czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Zamość

Oszczędzili na podwyżki

Dodano: 29 września 2003, 20:34
Autor: (gut)

Wszyscy pracownicy zamojskiego magistratu, oprócz kadry kierowniczej, otrzymali podwyżkę wynagrodzeń, średnio po 120 zł (brutto). Pieniądze na podwyżki pochodzą z oszczędności w funduszu płac. Pierwsze większe pieniądze otrzymają za wrzesień.

– Podwyżka wynagrodzeń nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi pieniędzmi na płace. Po prostu powstały oszczędności w funduszu
płac i to one pozwoliły na niewielki wzrost wynagrodzeń. Oszczędności przyniosła reorganizacja Urzędu Miejskiego. Wiadomo, że teraz pracuje u nas mniej osób, a są także długotrwałe zwolnienia lekarskie – mówi Otylia Młynarska-Chojnowska, dyr. Wydziału Organizacyjno- Administracyjnego w zamojskim Urzędzie Miasta.
Co prawda odgórnie ustalono, że podwyżka będzie wynosiła
120 zł na każdy etat, ale to wcale nie oznacza, że wszyscy pracownicy dostali tyle samo. – W tym przypadku dyrektorzy wydziałów
dostali wolną rękę i oni decydowali o wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników.
Dlatego są przypadki, że np. jedni dostali 80 zł a inni 160 zł – informuje dyr. Młynarska-Chojnowska.
W sumie wynagrodzenia wzrosły 155 pracownikom UM.
Od września do końca roku wzrost płac pochłonie 74,4 tys. zł. Dyr. Młynarska-Chojnowska dodaje, że poprzednie podwyżki wynagrodzeń w magistracie miały miejsce w 2001 r. i również nie były wysokie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24