Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 grudnia 2014 r.
12:30
Edytuj ten wpis

Nowy prezydent Zamościa: "Miasto to nie tylko zabytki"

73 9 A A

- Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha - planuje nowy prezydent Zamościa. Rozmowa z Andrzejem Wnukiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Pokonać Zamoyskiego w Zamościu to prawdziwy sukces. Jak pan myśli, co zdecydowało o pana zwycięstwie w wyborach? - O zwycięstwie nad tak poważnym przeciwnikiem jakim jest Marcin Zamoyski, zadecydowała głównie chęć zmian. Ludzie byli już zmęczeni poprzednią ekipą; propagandą sukcesu i otwieraniem kolejnych zabytków, a z drugiej strony brakiem pracy, inwestycji na osiedlach. • Nie boi się pan, że po tylu latach komuś, kto nie nazywa się Zamoyski może być trudno rządzić Zamościem? - Absolutnie nie mam takich obaw. Wprawdzie Rada Miasta sama określa się jako opozycyjna, ale myślę, że to kwestia czasu, kiedy radni rozpoczną konstruktywną współpracę z prezydentem wokół zbieżnego programu, czyli stymulacji rynku pracy czy inwestycji. Już pierwsze sygnały z moich kontaktów wskazują, że będzie możliwa bardzo dobra współpraca. Zresztą, nie wyobrażałem sobie, aby mogło być inaczej. • Polityczny układ sił w nowej radzie nie jest dla pana korzystny. - Miasto to nie polityka. Ja nie jestem członkiem żadnego ugrupowania i mimo, że poparło mnie w wyborach Prawo i Sprawiedliwość, będę współpracował zarówno z radnymi z PiS jak i ze środka czy lewej strony sali. Radni przecież zostali wybrani po to, aby pracować dla dobra miasta. Rada to nie sejm, aby politykować. • Już po wyborze w swoich pierwszych oficjalnych wypowiedziach zapowiedział pan audyt w Urzędzie Miasta, a także zmiany na niektórych stanowiskach. Zapachniało czystką… - Czystki w dosłownym znaczeniu nie będzie, choć kilka czy kilkanaście osób, które nie wypełniają dobrze swoich obowiązków, może się obawiać. Jak w każdej dobrze zarządzanej firmie szef ma prawo do oceny pracowników i przeprowadzenia zmian. W tym sensie chyba nikt nie ma wątpliwości, że zmiany są konieczne. Natomiast dobrzy pracownicy, a jest ich w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych wielu, nie mają się czego obawiać. Mogą się spodziewać awansów. • W kampanii wyborczej obiecał pan nowe miejsca pracy, niższe ceny usług świadczonych przez miejskie spółki, remonty dróg i budowę centrum letnich sportów wodnych. Zwracał pan uwagę, że Zamość to nie tylko zabytki, ale także osiedla, których mieszkańcy też mają określone potrzeby - Będziemy ciężko pracować, aby wszystkie obietnice spełnić. Najtrudniej będzie o nowe miejsca pracy, ale mamy plan, jak rozmawiać z inwestorami, jak tworzyć tu dobre warunki do inwestowania czy do zatrudniania pracowników. Staże, miejsca pracy, centrum coworkingu, inkubator przedsiębiorczości - to wszystko chcę zrobić jak najszybciej. Musimy nadrabiać stracony czas. Natomiast co do inwestycji w osiedla - już w nowym budżecie będę szukał środków na ten cel. Pewne obietnice mojego poprzednika się nie potwierdziły - zalew miejski nie dostanie dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Rozmawiałem już z marszałkiem Sosnowskim o możliwości wykorzystania innych ścieżek dofinansowania tej inwestycji. • Co z dorobku swojego poprzednika docenia pan najbardziej? - Stare Miasto mamy przepiękne, ale musimy tchnąć w nie ducha. Planuję powołać w konkursie menadżera Starego Miasta, który zadba o wynajem powierzchni handlowych, animację kulturalną i handlową czy budowę parkingów. Będziemy się starali mocniej promować miasto i ściągnąć tu dwa razy więcej turystów, niż obecne 200 tysięcy.

