Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lutego 2014 r.
6:00
Edytuj ten wpis

Olimpijski absurd. MZK będzie musiał zrezygnować ze swojej akcji w autobusach?

147 21 A A

4F, sponsor główny Kamila Stocha, ostrzegł polskie firmy przed komercyjnym wykorzystywaniem sławy olimpijczyka. Okazuje się, że ostrzeżenie może dotyczyć także… zamojskiego MZK, który w nietypowy sposób kibicuje polskim sportowcom w Soczi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zaczęła się "Stochomania”. Niestety coraz więcej firm i osób, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa na jakie naraża sportowca, postanowiło poprawić swój wizerunek, uatrakcyjnić swoje marki czy sprzedaż swoich produktów bezprawnie wykorzystując sławę Kamila Stocha - czytamy w komunikacie firmy 4F, opublikowanym wczoraj rano. Ostrzeżenie zaniepokoiło prezesa zarządu MZK. Miejski przewoźnik na czas igrzysk w Soczi zmienił nazwy na wyświetlaczach w autobusach. Osiedle "Słoneczny Stok” zamieniło się na "Słoneczny Stoch”, a "Królowej Jadwigi” w "Królowej Justyny”. - To pomysł naszych pracowników. Chcemy uczcić pamiętną chwilę jaką jest zdobycie złotych medali i pokazać, że kibicujemy Polakom w Soczi - mówi Jarosław Maluha, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Tymczasem jak się dowiedzieliśmy Międzynarodowy Komitet Olimpijski mógłby uznać, że takie działania naruszają zasady Karty Olimpijskiej, która poza dozwolonymi sytuacjami zabrania prowadzenia działań reklamowych i PR-owych, wykorzystujących wizerunek czy nazwisko sportowców w czasie trwania igrzysk. Jak czytamy w komunikacie 4F, "komercyjne aktywności mogą narażać Kamila Stocha oraz innych sportowców na różne konsekwencje”. Wśród nich są m.in. utrata medalu olimpijskiego i wykluczenie z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Jeszcze wczoraj przed południem wydawało się, że ostrzeżenie firmy 4F nie będzie dotyczyć akcji miejskiego przewoźnika. Okazuje się jednak, że Polski Komitet Olimpijski może mieć zastrzeżenia do zamojskiego MZK. Inga Wawrzyniak z 4F poinformowała nas, że konsultowała sprawę z PKOl, i ten odradził takie działania. W PKOl wstępnie potwierdzono nam te wątpliwości, ale z pytaniami o powody odesłano do rzecznika prasowego PKOl, który jest w Soczi. W chwili zamykania tego wydania, nie dostaliśmy od niego odpowiedzi na nasze pytania. Jarosław Maluha podkreśla, że zamojskiemu MZK nie zależy na wykorzystywaniu wizerunku sportowców. - Chcieliśmy się tylko pobawić w kibicowanie, a nie zarabiać na tym. Czekamy na opinię PKOl w tej sprawie. Jeżeli tylko komitet uzna, że szkodzimy olimpijczykom, następnego dnia wycofujemy się z naszej akcji. Ale według mnie byłoby to skandaliczne - mówi prezes Maluha.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie nie / 15 lutego 2014 o 23:03

Konkretnie jak ma się wg Ciebie "prawo autorskie" i "publiczne rozpowszechnianie" do pisma z PKOLu i akcji zamojskiego MZK?

Wyłączcie te napisy. I to szybko. Bo narobicie szkody i dla sportowca i dla siebie. Z sądów nie wyjdziecie przez  nastepne 10 lat. Jak nie znacie, co to jest prawo autorskie, to lepiej się go nauczcie. A przedewszystkim, co to jest publiczne rozpwszechnianie bez zgody uprawnionego lub właściciela praw.

rozwiń
Avatar
Luz w d...e / 15 lutego 2014 o 23:01

Podstawę prawną podaj, mecenasie.

 "Chcieliśmy się tylko pobawić w kibicowanie, a nie zarabiać na tym. Czekamy na opinię PKOl w tej sprawie. Jeżeli tylko komitet uzna, że szkodzimy olimpijczykom, następnego dnia wycofujemy się z naszej akcji" - nieznajomość prawa szkodzi panie prezesie!!!! Ale o czym tu mówić?!

Avatar
Halina K. / 15 lutego 2014 o 22:59

Pazerność PKOLu jest porażająca - wszędzie widzą zysk. To nie reklama lokaty z Kowalczyk! Czy ktoś wsiądzie do autobosu, który nie zawiezie go do celu, tylko dlatego, że jest na nim napisane "Stoch" czy "Bródka"? Niedługo demotywatora na profilu społecznościowym nie będzie można zamieścic, bo "cisza olimpijska" zostanie zakłócona. Mam wątpliwości, czy ostrzeżenie ma jakiekolwiek podstawy prawne, i na miejscu prezesa MZK zasięgnęlabym opinii prawnej.

