piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Ocalić od zapomnienia

  Edytuj ten wpis
Autor: (lew)

W przyszłym roku minie czterdziesta rocznica śmierci prof. Stefana Milera, założyciela Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Warszawskie Koło Zamościan przygotowuje książkę, która ma być poświęcona temu zasłużonemu dla Hetmańskiego Grodu człowiekowi.
Mało kto wie, że prof. Miler w wolnych chwilach parał się poezją. Pomysłodawcom książki "Z Hetmańskiego Grodu. Narodziny ZOO” udało się dotrzeć do wierszy, które zostaną oczywiście włączone do tego projektu. Przedstawiciele koła już drugi raz zwracają się za naszym pośrednictwem do mieszkańców całej Lubelszczyzny z apelem o pomoc w skompletowaniu materiałów dotyczących życia i twórczości prof. Milera, jak również zachęcają do napisania własnych wspomnień o tym wybitnym zamościaninie. - Każdy, kto choć w najdrobniejszej formie przyczyni się do powstania tej książki zostanie w niej zapisany jako jeden ze współautorów - zapewnia Jerzy Marszycki.
- Prof. Wiktor Zin obiecał nam, że wykona do niej ilustracje. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczymy na rzecz fundacji Domu Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Zamościu.
Wszelkie materiały prosimy kierować pod adresem: Dziennik Wschodni, Rynek Wielki 14/3, 22-400 Zamość.
PS. W imieniu pomysłodawców tego ciekawego projektu serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Dziedzicowi z Zamościa i panu Kazimierzowi Liszczowi z Lublina za nadesłane materiały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!