sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Od piątku szukają 14-letniego Łukasza. Uciekł, bo bał się wywiadówki?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2012, 07:45

Łukasz Wygadańczuk w dniu zaginięcia ubrany był w żółtą koszulkę z ciemnymi wstawkami (Policja)
Łukasz Wygadańczuk w dniu zaginięcia ubrany był w żółtą koszulkę z ciemnymi wstawkami (Policja)

Nie ustają poszukiwania 14-letniego Łukasza Wygadańczuka z Hrubieszowa.

W akcję poszukiwawczą zaangażowano wszystkich hrubieszowskich stróżów prawa. – Przeszukaliśmy bary i pustostany. Penetrowane są tereny zadrzewione, a także brzegi Huczwy. Strażacy szukali chłopca pontonem w rejonie rzeki, ale nie natrafili na jego ślad – powiedział nam st. asp. Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.

Mundurowi mieli dzisiaj rozmawiać z kolegami zaginionego. – Chcemy zaapelować do Łukasza, by wrócił do domu, gdzie czeka na niego zrozpaczona rodzina – mówi Karkuszewski.

Nastolatek zaginął w piątek wieczorem. Wiadomo, że tego dnia w jego szkole była wywiadówka. Wiadomo też, że 14-latek wyszedł z domu przed powrotem rodziców. Ostatnio widziany był okolicy baraków przy ul. Ceglanej.

Bał się wywiadówki? Ucieczka z domu to jedna z przyjętych hipotez. – Na pewno nie musi obawiać się żadnych konsekwencji – zapewnia Karkuszewski. – Najważniejsze, by cały i zdrowy wrócił do domu.

Dodaje, że poszukujący nastolatka funkcjonariusze rozpytują mieszkańców i osoby, które mogły go widzieć. Łukasz jest uczniem pierwszej klasy gimnazjalnej. Nie jest prymusem, ale nie sprawia większych problemów wychowawczych. Mógł się obawiać konsekwencji wagarowania. Nie był notowany przez policję.

– To spokojny i grzeczny chłopiec – mówi jedna z lokatorek bloku przy ul. Gródeckiej, gdzie mieszka poszukiwany gimnazjalista.

W akcję poszukiwawczą włączyli się nauczyciele i rodzice uczniów "jedynki”. Wczoraj w najbardziej uczęszczanych miejscach Hrubieszowa miały być rozwieszone ogłoszenia o zaginionym chłopcu.

Dyrekcja szkoły nie chciała rozmawiać o sprawie.

Każdego roku – jak podaje Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA – policja odnotowuje około 15 tys. zaginięć. Spośród wszystkich zgłoszeń policja odnotowuje rocznie około 150 zaginięć dzieci do 7 roku życia, około 500 zaginięć dzieci w wieku 7–13 lat i około 3,5 tys. zaginięć dzieci w wieku 13–17 lat.

Wielokrotnie przyczyną zaginięć starszych dzieci i młodzieży jest ucieczka. Dzieci uciekają z rozmaitych powodów i z różnych, nawet tzw. dobrych domów. Najczęściej młody człowiek ucieka wtedy, kiedy problemy, z którymi się zmaga w domu lub w szkole zaczynają go przerastać.

W dniu zaginięcia Łukasz ubrany był w żółtą koszulkę z ciemnymi wstawkami, ciemne spodnie dżinsowe i czarne buty z jaskrawym napisem. Rysopis chłopca: okrągła twarz z lekko odstającymi uszami, blond włosy, blizna na lewym policzku.

Osoby, które mogą wiedzieć, gdzie jest Łukasz proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 997 lub 112.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!