Avatar
michael112 / 15 lutego 2014 o 22:33

Boże, co za idiotyzm!

To już nie można "kibicować", wymówić nazwiska "SToch",.

Ciekawe, czy jak ktoś ma na imie Justyna, albo na nazwisko Stoch, to co?

Przed chwilą w TVP Info podawali, że za tą akcję mogą... zabrać Stochowi medale!

Co ta kasa może zrobić z ludźmi... Brak mi słów.

Avatar
EM / 15 lutego 2014 o 20:06

trzeba się cieszyć i kibicować, a nie robić niepotrzebny szum ! :D niby co w tym złego ? ;/ . Zamość górą ! :)

Avatar
Marek / 15 lutego 2014 o 15:54

świadczy o  Twojej tępocie   bezmózgowcu  Alexie  ..

Avatar
Gabi / 15 lutego 2014 o 15:38
Mi się to podoba ... KRÓLOWEJ JUSTYNY czy OS. SŁONECZNY STOCH :):):) to Wy się puknijcie w głowe...Ci co jesteście przeciwko ... SZKODA Wam bo Sami nic nie osiągneliście ... żałosne !!!
Avatar
pat / 15 lutego 2014 o 14:49

Szkoda że Polacy to taki napięty naród. Zamiast się cieszyć, tylko się wkurw...

Avatar
Kama / 15 lutego 2014 o 14:39
Ten pomysł z kibicowaniem - świetny, w Warszawie bardzo się spodobał! :-D
Avatar
Kama / 15 lutego 2014 o 14:37
Byłoby smutno, gdyby zaistniała taka konieczność :-(
Avatar
nie nie / 15 lutego 2014 o 23:03

Konkretnie jak ma się wg Ciebie "prawo autorskie" i "publiczne rozpowszechnianie" do pisma z PKOLu i akcji zamojskiego MZK?

Wyłączcie te napisy. I to szybko. Bo narobicie szkody i dla sportowca i dla siebie. Z sądów nie wyjdziecie przez  nastepne 10 lat. Jak nie znacie, co to jest prawo autorskie, to lepiej się go nauczcie. A przedewszystkim, co to jest publiczne rozpwszechnianie bez zgody uprawnionego lub właściciela praw.

rozwiń
Avatar
Luz w d...e / 15 lutego 2014 o 23:01

Podstawę prawną podaj, mecenasie.

 "Chcieliśmy się tylko pobawić w kibicowanie, a nie zarabiać na tym. Czekamy na opinię PKOl w tej sprawie. Jeżeli tylko komitet uzna, że szkodzimy olimpijczykom, następnego dnia wycofujemy się z naszej akcji" - nieznajomość prawa szkodzi panie prezesie!!!! Ale o czym tu mówić?!

Avatar
Halina K. / 15 lutego 2014 o 22:59

Pazerność PKOLu jest porażająca - wszędzie widzą zysk. To nie reklama lokaty z Kowalczyk! Czy ktoś wsiądzie do autobosu, który nie zawiezie go do celu, tylko dlatego, że jest na nim napisane "Stoch" czy "Bródka"? Niedługo demotywatora na profilu społecznościowym nie będzie można zamieścic, bo "cisza olimpijska" zostanie zakłócona. Mam wątpliwości, czy ostrzeżenie ma jakiekolwiek podstawy prawne, i na miejscu prezesa MZK zasięgnęlabym opinii prawnej.

Avatar
michael112 / 15 lutego 2014 o 22:33

Boże, co za idiotyzm!

To już nie można "kibicować", wymówić nazwiska "SToch",.

Ciekawe, czy jak ktoś ma na imie Justyna, albo na nazwisko Stoch, to co?

Przed chwilą w TVP Info podawali, że za tą akcję mogą... zabrać Stochowi medale!

Co ta kasa może zrobić z ludźmi... Brak mi słów.

Avatar
EM / 15 lutego 2014 o 20:06

trzeba się cieszyć i kibicować, a nie robić niepotrzebny szum ! :D niby co w tym złego ? ;/ . Zamość górą ! :)

Avatar
Marek / 15 lutego 2014 o 15:54

świadczy o  Twojej tępocie   bezmózgowcu  Alexie  ..

Avatar
Gabi / 15 lutego 2014 o 15:38
Mi się to podoba ... KRÓLOWEJ JUSTYNY czy OS. SŁONECZNY STOCH :):):) to Wy się puknijcie w głowe...Ci co jesteście przeciwko ... SZKODA Wam bo Sami nic nie osiągneliście ... żałosne !!!
Avatar
pat / 15 lutego 2014 o 14:49

Szkoda że Polacy to taki napięty naród. Zamiast się cieszyć, tylko się wkurw...

Avatar
Kama / 15 lutego 2014 o 14:39
Ten pomysł z kibicowaniem - świetny, w Warszawie bardzo się spodobał! :-D
Avatar
Kama / 15 lutego 2014 o 14:37
Byłoby smutno, gdyby zaistniała taka konieczność :-(
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 21 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!