poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

(Nie)wąska inwestycja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2006, 20:00

Narzekają na zwężenie projektowanej drogi i wjazdów na posesje oraz likwidację zatok, na których do tej pory można było parkować samochody. Inwestor wsłuchuje się w głosy mieszkańców i przedsiębiorców z ulicy Kolejowej. Pomoże, choć wszystkim nie dogodzi.

Ponad 1800-metrowy odcinek drogi, łączący ul. Zamojską z Wyzwolenia, a więc ulice Stanisława Basaja i Kolejowa, jest od ub. roku drogą krajową. Dlatego lubelski oddział Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postanowił ją gruntownie przebudować. Inwestycja, która powinna być gotowa na jesieni, będzie kosztować ponad 9 mln zł. To będzie mała obwodnica Hrubieszowa. Tędy auta będą sunąć do przejścia granicznego z Ukrainą.
Nie wszyscy się cieszą. – Nie dość, że ciężko będzie wjechać na posesje, to na dodatek klienci nie będą mieli gdzie się zatrzymać – podnosi radny Józef Pilarczyk, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 Podgórze, który w imieniu mieszkańców i przedsiębiorców przekazał wniosek na ręce burmistrza Hrubieszowa. – Przystępując do projektowania przebudowy ulic nikt nie przeprowadził konsultacji – dodaje radny Jan Buczak.
– U nas wjazd został zwężony o jakieś 4 metry – dodaje radny Zbigniew Lebiedowicz, który ma sklep wielobranżowy przy ul. Zamojskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Basaja. – Nie wiem, jak teraz samochody ciężarowe będą stąd wyjeżdżać.
Co na to inwestor?
– Dokładnie analizujemy każdy wniosek, który do nas trafia – zapewnia Mariusz Kawa, zastępca dyrektora oddziału DDKiA w Lublinie. – Nie chcielibyśmy prowadzić inwestycji wbrew woli mieszkańców, ale niektórych przepisów musimy bezwzględnie przestrzegać.
Chodzi m.in. o poprawę standardów bezpieczeństwa.
– Droga nie służy do parkowania, ale do ruchu – mówi Kawa. – Na pewno nie stworzymy obustronnych pasów parkingowych przy ul. Kolejowej. Musimy poszukać innych rozwiązań, by w newralgicznych punktach takie miejsca powstały.
Jest tajemnicą poliszynela, że możliwości finansowe inwestora też są ograniczone. Wicedyrektor Kawa wskazuje, że zainteresowani również powinni zadbać o parkingi na terenie swoich placówek. – Nie ma na to miejsca – rozkłada ręce Ryszard Ryczko, właściciel sklepu i ciastkarni mieszczących się przy ul. Kolejowej. – Jak klient nie będzie miał gdzie zostawić samochodu, to przestanie tu przyjeżdżać, a my będziemy musieli zamknąć sklepy.
Dlaczego dyrekcja nie przeprowadziła konsultacji?
– Nie mamy takiego obowiązku, a poza tym projekt przebudowy drogi był uzgadniany z władzami miasta – powiedział nam Mariusz Kawa.
Jak się nam udało ustalić, w przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie przedsiębiorców i mieszkańców w hrubieszowskim magistracie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!