokumentach – według prokuratury – gospodarz gminy dokonał wspólnie z trzema innymi osobami.
Prokuratura oskarżyła wójta również o to, że nie przekazywał do księgowości niektórych dokumentów i faktur, przez co doprowadził do niebieżącego i nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie Stanisław Barchacki będzie odpowiadał także za złożenie w 2003 r. fałszywego oświadczenia majątkowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!