sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Obwodnica Hrubieszowa za 4 lata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2008, 16:31

Planowana obwodnica odciąży miasto od ruchu tranzytowego, poprawi bezpieczeństwo i usprawni dojazd do przejścia granicznego w Zosinie.

Za cztery lata kierowcy będą omijać Hrubieszów szerokim łukiem. Leszek Wójtowicz

Materiały informacyjne oraz zeszyty do opiniowania projektu wyłożone są do wglądu w hrubieszowskim magistracie. Do najbliższego wtorku mogą się z nimi zapoznać także mieszkańcy Teptiukowa i Świerszczowa.

- Cały czas trwają konsultacje społeczne. Nie brakuje osób wnoszących uwagi, dotyczące przebiegu projektowanej obwodnicy - informuje Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa.

Budowa obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 74 ma być sfinansowana z programu Rozwój Polski Wschodniej. - Mamy przygotować projekt i zrealizować go do 2012 roku - mówi Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Którędy przebiegać będzie obwodnica? Są trzy warianty, które uwzględniają zmiany w sposobie zagospodarowania terenu oraz obszary cenne przyrodniczo.

- Pierwszy zakłada wyburzenie 7 budynków mieszkalnych i 13 gospodarczych, drugi koliduje z Naturą 2000, natomiast ostatni wydaje się najlepszym rozwiązaniem - twierdzi Marek Watras, sekretarz miasta Hrubieszów. Według niego, obwodnica zaczynałyby się na wysokości lasku Dębinka i przebiegała przez ponad 8 kilometrów wzdłuż linii kolejowej, doliną Huczwy w kierunku Teptiukowa.

- To ma być droga jednojezdniowa - zaznacza dyr. Szepietowski. - Planujemy budowę pięciu obiektów inżynierskich, czyli wiaduktów i mostów. Skrzyżowania będą bezkolizyjne, choć z częścią dróg obwodnica będzie się krzyżowała.

Inwestycja, która będzie kosztować ponad 127 mln zł, ma usprawnić dojazd do polsko-ukraińskiej granicy, odciążyć miasto od ruchu tranzytowego i poprawić bezpieczeństwo. - Na razie rolnicy nie wiedzą, który z wariantów wybrany zostanie do realizacji, dlatego i konsultacje przebiegają niemrawo - powiedział nam wczoraj Jan Mołodecki, wójt gminy Hrubieszów.

Na decyzje administracyjne związane z odkupywaniem od rolników ziemi trzeba jeszcze poczekać. - Do 2011 roku zakończymy proces przygotowywania projektu do realizacji - mówi Zbigniew Szepietowski, który odpowiada za przygotowanie inwestycji. Do tego czasu będzie gotowy m.in. raport oddziaływania na środowisko, projekt budowlany i dokumentacja przetargowa.

Inwestycja ma być oddana do użytku w trzecim kwartale 2012, czyli po mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które mają być rozegrane w Polsce i na Ukrainie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
smtp.wp.pl
fiko
ja
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

smtp.wp.pl
smtp.wp.pl (11 września 2008 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać dbałość burmistrza i jego świty o miasto i o klub sportowy unia wszedzie brud i smród w porządkach jak i w zarz adzaniu WSTYD
Rozwiń
fiko
fiko (31 sierpnia 2008 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hrubieszów jest brudnym zaniedbanym miastem , krawężniki ulic w centrum miasta zarośniete chwastem , nikt nie sprzata , rozwalające się chałupiny w centrum, nie wykorzystane możliwości jak np zagospodarowanie sutek , w mieście brak kafejek , ulicznych ogródków , miaato sprawia wrażenie opuszczonego i zaniedbanego , przejedżcie się do Tomaszowa , Biłgoraja , te miasta żyją , ulice tetnią życiem , coś się tam dzieje a Hrubieszów po prostu umiera , fakt że miasto wymieniło się ludnością , większość hrubieszowian opuściłą to miasto a napływowa ludność wiejska przyniosła zwyczaje i mentalność ludzi wsi i tak się zachowuje, takie osiedla jak Jagiellonskie to duża podhrubieszowska wieś nie czująca więzi z miastem i takie są efekty jw
Rozwiń
ja
ja (27 sierpnia 2008 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale pierdzielicie... :| przykro czytać aż...
Rozwiń
Zanzara
Zanzara (27 sierpnia 2008 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patrz na zdjęcie .Jest to typowe hrubieszowskie dziadostwo.Taki krzywe rozwalające się chałupiny stoją w centru mieściny np.rzy ul.Ludnej obok mostu.
Rozwiń
FIX
FIX (27 sierpnia 2008 o 01:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie mercedesy i kiczowate panienki z tipsami a takie wlasnie obrazki trzeba pokazywac w UE - wtedy na pewno sie ktos zlituje i przysle jakas pomoc nalezna dla krajow trzeciego Swiata
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!