Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 listopada 2014 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Obiecują, że zatrudnią 1200 osób. Kto? To tajemnica

14 12 A A

Ponad tysiąc miejsc pracy obiecał w piątek zamościanom przedstawiciel szwajcarskiego konsorcjum. Co mają robić ci ludzie? Nie wiadomo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas zwołanej w piątek w zamojskim Ratuszu konferencji prasowej Janusz Piotr Zienkiewicz ze szwajcarskiego konsorcjum z branży rolnej poinformował o zamiarze wybudowania na terenie Podstrefy Zamość Specjalnej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK” Mielec nowego zakładu. Docelowo w rachubę ma wchodzić ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy.

- Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zakładu przetwórstwa rolnego planujemy złożyć do połowy 2015 roku - powiedział Zienkiewicz. - Prace budowlane potrwają 36 miesięcy.

Na pytania, co dokładnie zakład będzie przetwarzał Zienkiewicz udzielał wymijających odpowiedzi zasłaniając się tajemnicą handlową. Nie zdradził także nazwy inwestora. Stwierdził, że przyjdzie na to czas z chwilą wystąpienia o pozwolenie na budowę.
Według podanych w piątek informacji konsorcjum zamierza kupić na terenie zamojskiej podstrefy kilkunastohektarową działkę. W pierwszym etapie działalności zakładu pracę ma znaleźć około 500 osób. Z czasem liczba stanowisk może urosnąć do 1,2 tys. Docelowo praca ma być zorganizowana na trzy zmiany.

- Ma to być obiekt tyle funkcjonalny, co nowoczesny - powiedział architekt Igor Skrzyński. - Jednocześnie ten obiekt ma się korzystnie wpisywać w miejską przestrzeń Zamościa.

Podstrefa Zamość została utworzona w 2009 roku jako część Specjalnej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK” Mielec. To ponad 50 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w dwóch kompleksach działek - Starowiejska i Szczebrzeska. Po kilku latach funkcjonowania podstrefy do zagospodarowania pozostało około 40 ha przy kompleksie Szczebrzeska.

Do tej pory w granicach podstrefy miasto wydało już pięć pozwoleń na działalność gospodarczą. Rozpoczęły ją już spółki Dachpol oraz PET - Biomasa Energia Wschód. Swoją halę buduje tam też Zakład Produkcyjno-Handlowy Siatex. Wartość dotychczasowych inwestycji w zamojskiej podstrefie sięga już 30 mln zł.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 28 listopada 2014 o 09:31

Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie bo ludzie pujda po rozum do głowy ze biznesmeni wykupuja za nasze pieniądze nieruchomości jeżdżą po wakacjach a tobie nie dozuci można pisać opisać na tych i innych nie pracujcie za te pieniądze ludzie opamietajcie się

Dlatego 13 grudnia należ rozliczyć tych komuchów i złodziei !!  za wybory także.

Dlatego 13 grudnia należ rozliczyć tych komuchów i złodziei !!  za wybory także.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 09:17
Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie bo ludzie pujda po rozum do głowy ze biznesmeni wykupuja za nasze pieniądze nieruchomości jeżdżą po wakacjach a tobie nie dozuci można pisać opisać na tych i innych nie pracujcie za te pieniądze ludzie opamietajcie się
Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie b... rozwiń
Avatar
rysiek / 23 listopada 2014 o 13:29

Co mają robić ludzie ? Zapier***ać !!! za 1200 zł

Za 1200 to tylko frajerstwo pracuje,jak nawet można ? gdzie takich idiotów jeszcze w tych czasach znależć ???

Avatar
doradca głupków. / 23 listopada 2014 o 13:24

To nie zapier***aj fajansiarzu tylko siedź na zasiłku za moje podatki .....

Przez takich idiotów i tępych buców właśnie  jak ty złodzieje i komuniści myślą że da się pracować i wyżyć w tym kraju,gdyby nie było chętnych do pracy za 12000 to w krótkim czasie oferowali by 1500 a i 2000, tylko że  takie tępe  jełopy jak ty sami się poniżają i nie umieją się dobrze sprzedać,ostatni idioci.  Głupi jak Polak !!!  wiesz dla czego ? i wiesz co to jest murzyńskość o której śpiewał Sikorski ?

Przez takich idiotów i tępych buców właśnie  jak ty złodzieje i komuniści myślą że da się pracować i wyżyć w tym kraju,gdyby nie było chętnych do pracy za 12000 to w krótkim czasie oferowali by 1500 a i 2000, tylko że  takie tępe  jełopy jak ty sami się poniżają i nie umieją się dobrze sprzedać,ostatni idioci.  Głupi jak Polak !!!  wiesz dla czego ? i wiesz co to jest murzyńskość o której śpiewał Sikorski ?

rozwiń
Avatar
robol / 23 listopada 2014 o 12:18

Jak nie ma miejsc pracy źle , jak mająbyć też źle. NIEROBOM zawsze źle

Avatar
ja / 22 listopada 2014 o 21:56

A po wyborach się wycofają bo cośtam

Avatar
były miliarder / 22 listopada 2014 o 19:41

Co mają robić ludzie ? Zapier***ać !!! za 1200 zł

Tak,to właśnie ta murzyńskość o której Sikorski pisał,trzeba matołów, idiotów tępych chójów takich co tylko na waciki potrzebują,jak po idiotów do roboty, to tylko do Polski

Avatar
Dziennikarz śledczy / 22 listopada 2014 o 19:36

Tylko oszuści na dole drobnym druczkiem piszą że najpierw trzeba wpłacić 2,500 zaliczki, aby potem  "zarobić " 1200.

