środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Obwodnica Hrubieszowa otwarta. Szybciej dojedziemy do granicy (zdjęcia)

Autor: dw

W środę oddano do użytku obwodnicę Hrubieszowa o długości 9,3 km. Pozwoli ona skrócić czasu przejazdu tranzytem do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie, ułatwi też dojazd do dzielnicy przemysłowej miasta.

Inwestycja o wartości blisko 227 mln zł powstała przy wsparciu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie wyniosło blisko 120 mln zł.

W ramach inwestycji powstała trasa o długości 9,3 km prowadząca po południowo wschodniej stronie miasta. Obwodnica dwukrotnie przechodzi nad linią kolejową i przecina dolinę rzeki Huczwa.

Powstało 29 obiektów inżynierskich: cztery mosty i siedem wiaduktów, 18 przejść dla zwierząt oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z drogami lokalnymi.

Na trzech skrzyżowaniach o największym natężeniu ruchu zbudowano ronda zapewniające bezpieczny przejazd: na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 844 prowadzącą do przejścia granicznego w Dołhobyczowie, na skrzyżowaniu z ul. Kolejową zapewniającą dojazd do położonych w pobliżu marketów handlowych i budowlanych oraz na skrzyżowaniu z ul. Nową obsługującą tereny kolejowej stacji towarowej.

Zbudowano również drogi dojazdowe obsługujące ruch lokalny o łącznej długości 7,4 km oraz system szczelnego odwodnienia drogi.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 21 lipca 2011 roku z konsorcjum firm: HAK Construction z Katowic (lider), Dromet z Częstochowy i Cardo Mosty z Katowic (partnerzy). Po ogłoszeniu upadłości przez lidera konsorcjum budowę od września 2012 roku kontynuowała firma Dromet.

Jednakże z powodu niezrealizowania zobowiązań kontraktu i harmonogramu robót GDDKiA zerwała umowę z Drometem. W chwili wypowiedzenia umowy zaawansowanie prac w branży drogowej wynosiło niecałe 60 proc., a całości inwestycji ok. 80 proc. w styczniu 2015 roku ogłoszono przetarg na dokończenie inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Budimex, która właśnie zakończyła budowę obwodnicy.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA Hrubieszów budimex
Gość
Gość
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jadąc obwodnicą od strony Zamościa, prawy, wąski, wydzielony pas jest zasypany tonami żwirów i piasku, rowerem nie pojedzie, obwodnicę odebrali nie uporządkowaną, chyba im się spieszyło Rowerzysta
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znafca się znalazł... Tyle obiektów inżynierskich, specyficzny teren - to niestety kosztuje.

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najdroższe 9 kilometrów 25 ml kilometr ja pierdziele to jest ze złota ?
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teraz czekamy na nowe fotoradary :)
Rozwiń
realista
realista (22 października 2015 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A widoczne na zdjęciach auta korzystające z obwodnicy to fatamorgana, podobnie jak brak wahadła na ostatnim pokazującym wjazd na obwodnicę od strony Zamościa???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!