środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Odstaje od reszty na dwa tysiące złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2006, 14:20
Autor: Anna Szewc

Marek Onyszkiewicz za pracę na stanowisku starosty biłgorajskiego ma brać co miesiąc dokładnie 10 tys. 219 złotych (brutto).

Jego koledzy po fachu z Zamościa, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego muszą się zadowolić dużo mniejszymi pieniędzmi.

Poprzednik Onyszkiewicza był wynagradzany gorzej. Pensja Stanisława Schodzińskiego, obecnie wicestarosty biłgorajskiego, wynosiła pod koniec kadencji 7 tys. 938 zł. Skąd pomysł na tak wysoką podwyżkę? - Jeżeli ktoś ma dobrze pracować, musi dobrze zarabiać - odpowiada Janusz Różański, przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, który na ostatniej sesji wnioskował o podwyższenie staroście poborów.
Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego nie chce komentować sytuacji biłgorajskiej, ale zapewnia, że zamojski starosta Henryk Matej świetnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków za znacznie mniejsze pieniądze. - W poprzedniej kadencji nasz starosta zarabiał miesięcznie 7 tys. 140 zł. Teraz, decyzją radnych, jego pobory wyniosą 7 tys. 980 zł (brutto) - mówi Kazimierz Mielnicki.

Podwyżkę swojemu staroście zafundowali także radni powiatu hrubieszowskiego. Józef Kuropatwa, który rządzi tu już drugą kadencję, będzie zarabiał teraz 8 tys. 600 zł (dotąd jego pobory wynosiły 7 tys. 980 zł brutto). - Jest taki zwyczaj, że nowemu staroście z przyzwoitości daje się tyle, ile miał jego poprzednik. Ponieważ nasz nie opuścił stanowiska, postanowiliśmy go wesprzeć. Dlatego zaproponowałem podwyżkę. Została przyjęta bez żadnych kontrowersji - zapewnia Andrzej Barczuk, przewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego.
Nieco mniej niż Kuropatwa, ale identycznie jak Matej, zarabiać będzie Jan Kowalczyk, starosta tomaszowski. To nie tylko dużo mniej niż w Biłgoraju, ale również mniej, niż brał jego poprzednik Edward Żuk, którego pensja pod koniec minionej kadencji przekraczała 8 tys. zł (brutto). Dlaczego nowy starosta zarobi gorzej? - To w pewnym sensie jego własna decyzja. Na wniosek zarządu obniżono staroście dodatek funkcyjny - wyjaśnia Krzysztof Chyżyński, rzecznik prasowy tomaszowskiego starostwa.
Decyzje o nowych poborach szefów samorządów i członków rad nie były do tej pory podejmowane w żadnym z miast powiatowych.
- Mamy w tej chwili ważniejsze sprawy na głowie, jak choćby prace nad przyszłorocznym budżetem - ucina Wojciech Matwiejczuk, przewodniczący Rady Miasta Zamość. - Dlatego w ogóle nie ma w tej chwili tego temu, ani żadnych rozmów o wysokości naszych zarobków.
- Zajmiemy się tą kwestią, ale dopiero po zmianie statutu i wprowadzeniu nowych zasad pracy rady - zapowiada Zygmunt Dechnik, przewodniczący RM Biłgoraj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!