sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Zamość

Ostatnie prace i pierwsi lokatorzy

Dodano: 14 listopada 2001, 15:55

Jeszcze trwają prace wykończeniowe w biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej zwanym potocznie Domem Kombatanta, a już przyjmowane są wnioski od przyszłych pensjonariuszy.

Wszyscy, którzy chcą zamieszkać w tej placówce powinni złożyć stosowne podanie w siedzibie DPS przy ul. "Bora” Komorowskiego. Wnioski przyjmowane są także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i siedzibach władz gminnych na terenie całego powiatu. - Pierwsi pensjonariusze wprowadzą się do Domu Kombatanta jeszcze w listopadzie. Od wtorku działamy już oficjalnie - mówi dyrektor placówki, Krzysztof Żbikowski.
Spośród 63 miejsc oferowanych przez ośrodek, około 70 proc. zajmą kombatanci, o resztę mogą się ubiegać inne osoby w podeszłym wieku. Równocześnie z przyjmowaniem wniosków od przyszłych mieszkańców trwa rekrutacja pracowników ośrodka. Podania o pracę, których już jest około 200, można składać jeszcze tylko do jutra. - Docelowo chcemy zatrudnić około 30 osób, które będziemy przyjmować sukcesywnie w miarę zwiększania się liczby naszych podopiecznych. Chcemy zapewnić naszym pensjonariuszom, całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską - mówi K. Żbikowski.

Krzysztof Żbikowski

Od 23 października kieruje Domem Pomocy Społecznej w Biłgoraju. - Po wielu rozmowach zostałem wybrany spośród 8 kandydatów na to stanowisko - mówi.
Dyrektor Żbikowski ma 48 lat, od długiego czasu mieszka w Biłgoraju, a urodził się w Szczebrzeszynie. Jest żonaty, ma 4 synów, córkę i wnuka. Z wykształcenia jest politologiem, ale może się pochwalić także innymi kwalifikacjami, które niewątpliwie okażą się pomocne w kierowaniu objętą placówką. W Poznaniu zdobył wykształcenie podyplomowe w zakresie finansów, jest specjalistą od podatków oraz w dziedzinie ekonomiki pracy, płac i spraw socjalnych. Jest także absolwentem studium pedagogicznego. Stanowisko, które zajmuje w Domu Kombatanta nie jest pierwszą w jego karierze zawodowej funkcją kierowniczą. Pracował już jako instruktor w komendzie hufca ZHP. Kierował też działem spraw pracowniczych w biłgorajskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Kolejowo Drogowego i Zakładem Produkcji Leśnej "Las”. Nie obce są mu także sprawy samorządowe, którymi zajmował się w gminie Obsza. Ostatnio pan Krzysztof kierował biłgorajskim salonem Daewoo autozam. - Chciałbym, żeby DPS stał się pomostem łączącym kombatantów i społeczeństwo miasta, żeby ośrodek był otwarty dla wszystkich, którzy zechcą wejść w jego progi. Chciałbym też, żeby w kierowanej przeze mnie placówce powstała przychodnia, z której mogliby korzystać nie tylko pensjonariusze, ale wszyscy mieszkańcy miasta.
Motto, jakim kieruje się w życiu jest "Służba człowieka dla człowieka”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24