sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Nie rolnik, tylko prezydent. Zamoyski zachował stanowisko (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2014, 18:30

Ma gospodarstwo, ale go nie prowadzi - tak uznał wojewoda lubelski i właśnie to uratowało Marcina Zamoyskiego od utraty stanowiska prezydenta Zamościa.

- Po przeprowadzeniu dogłębnej analizy, skupiając się wyłącznie na aspekcie prawnym, stwierdziłem, że brak jest dostatecznych podstaw do wszczęcia procedury wydania zarządzenia zastępczego stwierdzającego wygaśnięcie mandatu prezydenta miasta Zamość Marcina Zamoyskiego - poinformował w poniedziałek Wojciech Wilk, wojewoda lubelski. Chodzi o gospodarstwo rolne, które Marcin Zamoyski posiada wraz z żoną. To 462 ha, a osoby pełniące funkcje publiczne mogą mieć tylko do 300 ha. Centralne Biuro Antykorupcyjne, które kontrolowało oświadczenia majątkowe prezydenta uznało, że takie gospodarstwo należy traktować jako zwykłą firmę, a samorządowcowi nie można prowadzić działalności gospodarczej. Dlatego w czerwcu ubiegłego roku CBA napisało do Rady Miasta Zamość, aby wygasiła mandat prezydenta. Radni nie zajęli się tematem, dlatego CBA w lipcu 2013 zwróciło się do wojewody, aby wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaśnięcia mandatu. - Sam fakt posiadania gospodarstwa rolnego o powierzchni powyżej 300 hektarów, który w tej sprawie jest bezsporny, nie przesądza o naruszeniu prawa - tłumaczy Cezary Widomski, zastępca dyr. Wydziału Prawnego Nadzoru i Kontroli UW w Lublinie.

Jak powiedział Wojciech Wilk, w trakcie postępowania Urząd Wojewódzki otrzymał dowody świadczące, że Marcin Zamoyski faktycznie nie prowadził gospodarstwa i że od początku 2003 roku było ono osobiście zarządzane przez jego żonę Aleksandrę Zamoyską. - Od samego początku sprawy oświadczałem, że nie prowadzę gospodarstwa. Nie da się łączyć tych dwóch rzeczy, jeśli chce się je robić dobrze - komentuje Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. - Nie wiem dlaczego wyjaśnianie sprawy trwało tak długo, ale nie miało to wpływu na pełnienie przez mnie funkcji prezydenta - dodaje. Wojewoda Wilk tłumaczy, że cała procedura zajęła tyle czasu, bo po raz pierwszy urząd zajmował się tak skomplikowaną sprawą. O dodatkowe wyjaśnienia w trakcie postępowania były proszone CBA i sam prezydent. Opinię wydawało także Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Decyzja wojewody w sprawie mandatu prezydenta Zamościa jest ostateczna.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Nikola
zul
VALDEE
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Nikola
Nikola (24 kwietnia 2014 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jak rozwija się Zamość jest najlepszym dowodem na to ,że Prezydentem Zamościa jest właściwa osoba. Nie dobra materialne powinny decydować o tym czy ktoś może pełnić funkcje czy to samorządowe czy też państwowe. No bo czym różni się właściciel 299 ha od tego który ma 301 ha. Natomiast zaangażowanie w realizacji założonych celów, stosunek do petentów i ich problemów to są wartości, które powinny predysponować ludzi do piastowania odpowiedzialnych stanowisk. Panie Prezydencie życzę Panu aby mógł Pan spokojnie realizować plany związane z pięknym miastem, którego jest Pan Prezydentem.

nie piernicz głupot !

od obsługiwania petentów ( klientów jak mówią normy ISO , obowiązujące powszechnie w urzędach ) są zwykłe urzędniki, a nie prezydent !

Rozwiń
zul
zul (23 kwietnia 2014 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Argument to nazwisko.Wystarczy?

Rozwiń
VALDEE
VALDEE (22 kwietnia 2014 o 02:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No i jakos nie macie argumentow odnosnie pozytywnych sukcesow pana prezydenta.Negatywy zostaly wymienione.

Rozwiń
VALDEE
VALDEE (17 kwietnia 2014 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hm, posiadanie i prowadzenie to dwa rozne slowa.No dobrze.W takim razie jesli te 400 ha leza ugorem to karygodne.W tym przypadku chodzi o fikcyjna seperacje malzenstwa panstwa Zamoyskich.To jest moje, ale dochod nalezy do zony I ja z tym nie mam nic wspolnego.Smiechu warte.Najlepiej byloby podzielic ha na liczbe czlonkow rodziny Zamoyskich.Pomijajac wszystko, co ten pan zrobil dobrego dla mieszkancow miasta.W komentarzach przewijaja sie odpowiedzi dobry gospodarz.KONKRETY PROSZE!PROSZE O KONKRETY!!!!!!!Bo negatywne skutki jego rzadow zostaly wymienione.

Rozwiń
Henio
Henio (17 kwietnia 2014 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tu nie ma niczego do interpretowania. Wystarczy umieć czytać, żeby rozróżnić słowa "posiadanie" i "prowadzenie".

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!