Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 marca 2016 r.
19:49

Nocny protest parafian w Radecznicy: Zostawcie nam ojca!

Autor: Zdjęcie autora ask
0 11 A A

Około 300 mieszkańców Radecznicy i okolicznych wsi protestowało do północy w piątek pod Bazyliką Objawień św. Antoniego przeciwko planom przeniesienia do innej parafii wikarego, ojca Zenona. Wierni zapowiadają, że to nie koniec akcji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie wiem, skąd ludzie dowiedzieli się, że chcą nam ojca zabrać. Jestem codziennie w kościele i nigdy nic na ten temat nie ogłaszano z ambony, ale ludzie skądś się dowiedzieli – mówi jedna z mieszkanek Radecznicy.

Informacja pojawiła się w czwartek. W piątek wieczorem duża grupa wiernych zebrała się pod bazyliką czekając na komunikat zakonników. – Nikt do nas nie wyszedł, więc o północy poszliśmy do domów, ale jeszcze pójdziemy protestować – mówi inna mieszkanka wsi.

– Ojciec Zenon jest najlepszy ze wszystkich. To on doprowadził do tych wszystkich remontów i dzięki niemu nasza parafia wygląda pięknie i ściąga wiernych nie tylko z najbliższej okolicy – podkreśla kolejny z protestujących. – Ojciec Zenon jest doskonałym gospodarzem. Nie traktuje Bazyliki tak, jakby był tu dany na chwilę i myślał tylko jak najwięcej uszczknąć dla siebie. On tu się czuje jak gospodarz tego miejsca i troszczy się o nie najlepiej jak potrafi. Dużo mu zawdzięczamy. Chcielibyśmy, żeby zostawiono nam go tutaj do zakończenia tych wszystkich prac. Niech nam go nie zabierają. Ma tu jeszcze dużo do zrobienia.

– On potrafi sobie zjednać wszystkich ludzi. Starych i młodych. Tych wierzących i niepraktykujących – mówi sprzedawczyni w jednym ze sklepów w Radecznicy. – I w Radio Maryja go puszczają. I jak tu kogoś takiego oddać?

Mieszkańcy Radecznicy podkreślają, że protestu nie skończyli. Na noże iść jednak nie chcą. Zamierzają prosić jednak władze zakonu o pozostawienie „ich ojca” na miejscu.

Sam ojciec Zenon sprawy swojego przeniesienia komentować nie chce. – Nie wypowiadam się na ten temat. W tej sprawie potrzeba jak najmniej szumu medialnego i dla mnie, i dla was. Szczęść Boże – ucina.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 21:50
Znaczy się został odwołany z funkcji wikarego ekonoma jak ktoś nie wie miał pod sobą kasę klasztoru.Moje pytanie dlaczego został odwołany, co nabroił kasę sprzeniewierzył, a może coś innego ale to musiało być coś dużego za pierdółki nie pozbawiają stanowiska
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:20

Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie to święty od zguby może spowoduje że się nanowo odnajdziecie.
Jacek

a ,ja ci proponuje pisać stosując znaki interpunkcyjne,oraz sprawdzić ,czy to ma sens ,analfabeto-gimbusie

a ,ja ci proponuje pisać stosując znaki interpunkcyjne,oraz sprawdzić ,czy to ma sens ,analfabeto-gimbusie

rozwiń
Avatar
Jacek / 22 marca 2016 o 07:51
Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie to święty od zguby może spowoduje że się nanowo odnajdziecie.
Jacek
Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie... rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 21 marca 2016 o 21:02

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA DOLA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEKz dn. 20.III.2016 r. w artyKULe: Papież Franciszek: Kiedyś nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za upokarzanego Jezusa, dziś za uchodźcówoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 20.III.2016 r. w artyKULe: 1} Dzienniki pełne, klasy puste. Kolejni świadkowie mówią o handlu świadectwami w szkole”; 2}Nocny protest parafian w Radecznicy: Zostawcie nam ojca!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „FAKT” z dn. 19.III.2016 r. w artyKULe: 1} Tak wyglądało Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli”; 2}Jestem księdzem od zwierzątoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA DOLA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a... rozwiń

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 16:17
Zesrać się nie musieliśmy wystarczyło zjednoczenie i dialog z prowincjałem. Ojciec Zenon został i bardzo się cieszymy z tego powodu :)
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 09:50

to co on aż 300 parafianek zeżnął? a jeszvcze ich dzieci też?