Wygrał o włos

Andrzej Wnuk - przedsiębiorca, wydawca lokalnej prasy. Nie należy do żadnej partii politycznej. We wtorek został zaprzysiężony na prezydenta Zamościa. W pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrał Marcin Zamoyski (43,46 proc.), potomek rodu założycieli miasta. Zamoyski rządził miastem od 2002 r. Poprzednie wybory wygrywał w pierwszej turze. W 2010 r. zdobył 60,76 proc. głosów, a cztery lata wcześniej 60,22 proc. głosów. 30 listopada, w drugiej turze, Andrzej Wnuk zdobył 9451 głosów (50,35 proc.), a Marcin Zamoyski - 9318 głosów (49,65 proc.).

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 o 05:17

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 o 20:29

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 o 18:03

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 o 13:06

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 o 06:37

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 o 18:57

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 o 17:38

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 o 14:24

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 o 13:45

ciekawe jak to będzie teraz

Avatar
BVG / 2 stycznia 2015 o 05:17

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

Za to zaufaniem darzysz Marcina zamoyskiego.Jesli napiszesz prawde gdzie pracujesz, to wszystko sie wyda.He, he, he.

rozwiń
Avatar
rodowity Zamościanin / 1 stycznia 2015 o 20:29

Jakoś nie mam zaufania do tego Pana Prezydenta.   By zarządzać tak wspaniałym miastem ,to trzeba je właśnie kochać jak własne dziecko, a nie tylko liczyć na profity z zajmowanej funkcji.....

Plany pana Wnuka brzmią jak frazesy, nie widać w nich żadnej spójnej koncepcji, bo to jedynie tylko lista życzeń nie poparta jakąkolwiek koncepcją

Avatar
odp / 12 grudnia 2014 o 18:03

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Wiekszosc urzedasow w Zamosciu do wymiany na prawdziwych, rzetelnych urzednikow.Urzedasow nie potrzeba, potrzeba ludzi ktorzy potrafia cos zrobic, energicznych, a nie odsylac  z kwitkiem, albo od ajfasza do kajfasza i czekac na dzien wyplaty.

Avatar
delta / 12 grudnia 2014 o 13:06

zamiast pastiwić się na "urzędasach" pastwcie się lepiej na Sejmie i Radzie Ministrów która tworzy biuriokrację . zostawcie ludzi którzy pracują w pocie czoła za marne grosze. głupie gadanie

Avatar
Maciek z Polnej / 12 grudnia 2014 o 06:37

W urzedach nie ma jednej osoby, ktora potrafilaby przyjac interesanta z usmiechem na twarzy....Andrzeju oni wszyscy wydaja sie pracowac za kare! Zapytaj ich czy maja chec odejsc a nie wiedza jak to uczynic a pozniej im ewentualnie pozwol :) Jesli będą osoby deklarujące że chcą zostać na miejscu to nakaż im zachowywania się odpowiednio do zajmowanego stanowiska! Nie moga miec mord jak konie wyciągnięte do samej ziemi! Wszystkie ich problemy niech zostawiaja w domu a mieszkańcom będzie się fajnie chodziło załatwic cokolwiek w urzedach ;)

Avatar
mieszkanka / 11 grudnia 2014 o 18:57

Cieszy mnie wybór młodego, chętnego do działania człowieka. Powodzenia Panie Prezydencie! Myślę, że Zamość się nie zawali bez rządów pana Zamojskiego. 

Avatar
P.C. / 10 grudnia 2014 o 17:38

Jestem zamoscianinem na emigracji.Panie prezydencie! Bardzo bym prosil, zeby pan przyjrzal sie urzednikom zamojskim.Dlaczego wiekszosc urzednikow to-odwaze sie nazwacrolnicy i to dziwne z okolic Szczebrzeszyna- ktorzy dojezdzaja do miasta do pracy w urzedach! Cos tu nie gra.Wiem, bo czesto jestem w kraju.Ponadto jest wielu przyspawanych do krzesel z okresu jeszcze PRL.Znam nazwiska, ale nie chce ujawniac!

Avatar
p-d-p / 10 grudnia 2014 o 14:24

dobrze że już nie Zamojski

Avatar
arek / 10 grudnia 2014 o 13:45

ciekawe jak to będzie teraz

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!