sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Ostatnie prace i pierwsi lokatorzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2001, 15:55

Jeszcze trwają prace wykończeniowe w biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej zwanym potocznie Domem Kombatanta, a już przyjmowane są wnioski od przyszłych pensjonariuszy.

Wszyscy, którzy chcą zamieszkać w tej placówce powinni złożyć stosowne podanie w siedzibie DPS przy ul. "Bora” Komorowskiego. Wnioski przyjmowane są także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i siedzibach władz gminnych na terenie całego powiatu. - Pierwsi pensjonariusze wprowadzą się do Domu Kombatanta jeszcze w listopadzie. Od wtorku działamy już oficjalnie - mówi dyrektor placówki, Krzysztof Żbikowski.
Spośród 63 miejsc oferowanych przez ośrodek, około 70 proc. zajmą kombatanci, o resztę mogą się ubiegać inne osoby w podeszłym wieku. Równocześnie z przyjmowaniem wniosków od przyszłych mieszkańców trwa rekrutacja pracowników ośrodka. Podania o pracę, których już jest około 200, można składać jeszcze tylko do jutra. - Docelowo chcemy zatrudnić około 30 osób, które będziemy przyjmować sukcesywnie w miarę zwiększania się liczby naszych podopiecznych. Chcemy zapewnić naszym pensjonariuszom, całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską - mówi K. Żbikowski.

Krzysztof Żbikowski

Od 23 października kieruje Domem Pomocy Społecznej w Biłgoraju. - Po wielu rozmowach zostałem wybrany spośród 8 kandydatów na to stanowisko - mówi.
Dyrektor Żbikowski ma 48 lat, od długiego czasu mieszka w Biłgoraju, a urodził się w Szczebrzeszynie. Jest żonaty, ma 4 synów, córkę i wnuka. Z wykształcenia jest politologiem, ale może się pochwalić także innymi kwalifikacjami, które niewątpliwie okażą się pomocne w kierowaniu objętą placówką. W Poznaniu zdobył wykształcenie podyplomowe w zakresie finansów, jest specjalistą od podatków oraz w dziedzinie ekonomiki pracy, płac i spraw socjalnych. Jest także absolwentem studium pedagogicznego. Stanowisko, które zajmuje w Domu Kombatanta nie jest pierwszą w jego karierze zawodowej funkcją kierowniczą. Pracował już jako instruktor w komendzie hufca ZHP. Kierował też działem spraw pracowniczych w biłgorajskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Kolejowo Drogowego i Zakładem Produkcji Leśnej "Las”. Nie obce są mu także sprawy samorządowe, którymi zajmował się w gminie Obsza. Ostatnio pan Krzysztof kierował biłgorajskim salonem Daewoo autozam. - Chciałbym, żeby DPS stał się pomostem łączącym kombatantów i społeczeństwo miasta, żeby ośrodek był otwarty dla wszystkich, którzy zechcą wejść w jego progi. Chciałbym też, żeby w kierowanej przeze mnie placówce powstała przychodnia, z której mogliby korzystać nie tylko pensjonariusze, ale wszyscy mieszkańcy miasta.
Motto, jakim kieruje się w życiu jest "Służba człowieka dla człowieka”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!