wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Pani mecenas skazana. Wzięła zaliczkę, nie przyszła na sprawę

Dodano: 21 lutego 2016, 21:28
Autor: ask

Na 3 tys. zł. grzywny i obowiązek naprawienia szkody skazał Sąd Rejonowy w Zamościu adwokat Annę K.-S. To nie pierwszy wyrok, jaki zapadł w sprawie pani mecenas

W listopadzie 2010 r. Anna K.-S. otrzymała od klientki 1000 zł zaliczki na poczet honorarium za reprezentowanie jej w sprawie o naruszenie nietykalności cielesnej. Klientka złożyła wcześniej w sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko znajomej, która miała się tego czynu dopuścić. Podpisała też Annie K.-S. pełnomocnictwo do reprezentowania jej przed sądem. Ponieważ adwokat w sądzie się nie pojawiła rozżalona kobieta powiadomiła o tym fakcie prokuraturę.

– Pod koniec stycznia Sąd Rejonowy w Zamościu uznał Annę K.-S. za winną popełnionego czynu i wymierzył jej karę grzywny. Nałożył też na nią obowiązek naprawienia szkody, czyli zwrotu pokrzywdzonej tysiąca złotych wraz z ustawowymi odsetkami – usłyszeliśmy wczoraj w II wydziale karnym SR w Zamościu.

Uzasadnienie takiego wyroku liczy 22 strony. 16 lutego zarówno oskarżona jak i jej obrońca złożyli apelację od wyroku.

To jednak nie jedyne problemy adwokat Anny K.-S. Pod koniec października Sąd Najwyższy uznał, że kobieta słusznie została ukarana przez Sąd Dyscyplinarny Adwokatury sankcją pieniężną (pociąga to za sobą utratę biernego prawa wyborczego do organu samorządu adwokackiego na trzy lata) i zakazem wykonywania patronatu na pięć lat oraz naganą. To kara za to, że pani mecenas pobrała od swego klienta 5 tys. zł zaliczki, wydała poświadczenia na 1000 zł oraz nic nie zrobiła w sprawie mężczyzny. 

Czytaj więcej o: sąd prawo
Gość
On
Tony111
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 marca 2016 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tysiąc to nie kilkaset...owszem ale zalezy dla kogo. jakby miała odrobinę honoru oddałaby i jeszcze przeprosiła ale ona woli sie poniżać i odwoływać.
Rozwiń
On
On (2 marca 2016 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja zaczekalbym na ostateczne orzeczenie. Tysiąc złotych to nie kilkaset tysięcy jak u wymienionego przez Państwa. Żal mi tej adwokat, bo wiele dobrego o niej słyszałem.Za dużo niewygodnych spraw miała, medialnych, spraw zorganizowanych grup stąd to wszystko. Parę lat temu wobec kilku adwokatów zastosowano nawet areszt aby się ich pozbyć.
Rozwiń
Tony111
Tony111 (28 lutego 2016 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Rzecznik ORA Koszel znowu stwierdzi że nie zdawal sobie sprawy ze skali problemu? Czy w tym przypadku wyda wspaniałe oświadczenie że należy jak najszybciej odciąć adwokat od klientów. Ale pewnie by się tak stało gdyby chciał tego Pan Brzuszkiewicz z gazety wyborczej który ma decydujący wpływ na przebieg zdarzeń w ora. Ale ze względu do dobre relacje mec z gazeta tak się nie dzieje.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w jednej paczce z innym asem palestry Wojciechem Więcławem.....chyba się znają
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może teraz za niektórych skorumpowanych sędziów czas zacząć mam duuuużo dowodów
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!