niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Niemcy z wizytą u zamojskich policjantów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2010, 14:02
Autor: (ak)

Niemieccy policjanci wiedzą już, na jakich zasadach pracują ich zamojscy koledzy po fachu. Poznali ich wyposażenie, a nawet popróbowali swoich sił na zamojskiej strzelnicy. Wszystko to w ramach wizyty, jaką ostatnio złożyli w Zamościu.

Zamość i niemieckie miasto Schwaebisch Hall są partnerami od 20 lat. W tym czasie współpraca zawiązywała się w wielu dziedzinach, między wieloma bliźniaczymi instytucjami w obu ośrodkach.

Efektem tego partnerstwa jest również niedawna wizyta gości z Niemiec w zamojskiej Komendzie Miejskiej Policji.

Złożyli ją Gunter Freisleben, szef Dyrekcji Policji w Schwaebisch Hall oraz Jurgen Merwald odpowiadajacy za pracę policjantów ruchu drogowego a jednocześnie szef IPA regionu Schwaebisch Hall.

– Goście mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem funkcjonariuszy zamojskiej komendy. Z dużym zainteresowaniem obserwowali możliwości będącego na wyposażeniu techników kryminalistyki zamojskiej komendy urządzenia Quick Map 3D, służącego do dwu i trójwymiarowej wizualizacji śladów na miejscu zdarzenia – opowiada Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. – Wzięli także udział w treningu strzeleckim.

Spotkanie było też okazją do rozmów na temat udziału zamojskich policjantów w projekcie pod nazwą Landestag 2010 – "Dzień Bezpieczeństwa Drogowego 2010 - Tu albo tam - bezpiecznie w drodze”, którego głównymi organizatorami są niemieccy funkcjonariusze z Dyrekcji Okręgowej Policji Schwaebisch Hall.

– Głównym celem tego projektu jest porównanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze działania jednostek policji z wyżej wymienionych miast, jak również wymiana doświadczeń w tym zakresie w celu zminimalizowania ilości wypadków oraz ich skutków w postaci ofiar śmiertelnych i rannych – wyjaśnia Joanna Kopeć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!