Avatar
Konus / 22 listopada 2014 o 18:33

To nie zapier***aj fajansiarzu tylko siedź na zasiłku za moje podatki .....

No to sie zamoien z kims za prace za 1200 i bedzie sprawiedliwie.

Avatar
Fidel / 22 listopada 2014 o 17:58

To ma być fabryka cygar zwijanych na damskim  udzie , praca tylko dla kobiet .

Avatar
olo / 28 listopada 2014 o 09:31

Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie bo ludzie pujda po rozum do głowy ze biznesmeni wykupuja za nasze pieniądze nieruchomości jeżdżą po wakacjach a tobie nie dozuci można pisać opisać na tych i innych nie pracujcie za te pieniądze ludzie opamietajcie się

Dlatego 13 grudnia należ rozliczyć tych komuchów i złodziei !!  za wybory także.

Dlatego 13 grudnia należ rozliczyć tych komuchów i złodziei !!  za wybory także.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 09:17
Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie bo ludzie pujda po rozum do głowy ze biznesmeni wykupuja za nasze pieniądze nieruchomości jeżdżą po wakacjach a tobie nie dozuci można pisać opisać na tych i innych nie pracujcie za te pieniądze ludzie opamietajcie się
Popieram 1200 ludzi za 1200 zł jak ktoś niewiele wie ile kosztuje dzisiaj jeden miesiąc przeżycia to znaczy ze dorobił się na takich ludziach za kradziona kasę takie mamy fakty i niech zapiepsza sam na gdzie te ludzie sa ze nie wyjdą na ulice ,poruwnuja się ze na zachodzie tak a tam tak ze Tusk przetrwał kryzys za czyjm kosztem to jest czy był gospodarz zostawił długi i spieprzyl każdy by tak potrafil niech takie biznesmeni wezmą sobie porzyczke na przykład na dom i niech spłaca za 1200 zł jak jest takim cwaniakiem to tak długo nie będzie b... rozwiń
Avatar
rysiek / 23 listopada 2014 o 13:29

Co mają robić ludzie ? Zapier***ać !!! za 1200 zł

Za 1200 to tylko frajerstwo pracuje,jak nawet można ? gdzie takich idiotów jeszcze w tych czasach znależć ???

Avatar
doradca głupków. / 23 listopada 2014 o 13:24

To nie zapier***aj fajansiarzu tylko siedź na zasiłku za moje podatki .....

Przez takich idiotów i tępych buców właśnie  jak ty złodzieje i komuniści myślą że da się pracować i wyżyć w tym kraju,gdyby nie było chętnych do pracy za 12000 to w krótkim czasie oferowali by 1500 a i 2000, tylko że  takie tępe  jełopy jak ty sami się poniżają i nie umieją się dobrze sprzedać,ostatni idioci.  Głupi jak Polak !!!  wiesz dla czego ? i wiesz co to jest murzyńskość o której śpiewał Sikorski ?

Przez takich idiotów i tępych buców właśnie  jak ty złodzieje i komuniści myślą że da się pracować i wyżyć w tym kraju,gdyby nie było chętnych do pracy za 12000 to w krótkim czasie oferowali by 1500 a i 2000, tylko że  takie tępe  jełopy jak ty sami się poniżają i nie umieją się dobrze sprzedać,ostatni idioci.  Głupi jak Polak !!!  wiesz dla czego ? i wiesz co to jest murzyńskość o której śpiewał Sikorski ?

rozwiń
Avatar
robol / 23 listopada 2014 o 12:18

Jak nie ma miejsc pracy źle , jak mająbyć też źle. NIEROBOM zawsze źle

Avatar
ja / 22 listopada 2014 o 21:56

A po wyborach się wycofają bo cośtam

Avatar
były miliarder / 22 listopada 2014 o 19:41

Co mają robić ludzie ? Zapier***ać !!! za 1200 zł

Tak,to właśnie ta murzyńskość o której Sikorski pisał,trzeba matołów, idiotów tępych chójów takich co tylko na waciki potrzebują,jak po idiotów do roboty, to tylko do Polski

Avatar
Dziennikarz śledczy / 22 listopada 2014 o 19:36

Tylko oszuści na dole drobnym druczkiem piszą że najpierw trzeba wpłacić 2,500 zaliczki, aby potem  "zarobić " 1200.

Avatar
Konus / 22 listopada 2014 o 18:33

To nie zapier***aj fajansiarzu tylko siedź na zasiłku za moje podatki .....

No to sie zamoien z kims za prace za 1200 i bedzie sprawiedliwie.

Avatar
Fidel / 22 listopada 2014 o 17:58

To ma być fabryka cygar zwijanych na damskim  udzie , praca tylko dla kobiet .