niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Zamość

Około 10 tysięcy wiernych z diecezji zamojsko-lubaczowskiej weźmie udział w rozpoczynającym się jutro w Hrubieszowie IX Forum Młodych

Dodano: 11 września 2002, 14:07

Nie minął jeszcze tydzień od uroczystości intronizowania cudownego obrazu Matki Boskiej Sokalskiej, a już w Hrubieszowie szykuje się następne wielkie wydarzenie kościelne. Jutro rozpocznie się tu IX Forum Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Według wstępnych szacunków do miasta nad Huczwą ściągnie około 10 tys. wiernych.

- Przygotowujemy się cała parą - powiedział nam ks. dziekan Andrzej Puzon, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. - Mieszkańcy naszego miasta chętnie przyjmą młodych pielgrzymów w swoich domach.
Symbolem pierwszego dnia będzie sól. Forum rozpocznie o godz. 11 msza święta w kościele MBNP, w której udział weźmie ks. bp Jan Śrutwa, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na godz. 15 zaplanowano drogę krzyżową ulicami miasta. Zakończy ją apel poległych przy pomniku na cmentarzu wojskowym. "Miłość mi wszystko wyjaśniła” - pod takim hasłem przebiegać będzie spotkanie poświęcone papieżowi, z rozważaniem tekstów ze Światowego Dnia Młodzieży w Toronto. Rozpocznie się ono o godz. 20 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Po zakończeniu występów zespołów artystycznych, zaplanowano Apel Jasnogórski.
Wizerunek Matki Bożej będzie symbolem drugiego dnia uroczystości. O godz. 10 w HDK rozpocznie się konferencja "Młodzi i wyzwania XXI wieku”. Następnie uczestnicy forum udadzą się m.in. do kościoła św. Mikołaja oraz cerkwi prawosławnej. O godz. 16 nastąpi wręczenie wizerunków Matki Bożej, a cztery godziny później na placu przy jednostce wojskowej zapłonie ognisko, a młodzież zakończy dzień wspólnym śpiewem, zabawą i tańcem.
Symbolem ostatniego dnia forum będzie światło. O godz. 9.30 w kościele MBNP rozpocznie się msza święta, w której udział weźmie ks. bp Marcjan Trofimiak z Łucka na Ukrainie. Na zakończenie IX Forum Młodych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej jego uczestnicy otrzymają zapalone kaganki.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24