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 09:17
Temat nieaktualny . Ojciec pozostał w Radecznicy . Decyzja zapadła jeszcze 18 marca , po dialogu z władzami Zakonu .
Avatar
zdzicho spod sklepu / 21 marca 2016 o 07:20

Mogą się nawet i zesrac. Jeżeli biskup zarządził ze księdza przenoszą, to przeniosą i tyle. Tu jest jak w wojsku i tłuszcza nie ma nic do gadania.

roma locuta....................... za dobry był,  u nas liczy się tylko przeciętniak wyrobnik, a jak się wychyliz szeregu to kopa w d..............................

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 06:12
A w Tereszpolu też jest Kościół do remontu.
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 23:11
Mogą się nawet i zesrac. Jeżeli biskup zarządził ze księdza przenoszą, to przeniosą i tyle. Tu jest jak w wojsku i tłuszcza nie ma nic do gadania.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 21:50
Znaczy się został odwołany z funkcji wikarego ekonoma jak ktoś nie wie miał pod sobą kasę klasztoru.Moje pytanie dlaczego został odwołany, co nabroił kasę sprzeniewierzył, a może coś innego ale to musiało być coś dużego za pierdółki nie pozbawiają stanowiska
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:20

Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie to święty od zguby może spowoduje że się nanowo odnajdziecie.
Jacek

a ,ja ci proponuje pisać stosując znaki interpunkcyjne,oraz sprawdzić ,czy to ma sens ,analfabeto-gimbusie

a ,ja ci proponuje pisać stosując znaki interpunkcyjne,oraz sprawdzić ,czy to ma sens ,analfabeto-gimbusie

rozwiń
Avatar
Jacek / 22 marca 2016 o 07:51
Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie to święty od zguby może spowoduje że się nanowo odnajdziecie.
Jacek
Czytając co niektóre komentarze widać ile kościół ma jeszcze do zrobienia brak odwagi aby się podpisać pod tym co się napisało świadczy tylko o tym że się wstydzą tego co piszą . Próba wzbudzenia nienawiści oraz obrzydliwe opluwanie o.Zenona oraz ludzi którzy potrafili się zjednoczyć i pokazać swoje niezadowolenie w bardzo spokojny i pełen kunsztu sposób świadczy o duży strachu przed Kościołem . Wy się Boga nie bójcie . Bójcie się samych siebie!!! Bo sami sobie robicie krzywdę. A i proponuj odwiedzić to św. Antoniego nie zostawia w potrzebie... rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 21 marca 2016 o 21:02

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA DOLA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEKz dn. 20.III.2016 r. w artyKULe: Papież Franciszek: Kiedyś nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za upokarzanego Jezusa, dziś za uchodźcówoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 20.III.2016 r. w artyKULe: 1} Dzienniki pełne, klasy puste. Kolejni świadkowie mówią o handlu świadectwami w szkole”; 2}Nocny protest parafian w Radecznicy: Zostawcie nam ojca!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „FAKT” z dn. 19.III.2016 r. w artyKULe: 1} Tak wyglądało Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli”; 2}Jestem księdzem od zwierzątoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA DOLA (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a... rozwiń

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 16:17
Zesrać się nie musieliśmy wystarczyło zjednoczenie i dialog z prowincjałem. Ojciec Zenon został i bardzo się cieszymy z tego powodu :)
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 09:50

to co on aż 300 parafianek zeżnął? a jeszvcze ich dzieci też?

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 09:17
Temat nieaktualny . Ojciec pozostał w Radecznicy . Decyzja zapadła jeszcze 18 marca , po dialogu z władzami Zakonu .
Avatar
zdzicho spod sklepu / 21 marca 2016 o 07:20

Mogą się nawet i zesrac. Jeżeli biskup zarządził ze księdza przenoszą, to przeniosą i tyle. Tu jest jak w wojsku i tłuszcza nie ma nic do gadania.

roma locuta....................... za dobry był,  u nas liczy się tylko przeciętniak wyrobnik, a jak się wychyliz szeregu to kopa w d..............................

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 06:12
A w Tereszpolu też jest Kościół do remontu.
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 23:11
Mogą się nawet i zesrac. Jeżeli biskup zarządził ze księdza przenoszą, to przeniosą i tyle. Tu jest jak w wojsku i tłuszcza nie ma nic do gadania.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra